محمدخانی: ترابی باید به تیم‌ملی برگردد
۹۲۱۰۰۲
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
۲۶۵۲
برد 2 بر 1 پرسپولیس مقابل پیکان هرچند توانست قهرمان 3 دوره لیگ را به آینده امیدوار کند، اما هنوز نتوانسته هواداران این تیم را راضی کند.

فرهیختگان: برد 2 بر 1 پرسپولیس مقابل پیکان هرچند توانست قهرمان 3 دوره لیگ را به آینده امیدوار کند، اما هنوز نتوانسته هواداران این تیم را راضی کند. شاگردان کالدرون خودشان را متعجب از انتقادها نشان می‌دهند، اما می‌دانند نتایج و نوع بازی‌هایشان امسال مثل گذشته چنگی به دل نمی‌زند و مهاجمان این تیم هم در گلزنی ناکام بوده‌اند. با وجود این، باید دید پیشکسوتان پرسپولیس چه نظری درمورد این پرسپولیس دارند. گفت‌وگو با ناصر محمدخانی را در ادامه می‌خوانید.

شرایط پرسپولیس این روزها خیلی باب میل هواداران این تیم نیست. این شرایط را چطور ارزیابی می‌کنید؟

باخت‌های اخیر پرسپولیس را در موقعیت بد روحی قرار داد، اما برد مقابل پیکان توانست تا حدی شرایط روحی تیم را بهبود ببخشد. باخت به سپاهان آن هم در آزادی تاثیر روحی بدی روی تیم و البته هواداران داشته، اما باید بپذیریم تیمی که مربی جدید آورده و تغییراتی در نفراتش به وجود آمده، نیاز به زمان بیشتری برای هماهنگ شدن دارد و باید درموردش صبوری کرد. این برد امید را به تیم بازگرداند و قطعا شرایطش با کسب نتایج خوب باز هم بهتر خواهد شد.

پرسپولیس به این همه تغییرات نیاز داشت؟

هر تیمی گاهی دچار تغییرات می‌شود، اما قاعدتا نباید این تغییرات تاثیر منفی روی تیم داشته باشد. من هنوز هم نفهمیده‌ام این تیم چه نیازی به رد کردن سروش رفیعی داشت و چرا مدیریت قبلی این بازیکن را آزاد کرد تا برود. برخی تغییرات شاید لازمه بهبود شرایط تیمی باشد، اما از دست دادن سروش رفیعی یک اشتباه بزرگ بود. او بازیکن خوبی در میانه میدان بود، دوندگی و تکنیک بسیار خوبی داشت و می‌توانست این روزها به کمک تیم بیاید.

کالدرون اعلام کرد سروش باید برود.

نمی‌دانم چرا چنین کرد و مدیریت وقت در این مورد با کالدرون صحبت نکرد. متعجبم چرا کالدرون چنین تصمیمی گرفت. شاید سروش روی فرم نبود، اما قطعا با گذشت زمان شرایطش بهتر می‌شد. الان خط حمله تیم به پاس‌های عمقی و عالی این بازیکن واقعا نیاز دارد.

از عملکرد خط حمله راضی هستید؟

متاسفانه خط حمله آمار ضعیفی دارد. برای پرسپولیسی که به هجومی بودن معروف است، 5 گل زده اصلا آمار خوبی نیست. این تیم نشان داده خیلی سخت گل می‌زند و راحت گل می‌خورد. خط حمله واقعا به تغییر عملکرد نیاز دارد. الان هافبک‌های تیم هستند که دارند جور دو مهاجم تیم را می‌کشند. در این بازی مهدی ترابی و احمد نوراللهی گل زدند و البته ترابی نقش خیلی زیادی در گلزنی‌های این تیم داشته، اما همه از مهاجمان تیم توقع دارند در گلزنی مشارکت بیشتری داشته باشند.

فکر می‌کنید ترابی با شم گلزنی‌ای که دارد، می‌تواند در خط حمله کنار علیپور قرار بگیرد؟

ترابی خوب گل می‌زند، چون در خط هافبک قرار دارد و فضای خوبی برای این کار نصیبش می‌شود، به خط حمله برود فضای کار برایش تنگ‌تر می‌شود و برای همین شاید کارایی خوبش را از دست بدهد. فکر می‌کنم کالدرون به همین دلیل او را به خط حمله نمی‌برد.

ظاهرا این توانایی خیلی به چشم ویلموتس نیامده!

برای من هم عجیب بود ویلموتس این بازیکن را به تیم ملی دعوت نکرد. گلزنی او در پرسپولیس به چشم همه آمده. این گلزنی هم به خاطر نوع بازی و عملکرد خوبش حاصل شده. حق ترابی بیرون ماندن از تیم ملی نیست.

نظرتان درمورد جونیور چیست؟

این بازیکن واقعا برزیلی است؟ برزیلی‌ها هم تکنیک دارند هم سرعت. راحت بازیکن مقابل را دریبل می‌زنند، اما این بازیکن اصلا تکنیک ندارد و چیز خاصی از او ندیدیم. واقعا با او چطوری قرارداد بسته‌اند؟ به جای این بازیکن از تیم امید مهاجم بیاوریم نتیجه بهتری می‌گیریم.

عبدی را آورده‌اند، او هم به استقلال گل زد.

وقتی به این خوبی نتیجه می‌گیریم، چرا از بازیکنان پایه خودمان استفاده نکنیم؟ عبدی جلوی استقلال گل زد و نامش مطرح شد، البته به زمان بیشتری نیاز دارد تا به یک مهاجم کامل تبدیل شود. او باید از همین 10، 15 دقیقه‌ای که به او فرصت می‌دهند طوری استفاده کند تا زمان بیشتری برای حضور در میدان به دست بیاورد.

پرسپولیس 5 گل هم خورده است. خیلی‌ها می‌گویند غیبت حسینی باعث افت عملکرد خط دفاع این تیم شده است.

ما خط دفاع بدی نداریم، اما حریفان پرسپولیس روی تک‌موقعیت‌هایشان به گل می‌رسند. چون پرسپولیس یک تیم هجومی است فشار کمی به خط دفاع پرسپولیس وارد می‌شود و همین مساله باعث می‌شود مدافعان کمی دچار غفلت بشوند. آنها باید بیشتر مراقب باشند. البته واقعا نمی‌دانم دلیل بیرون ماندن سیدجلال مصدومیت است یا فنی. خود کالدرون از سن و سال بالای این بازیکن گفته، اما به نظرم او یک رهبر در خط دفاع است و کالدرون تیمش را از داشتن یک رهبر محروم می‌کند.

برسیم به علیپور؛ چرا آقای گل دیگر مثل قبل گل نمی‌زند؟

در این بازی که او بسیار بدشانس بود و توپ‌هایش گل نشد. همین گل نزدن تمرکز و روحیه را از او می‌گیرد. با یکی دو بار گلزنی علیپور به همان شرایط خوبش باز خواهد گشت.

این پرسپولیس می‌تواند برای بار چهارم قهرمان شود؟

چراکه نه! این تیم هنوز هم پرسپولیس است.

اما خوب بازی نمی‌کند و درگیر حواشی هم هست.

همه‌چیز دست پرسپولیس است. اگر این تیم خوب بازی کند، دقت داشته باشد و فرصت‌هایش را از دست ندهد، دیگر وجود حواشی و دست‌ پشت‌پرده هم معنی پیدا نمی‌کند. اگر هم دست پشت‌پرده‌ای باشد، وقتی پرسپولیس خوب نتیجه بگیرد دیگر کارایی ندارد. پرسپولیس پتانسیل قهرمان شدن را دارد و باید از این پتانسیل نهایت استفاده را ببرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Canada
08:10 - 1398/07/30
ای قاتل
پاسخ ها
بهزاد
Canada
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
ای سواستفاده گر از دخترهای صغیر
بهزاد
Canada
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
محمدخانی یه فرد هوسرانه که باید اعدام شه کثافت
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/07/30
تو میشه نظر ندی .تو باید بری خودت را اتیش بزنی مجرم
Sweden
08:51 - 1398/07/30
کسی از شما نظر خواست، آقای.....
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/07/30
چرا باید به تیم ملی برگردد چون تو بازی قبلی پاچه خواری کرده یا تو فضولی به تو چه مربوطه
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/07/30
چرا باید به تیم ملی برگردد چون تو بازی قبلی پاچه خواری کرده یا تو فضولی به تو چه مربوطه
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1398/07/30
برگشتش تضمین شد ومعاف هم می شود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
به خاطراون شعارش
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/07/30
اگرقرارباشدبایدهاونبایدها اجراشودتوبایدبه جرم قتل عمداعدام بشی
Germany
09:25 - 1398/07/30
با اون حرکت انجام داد خودشه در تیم ملی بیمه کرد
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/07/30
با اون کارش به تیم ملی که برگشت هیچ کاپیتان هم میشه معاف میشه چهار روز دیگه وزیر میشه کلا این کار همیشگی لنگیا
Romania
14:16 - 1398/07/30
برمیگرده. نگران نباش... با این عمل سخیفی که انجام داد و پاچه خواری کرد مطمئن باش رییس جمهور هم میشــه....
شما هم استغفار کن، دونفـر رو به کشتن دادی!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج