اتهامات جدید آلمان به ترکیه
۹۲۱۸۲۲
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
۷۵۰۷
وزیر دفاع آلمان در اظهاراتی جنجال برانگیز ترکیه را متهم کرد که در حملات نظامی خود به شمال سوریه بخشهایی از این منطقه را ضمیمه خود کرده و ساکنان آن را متواری می‌کند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "آنگرت کرامپ-کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان ترکیه را به الحاق بخش هایی از شمال سوریه به کشورش متهم کرده و با این اظهارات خود موجبات تحریک و عصبانیت برخی سیاستماران را ایجاد کرده است.

وی روز گذشته در سخنانی در ارفورت آلمان این اتهام را به ترکیه به عنوان شریک ناتو وارد کرد که به بهانه علایق امنیتی خود به صورت غیر قانونی مناطقی را ضمیمه خود کرده است.

اتهامات جدید آلمان به ترکیه

این ادعای وزیر دفاع آلمان حتی در داخل کشور هم انتقادهایی را به همره داشته و الکساندر گراف لامبسدورف، از سیاستمدران بلند پایه حزب لیبرال دموکرات آلمان این انتقاد را به وزیر دفاع آلمان وارد کرد که اطلاعات غلطی را گسترش می دهد.

رجب طیب اردوغان از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه این هشدار را به اروپا داده بود که اگر شما تلاش کنید عملیات کنونی ما را به عنوان اشغالگری مشخص کنید بنابراین ما بازی ساده ای داریم. در این صورت ما درهای خود برای هجوم پناهندگان به سمت اروپا را باز می کنیم.

وزیر دفاع آلمان اخیرا همچنین طرح تاسیس یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه را ارائه داده که این ایده هم بحث های داغ و جنجال برانگیزی را به راه انداخته است.

به درخواست وی یک منطقه امن بین‌المللی در شمال سوریه باید بر مبنای یک تصمیم شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ شود.

به گفته وی این منطقه امنیتی را می توان به بخش هایی تقسیم کرد که آلمان مسئولیت یکی از این بخش ها را بر عهده می گیرد. وی با تاکید بر اینکه تمدید آتش بس در شمال سوریه مسئله را حل نمی کند گفت: بنابراین پیشنهاد وی در این باره منسوخ نشده است.

کارن بائر قرار است در دیدار آِینده وزرای دفاع ناتو در بروکسل درباره این طرح خود صحبت کند. وی این مسئله که روسیه هم دراین طرح مشارکت داده شود را مهم ارزیابی کرد.

با این همه "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان به این ایده وزیر دفاع انتقاد وارد کرده و گفته است: "آنگرت کرامپ- کارن بائر"، این پیشنهاد خود را در یک نقطه زمانی غلطی ارائه داده است.

مرکل البته از این طرح استقبال کرده و اعلام کرده است که در دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره پیشنهاد "کارن بائر" صحبت خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1398/08/02
حقیقت رو گفته
United Kingdom
16:22 - 1398/08/02
مرگ بر اردوغان از خدا بی خبر کودک کش آدم کش دیکتاتور همه کسانی که در کودتا به اردوغان کمک کردند در جنایات او شریکند .
United Arab Emirates
18:03 - 1398/08/02
سوریه و فلسطین متعلق به تورکیه هست .
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/08/02
اولش خواستم بگم سیاستماران اشتباه تایپی است اما بعدش دیدم اتفاقا چه ترکیب زیبایی است. خیلی پرمعناتر از سیاستمدارانه. من هم از این به بعد به این حرامزادگان به جای سیاستمداران میگم سیاستماران
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1398/08/02
اردوغان قاتل وخودخواه وخیلی پر رو هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج