پیشنهادات درباره کنوانسیون خزر روی میز روحانی
۹۲۴۰۷۰
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
۳۴۸۶
معاون حقوقی رئیس جمهوری از انجام مطالعاتی جامع از سوی این معاونت درباره کنوانسیون حقوقی خزر از سوی این معاونت و ارائه نتایج این مطالعات و پیشنهادات و ملاحظات معاونت حقوقی ریاست جمهوری به رئیس جمهوری و وزارت امور خارجه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: معاون حقوقی رئیس جمهوری از انجام مطالعاتی جامع از سوی این معاونت درباره کنوانسیون حقوقی خزر از سوی این معاونت و ارائه نتایج این مطالعات و پیشنهادات و ملاحظات معاونت حقوقی ریاست جمهوری به رئیس جمهوری و وزارت امور خارجه خبر داد.

لعیا جنیدی درباره اقدامات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص تهیه لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون حقوقی خزر اظهار کرد: از آنجایی که از سال‌ها پیش این موضوع در وزارت امور خارجه مطرح بوده، این وزارتخانه مسئول پیگیری لایحه مربوط به آن است.

وی ادامه داد: ما در معاونت حقوقی مطالعه‌ای دقیق و تحقیقی انجام داده‌ایم و نظرات، پیشنهادات و ملاحظات خود را برای آقای رییس جمهوری و وزیر محترم خارجه ارسال کرده‌ایم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به جزئیات تحقیقات انجام شده از سوی این معاونت درباره کنوانسیون حقوقی خزر خاطرنشان کرد: ما تحقیق کاملی درباره حقوق دریاها در دنیا و نحوه محاسبه آب‌هایی که تحت حاکمیت سرزمینی تلقی می‌شوند، انجام داده‌ایم؛ این تحقیقات براساس مطالعات تطبیقی انجام شده است.

جنیدی در پایان گفت: در مطالعاتی که انجام داده‌ایم، هم مطلوب‌ترین حالت را عنوان کرده‌ایم و هم حالت‌هایی که به عنوان حداقل‌های مذاکراتی محسوب می‌شوند اعلام نموده‌ایم.

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ در حاشیه پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر که در شهر آکتائو قزاقستان برگزار شد، به امضای روسای جمهور پنج‌ کشور ساحلی ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان رسید. این کنوانسیون که در ۲۴ بند تنظیم شده است، حقوق و تعهدات طرف‌های این کنوانسیون در مورد استفاده از دریای خزر شامل آب‌ها، بستر، زیربستر، منابع طبیعی آن و فضای هوایی بر فراز دریا را تعیین کرده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/08/10
دریای خزر را هم واگذار کردیم به خارجی ها
کلا مملکت را به باد دادید
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/08/10
بمیروابستهها فقط دنبال نابودی ایران وایرانی هستین اگه اب کم دارین غلط میکنید۲۰ملیون افغانی پرکردین مملکت ازافغانیا بودجه ومنابع شغلاشون میدین حتمی اینانوشابه وارداتی میخورن ومصرف میکنن به جای اب ولباس وظرفاشونم بانوشابه میشورن خودتونید
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/08/10
لعنت بشماها که دریای خزر و بخشیدیدرفت
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1398/08/10
خوش بحال مردمی که تو ترکمنچای نجات پیدا کردن از دست شما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
اخ که گفتی باریکلا خوش بحال شون
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/08/10
این همون تخریب دیپلماتیکه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج