اقبالی: شاید مردم قلعه‌نویی را از خودشان نمی‌دانند
۹۲۳۱۵۰
۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
۱۱۹۵۹
کارشناس فوتبال ایران گفت: امیر قلعه‌نویی در این سال‌ها مناسباتی برای خودش ایجاد کرده و توانسته یک مهره بزرگ در فوتبال ایران باشد.

خبرگزاری فارس: کارشناس فوتبال ایران گفت: امیر قلعه‌نویی در این سال‌ها مناسباتی برای خودش ایجاد کرده و توانسته یک مهره بزرگ در فوتبال ایران باشد.

مسعود اقبالی در خصوص کیفیت حال حاضر لیگ برتر ایران گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌توانیم این را کتمان کنیم که فوتبال ایران نسبت به گذشته پیشرفت‌هایی در زمینه مهارت‌های فردی و شعور تاکتیکی داشته و بازیکنان درک بیشتری نسبت به دوره‌های گذشته دارند. در مقطعی بازیکنانی مانند علی دایی، کریم باقری و علی کریمی در کنار هم قرار گرفتند و به صورت اتفاقی باشگاه‌های ما دارای ستاره‌هایی شدند که توانستیم یک تیم ملی خوب داشته باشیم، اما متاسفانه به خاطر حرکت نوسانی فوتبال، نداشتن مکانیزم و مدیریت درست در تیم‌های پایه نتوانستیم پشتوانه خوبی برای فوتبالمان بسازیم و الان می‌بینیم که حتی در تیم‌های بزرگ مشکلاتی در زمینه‌های فردی و تاکتیکی وجود دارد.

*مربیان به دلیل برخی کمبودها تاثیرات کمتری روی بازیکنان دارند

اقبالی در ادامه و در خصوص سطح مربیان فوتبال ایران گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای اعمال تفکر مربیان باید ابزار لازم در زمینه ساختاری، کمک‌آموزشی و همچنین دسترسی به علوم پیشرفته را داشته باشیم. متاسفانه مربیان ما هم در این زمینه کم‌کاری می‌کنند و به همین خاطر تاثیرات کمتری روی بازیکنان دارند و از طرفی هم نظارت کنترلی نسبت به مربیان ما در سطوح باشگاهی وجود ندارد. در کنار این مسائل مشکلات مدیریتی هم وجود دارد و همه اینها تاثیرگذار بودند که الان می‌بینیم برخی باشگاه‌ها مخصوصا آنهایی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آیند کاملا متفاوت نسبت به تیم‌هایی که تجربه لیگ برتر دارند، فوتبال بازی می‌کنند. آنها از نظر مهارت فردی خوب هستند اما از نظر تیمی و از نظر یک مجموعه نمی‌توانند تیم لیگ برتری باشند.

وی در ادامه گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مجموع تیم‌هایی که متعلق به مراکز دولتی و صنعتی باشند از نظر مالی تامین هستند و ثبات مدیریتی بهتری دارند و به همین خاطر می‌توانند فوتبال بهتری را ارائه بدهند.

* بی ‌اخلاقی‌ها فقط در فوتبال نیست

مدرس فوتبال ایران در خصوص بی‌اخلاقی‌هایی که در فصل جدید بیشتر دیده می‌شود، گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فوتبال ما تافته جدا بافته‌ای از جامعه ما نیست. مربیان، بازیکنان، تماشاگران و حتی داوران در این اجتماع رشد می‌کنند و تربیت می‌شوند. شما در اروپا می‌بینید که تماشاچی نزدیک به زمین می‌نشیند و هر از گاهی شاید یک نفر وارد زمین شود یا یک بازیکن ممکن است با یک سوت غیرموجه داور برخوردهای نامناسبی داشته باشد اما این موارد بسیار کم هستند. در کشور ما به علت مشکلات عدیده اقتصادی و... آسیب‌هایی که در جامعه و فرهنگ وجود دارند به ورزش منتقل می‌شوند. این مشکلات فقط در فوتبال نیست. در همه رشته‌ها وجود دارد. شما می‌توانید این مسائل را در سالن‌های بسکتبال، والیبال و فوتسال هم ببینید که زائیده مشکلاتی است که در جامعه وجود دارند.

* مربیانی که منافع شخصی دارند در کنفرانس ها حرف های زشت می‌زنند

اقبالی در ادامه گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در فوتبال ما برخی از مربیان تحصیلات آنچنانی هم ندارند. صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند که فقط منافع شخصی خودشان را در نظر می‌گیرند و نه منافع باشگاه یا تیم یا بازیکنان. برای همین در کنفرانسی آن حرف‌ها مطرح می‌شود که خیلی زشت است. ما مربی‌ای داریم که مشکلات اخلاقی عدیده دارد یا مربی‌ای داریم که لابی می‌کند، حتی مدیرانی در فوتبال داریم که در زمینه مسائل مالی مشکلاتی دارند. درواقع مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، در فوتبال هم هست.

* امکان پیشگیری از مافیا در فوتبال کم است

این کارشناس ادامه داد: متاسفانه امکان پیشگیری از مافیایی که بر فوتبال حاکم شده خیلی کم است، چون آن قدر قدرت دارد که در این حیطه هر کس وارد شود، بلافاصله مشکلاتی برایش ایجاد می‌کنند. امثال من اگر بخواهیم وارد این فوتبال شویم، امکانش وجود ندارد چون نمی‌توانیم با این افراد و با این مناسبات کار کنیم.

* در فوتبال سراغ افرادی می‌روند که بتوانند از سفره‌ای که پهن شده با هم بخورند

وی ادامه داد: من نمی‌توانم یک قرارداد با باشگاه ببندم و یک قرارداد با اداره مالیات، من نمی‌توانم بازیکنی را به تیم بیاورم و از کنارش پول در بیاورم، من نمی‌توانم با مدیر باشگاه در مورد قراردادها کنار بیایم، اما خیلی‌ها هستند که این مسائل را تحمل می‌کنند، از این باشگاه استعفا نداده در باشگاه دیگری هستند! آیا این مسائل بهتر شده؟ خیر! چون ما می‌خواهیم آب گل‌آلود باشد تا ماهی بگیریم. اگر جامعه ورزش ما شفاف باشد کسی نمی‌تواند این کارها را انجام دهد. من بعد از 40 سال کار مربیگری و مدرسی با بالاترین مدرک مربی‌گری در خانه نشسته‌ام چون کسی به سراغ من نمی‌آید. آنها به سراغ افرادی می‌روند که بتوانند در کنار هم کار کنند و از سفره‌ای که پهن شده با هم بخورند!

*بعد از قهرمانی با استقلال به دلیل یکسری روابط با قلعه نویی کار نکردم

اقبالی در خصوص صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در کنفرانس خبری بعد از بازی با سایپا گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زمانی که من همراه با امیر قلعه‌نویی در سال 84 و با تیم استقلال قهرمان ایران شدیم، او تجربه مربیگری نداشت. تازه از کلاس من آمده بود و از من خواست به او کمک کنم. یک سال در کنار او کار کردم، قهرمان شدیم اما بعد از آن دیگر کار نکردم چون یکسری روابط و مسائل را دیدم که امکان کار کردن با او وجود نداشت. الان قلعه‌نویی تجربه‌اندوزی کرده و حدود 15 سال از آن زمان گذشته است. در این مناسبات خودش را جا انداخته و به او اعتماد کردند و بالاخره از خودی‌هاست. برخی از مربیان ناخودی هستند و برخی دیگر هم خودی!

*قلعه نویی وقتی احساس خطر می کند مشکلات را به گردن همه می اندازد

مدرس ایرانی فیفا در ادامه اظهار داشت: الان چند دوره است که تیم قلعه‌نویی قهرمان نشده و شاید کمی ناراحت است و دوست دارد قهرمان شود. برای قهرمانی هم رفتارها و ترفندهایی باید داشته باشد تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. به هر حال او سعی می‌کند از جو موجود استفاده و به نفع خودش صحبت‌هایی را مطرح کند. به نظر من اگر همان روز سپاهان، سایپا را می‌برد این مسائل نبود، اما قلعه‌نویی همیشه وقتی احساس خطر می‌کند سعی می‌کند مشکلات را به گردن تماشاچی، حریف و یا حتی بازیکن خودش بیندازد تا این معادلات را به نفع خودش تمام کند.

* در مورد قهرمانی‌های قلعه‌نویی می توان تحقیق کرد

وی در مورد شعارهایی که در شهرهای مختلف علیه قلعه‌نویی داده می‌شود و اینکه آیا این شعارها هم می‌تواند در این واکنش‌ها دخیل باشد، گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امیر قلعه‌نویی حدود 20 سال است که در این فوتبال کار می‌کند و توانسته در این مدت معادلات را به نفع خودش رقم بزند. او وضعیت اقتصادی، روابط خوب و مناسباتی با رده‌های بالاتر از خودش دارد و همه اینها به او کمک کرده و یک مهره بزرگ در فوتبال است. من نمی‌دانم، شاید مردم او را از خودشان نمی‌دانند که این شعارها را می‌دهند. امیر قلعه‌نویی چندین قهرمانی در فوتبال ایران دارد. اینکه این قهرمانی‌ها از چه طریقی آمده باید بررسی و جستجو کرد که بر اساس استحقاق، تجربه و محاسباتی که در فوتبال دارد به دست آمده یا آن چیزی است که در موردش گفته می‌شود.

*سپاهان بدشانس نباشد تیم قلعه‌نویی می‌تواند اولویت قهرمانی باشد

اقبالی تصریح کرد: البته امسال سپاهان اگر بدشانسی نیاورد، امیر قلعه‌نویی می‌تواند اولویت قهرمانی باشد. تیم بسیار خوبی دارد و بازی‌های بسیار خوبی ارائه می‌دهد. حالا ممکن است کسانی باشند که دشمن او باشند و این حرف‌ها را مطرح کنند، اما این مهم است که در این مخالفت‌ها چقدر بتوانید درست تصمیم بگیرید و از این جریانات بیرون بیایید و ثبات تیمی را حفظ کنید. در این زمینه مدیریت باید همراهی کند و مشکلات مالی نداشته باشید تا تیم‌تان به قهرمانی برسد.

* نمی‌دانم پشت پرده شعارها علیه امیر قلعه نویی چیست

اقبالی در ادامه گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما انسان هستیم، وقتی یک جمعیت چند هزار نفره علیه من شعار بدهد، من هم ممکن است به عنوان یک انسان از کوره در بروم. این واکنش‌ها نسبی است. واکنش امیر قلعه‌نویی این است که دستش را روی قلبش بگذارد و بگوید بله! من مافیا هستم و شاید صحبت‌هایی کند که خودش هم بعدا از بیان آن پشیمان شود. همیشه از قدیم روی سکوها یک سری مخالفت و موافق حضور دارند. در همان سال 84 که ما با هم کار می‌کردیم،‌ عده‌ای طرفدار منصوریان بودند،‌ عده‌ای موافق امیر بودند و عده‌ای هم مخالف او بودند و دسته‌بندی و باندبازی در باشگاه‌ بود اما او توانست با کمک مدیریت این مسائل را جمع کند. الان عده‌ای هستند که پول می‌گیرند تا روی سکوها علیه شما شعار بدهند. من نمی‌دانم، شاید واقعا خیلی‌ها دوست دارند امیر قلعه‌نویی از فوتبال کنار برود، اما به هر حال این شعارها در حال تکراری شدن هستند و تداوم پیدا کرده‌اند. اینکه پشت پرده چیست را من نمی‌دانم.

*مدیریت ما در ورزش سیاسی شده است

کارشناس فوتبال ایران در مورد اینکه سرمربی سپاهان معتقد است اتاق فکری بیرون از فدراسیون فوتبال علیه او برنامه‌ریزی می‌کند، گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به هر حال وقتی یک مربی جریانی را علیه خودش می‌بیند مجبور می‌شود واکنش نشان دهد. قلعه‌نویی هم می‌گوید اینها دشمن من هستند، من نمی‌دانم از کجا تغذیه و حمایت می‌شوند، اما کسانی هستند که روراست مقابل من ایستاده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: شعار مرگ بر امیر قلعه‌نویی یا شعار مافیا می‌دهند و پشت این مسائل شاید حمایت‌های مالی و حتی شاید حمایت‌های سیاسی باشد، نمی‌دانم! ما در عمل دیده‌ایم که بین روسا و سیاست‌مداران مملکت افرادی هستند که نسبت به تیم‌ها سمپاد هستند و حتی فرزندان این افراد هم نسبت به تیم‌ها حساسیت دارند و اعمال نظر می‌کنند. این را من می‌دانم. همه می‌دانند. مثلا فرزندم از من می‌خواهد فلان بازیکن را فلان باشگاه را جذب کند و یا فلان مربی اخراج شود. مگر در مورد علی دایی این طور نشد؟ رئیس جمهور کشور او را سرمربی کرد و خودش هم او را برداشت! از این کارها در کشور زیاد می‌شود چون ورزش ما سیاسی شده، چون مدیریت ما در ورزش سیاسی شده است و بستگی به علایق و دوستی‌ها در این مناسبات دارد.

* قلعه نویی نباید با این ادبیات واکنش نشان دهد

اقبالی در خصوص واکنش امیر قلعه‌نویی در کنفرانس خبری عنوان کرد: به هر حال شعارهایی روی سکوها داده می‌شود اما قلعه‌نویی نباید با این ادبیات واکنش نشان بدهد. در اروپا هم افرادی هستند علیه بازیکن، مربی یا مدیر باشگاه شعار می‌دهند اما آنجا افراد دارای فرهنگ خوبی هستند که می‌توانند این مشکلات را حل کنند. به عنوان مثال مسئله نژادپرستی در اروپا را ببینید، برای فوتبالیست سیاه‌پوست داخل زمین موز می‌اندازند که به او توهین کرده باشند! و واکنش منفی بازیکن ممکن است به ضرر خودش و باشگاه تمام شود. اینجاست که فیفا، یوفا و کمیته‌های انضباطی آنها برخورد می‌کنند اما در فوتبال ما قانون حاکم نیست.

*در فوتبال ما عدالت اجتماعی حاکم نیست

وی تاکید کرد: کمیته انضباطی امروز نظری می‌دهد و فردا یک نظر دیگری می‌دهد. یک بازیکن متعلق به یک باشگاه بزرگ را می‌بخشد و یک بازیکن باشگاه کوچک‌تر را نمی‌بخشد. در فوتبال ما عدالت اجتماعی حاکم نیست و تا زمانی که نباشد همین مشکلات وجود دارد. کمیته انضباطی باید در همه سطوح عدالت داشته باشد و قانون را اعمال کند، اما چنین چیزی نیست و این مشکلات همیشه بوده است. باید افرادی در فوتبال ما باشند که بدون غرض نسبت به تیم‌ها عمل کنند، اما متاسفانه در ورزش ما، ورزشی‌ها و متخصصین حضور ندارند.

* می گویند ورزش خصوصی است اما صددرصد دولتی است

مدرس ایرانی فیفا در پایان گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مدیریت ورزش ما یک مدیریت کاملا سیاسی است و برای فوتبال و کل ورزش مشکل ایجاد کرده، وزیر ورزش می‌گوید من هیچ کمکی به باشگاه‌ها نمی‌کنم اما عملا دست استقلال و پرسپولیس جلوی وزارت ورزش دراز است، می‌گویند ورزش ما خصوصی است اما می‌بینیم که صد درصد دولتی است. حتی اگر یک نفر هم به عنوان خصوصی به باشگاه برود حتما یکی از عناصر سیاسی مملکت بوده و حالا آمده تیمی را گرفته، اما بعد از یک سال مانند حسین هدایتی رها می‌کند و می‌رود و تنها چیزی که از خودش باقی می‌گذارد، رقم‌ها و بدهی‌های نجومی برای آن باشگاه است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1398/08/07
آقای برترینها سعی کن مطلبو خلاصه کنی مگه ملت بیکارن بشینن مقاله بخونن؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/08/07
همش منطقی و درست فرمودین آقای اقبالی عزیز...

زنده باشین...کاش افراد سالمی چون شما تو راس فوتبالمون بودن.
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1398/08/07
آقای اقبالی تیم سپاهان خیلی خوبه مربی هم خوبه شکی نیست خودقلعه نویی باسینه زدن جو ورزشگاه خراب میکنه
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/08/07
متاسفانه تمام این حرفهای آقای اقبالی درست است
همه ما در ایران زندگی میکنیم و نه تنها در فوتبال در
تمام ادارات و سازمان های دولتی این روابط و بی عدالتی ها را میبینیم.در هیچ گوشه ای شفافیت وجود ندارد.آدمهای
سالم و کاردان راه به جایی نمی برند.
United Arab Emirates
09:33 - 1398/08/07
جناب اقبالی شما قلعه نوعی رو خوب میشناسین و میفهمین چه کارهای زشتی کرده
Czech Republic
10:04 - 1398/08/07
قلعه نوعی هم خودشو از مردم نمیدونه !!!
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/08/07
آی قربون دهنت! خب ما هم همینو می‌گفتیم!
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/08/07
اینهایی که به قلعه نوعی فحش میدن طرفداران یک تیم خاص اند که بااستفاده ازکمکهای خاص و پشت پرده قهرمان میشن.بله اگرمربی بی بخاری جلوی اونابایسته خیلی هم دوستش دارن.ازکسی که میترسن بدگویی میکنند.شماهم خودتونگران نکن وازمردم مایه نذار.طرفدارای اون تیم بایدعصبانی باشندوازعصبانیت بمیرند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
چرا سعی میکنید با فرافکنی این شعار و اعتراض را به یک گروه خاص اختصاص دهید این شعار علیه قلعه نوعی بسیار گسترده تر و فراتر از این حرفهاست چرا کسی علیه یحیی یا شخص دنیزلی شعار نمیدهد ولی در همان تیم علیه زنوزی شعار و هجمه هست پس بدانید که مردم همه چیز را خوب میبینند و می فهمند
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/08/07
راست میگه، چرا مربیان ضعیفی مثل مجیدجلالی هر سال تیم دارندولی بعضی ازمربیان جوان و تحصیل کرده بیکارند، چون اونا اهل لابی کردن و مسائل پشت پرده هستند.
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/08/07
واقعا مافیای فوتباله
فوتبال کثیف از یک طرف و خریدن چندین داور و فدراسیون اون رو به هدف شومش میرسونه
به خاطر همین با فتل الله زاده خیلی اوکی بود و دو تا از ارکان مافیای فوتبال هستند
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1398/08/07
من موندم چرا قله نوعی سرمربی یه تیم کم طرفدار و کم بودجه و ضعیف نمیشه و برای اون تیم سهمیه بگیره !!! سرمربی هر تیمی شده هم بودجه داشته و هم طرفدار و هم امکانات قهرمانی
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1398/08/07
البته به قلعه نویی فحش خیلی بدتر هم میدهند. بالاخره یک جایی ادم کم میاره. شاید اقای اقبالی در فوتبال از اون مدل فحشها را ندیده.
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1398/08/07
اگه دیشب برنامه فونبال برتر رو میدیدی شاید از خودت خجالت میکشیدی که اینهمه فساد و رابطه رو در فوتبال ندیده میگیری و بی جهت به کس دیگه اتهام میزنی .
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/08/07
درود بر استاد باشرف. حقیقتا از خواندن صحبت های شما لذت بردم. بسیار زیبا مطالب را بیان فرمودید. این صحبت ها از طرف شما که خودتون با آقای قلعه‌نویی ازنزدیک کارکردید و هم شاگرد شما بوده و هم شما به ایشان کمک کردید خیلی اهمیت داره. دقیقا فرمایشات شما کاملا درست و آقای قلعه‌نویی با روش ها و شیوه های خاص خودش توانسته است دم ودستگاهی برای خودش دست وپا کنه. ایشان با ارتباطات پشت پرده وبا مراکز قدرت خیلی از کارها رو انجام داده که اگر هرکس دیگری بود تاحالا از صفحه فوتبال محو ونابود شده بود. ای کاش برای یکبار هم که شده مسئولان کشور وارد موضوعات آقای قلعه‌نویی بشند ومیزان فسادو ارتباطات پشت پرده این استاد بزرگوار را برای همه روشن کنند تا همه حتی دوستان عزیز استقلالی ببینند این آقا که این همه مدعی هستند چگونه و با چه روش‌هایی توانستند یه سری مقام توی فوتبال بدست بیارند. اونوقت معلوم میشه که ایشان ازنظر فنی چیزخاصی نداره و فقط با روابط مافیایی و پشت پرده توانسته جایگاهی توی فوتبال بدست بیاره.
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/08/07
تورو خدا ببند دهنتو بزار به خودت این همه فحاشی کنن بعد ببینم چی میگی مگه چیکار کرده جنایت که نکرده پول کسی رو خوروه چی خلافی کروه ،باید یکم فکر کرد ببینیم اگه ماهم جای این بندخدا بودیم و این فحاشی هابه ما میشد چیکار میکردیم
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/08/07
معلوم نبود طرف کی هستی هم به نعل زدی هم به میخ
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/08/07
اگه توی اروپا بازیکن ها ومربیان به حرف ها،،، واکنش نشون نمی‌دهند کمیته انزباطی یک دست و خوبی دارند،، اما تو ایران همه پشت تیم های تهرانی هستن
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1398/08/07
ی روزی حاج اقا علیپور،رییس کمیته اخلاق،گفت،روی پرونده قلعه نوعی داریم تحقیق میکنیم،که اقایون رو سیل میبره،چند ماه بعد خود علیپور رو سیل برد.....متاسفانه نمیدونست که با کی در افتاده...
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/08/09
أقای اقبالی شما اگر الان هم مثل سال ۸۴ کنار قلعه نوعی بودید همین حرف را برعلیه اون میزدید؟!
ممکنه شما آدم با دانشی باشید، ولی مربیگری امروزه علاوه بر دانش، سیاست، مدیریت و قدرت جمع کردن امورات وحتی قدرت مقابله با بازیکنان خودسر وگردن کلفت و... رانیز باید داشته باشند که امثال منصوریان و خیلی های دیگه این امتیازات را ندارند، یعنی شخصیت مربیگری را ندارند ولی قلعه نوعی انصافا یه مربی کاریزماتیک هست واین را چه خوشمان بیاید و چه نیاید باید قبول کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج