ترامپ: دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کردم
۹۲۱۶۱۶
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
۱۴۹۹۸ 
رئیس جمهور آمریکا در سخنانی درباره وضعیت سوریه و تحولات اخیر در شمال این کشور با اعلام دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه گفت از این کشور خواسته آتش بس در شمال سوریه را دائمی کند.

ایسنا: رئیس جمهور آمریکا در سخنانی درباره وضعیت سوریه و تحولات اخیر در شمال این کشور با اعلام دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه گفت از این کشور خواسته آتش بس در شمال سوریه را دائمی کند.

به نقل از اسکای نیوز، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا تعداد اندکی از نیروهای آمریکایی در سوریه برای تامین امنیت تاسیسات نفتی سوریه می‌مانند.

ترامپ: دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کردم

وی گفت: لازم بود فقط ۳۰ روز در سوریه بمانیم اما ۱۰ سال ماندیم.چندین بار با ژنرال مظلوم عبدی فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک صحبت کردم و او از آمریکا سپاسگذار بود. مظلوم به ما اطمینان داد که داعشی‌های موجود در زندان‌های شمال سوریه تحت کنترل هستند و برخی از آن‌هایی که فرار کرده‌ بودند هم بار دیگر دستگیر شدند.

ترامپ با اعلام دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه تاکید کرد: اگر آنکارا به تعهداتش در قبال داعش عمل نکند این تحریم‌ها بازمی‌گردد. از ترکیه انتظار داریم به تعهداتش در قبال داعش عمل کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: آمریکا داعش را نابود کرد. برخی داعشی‌ها فرار کرده‌اند که بعدا دستگیر می‌شوند. از اروپایی‌ها می‌خواهیم اسرای داعشی را برای محاکمه به کشورهایی که متعلق به آن هستند بازگردانند.

ترامپ گفت: سوریه و ترکیه و دیگر کشورها باید برای ممانعت از سلطه داعش بر دیگر مناطق تلاش کنند. کسانی که ما را به مشکلات منطقه کشاندند شجاعت کافی برای خارج کردن ما از این ورطه نداشتند.ارتش آمریکا از مناطقی که لزومی برای حضور در آن‌جا ندارد عقب می‌کشد. آمریکا پلیس جهان نیست این وظیفه دیگر کشورها است.

وی همچنین به توافق آتش بس آمریکا با ترکیه اشاره کرده و گفت این توافق بیش از حد انتظار پایدار بوده است.

ترامپ در ادامه با انتقاد از سیاست دولت سابق آمریکا در قبال سوریه گفت: دولت باراک اوباما گفت اسد باید برود و فرصت تحقق این امر را هم داشت اما فرصت را از دست داد.

وی گفت اوباما به "استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی " پاسخی نداد اما من به این دست اقدامات سوریه پاسخ دادم و 58 موشک نوع تاماهاوک استفاده کردم.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/08/01
پس فردا پشیمون میکنه و دوباره وضعشون میکنه .
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1398/08/01
علیه ایران هم لغو کن دیگه دیوونه
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/08/01
همه کشورها منافع ملیشون بر همه چیز اولویت داره به غیر...
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/08/01
هنوزتحریم نشده لغوشد ملت به بازی گرفتن به هربهانه
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1398/08/01
چقدر جالب خودش ساخته خودشم اعلام نابودکردنش میکنه. چقدر جالب تو که میگی پلیس جهان نیستی پس چرا قلدر و صاحب جهان میدونی ؟گمشو برو تو زمین خودت .
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/08/01
ترامپ غیراز هوش چیزی نمیگویم چون لایق هوش هستی
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/08/02
مگه تحریم گرده بودی اخه الکی قمپز در میکنی
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/08/02
یه ادم مگه چقد قدرت داره ک همه رو تحریم میکنه یا دنبارو گرفته دستش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج