ایرانی‌ها شادترین مردم جهان‌اند
۹۲۵۷۱۵
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
۱۲۵۰۶
ساخو آدم می‌گوید: خونگرمی و مهمان‌نوازی ایرانی‌ها قطعا یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری ایران برای جذب گردشگران ساحل عاج است. ایرانی‌ها شادترین مردم جهان هستند هرچند محدودیت‌هایی وجود دارد با این‌حال آن‌ها شادی‌های خود را دارند.

ایلنا: ساخو آدم از کشور ساحل عاج به ایران آمده و دانشجوی رشته MBA در دانشگاه شهید بهشتی تهران است. او برای تحصیل در ایران از طرف وزارت علوم پذیرفته شد از این رو یک دوره آموزش زبان فارسی را پشت‌سر گذاشت که معمولا حدود شش ماه تا یک سال طول می‌کشد. ساخو آدم حدود چهار سال است که در ایران زندگی می‌کند و از آنجا که برادر او نیز تحصیلات خود را در ایران پشت‌‌سر گذاشته و تعاریف زیادی از جاذبه‌های ایران از او شنیده بود، جذب ایران شد.

دانشجوی ساحل عاجی:ایرانی‌ها شادترین مردم جهان هستند

او معتقد است: ایران کشوری بسیار متفاوت نسبت به ساحل عاجی است و این تفاوت‌هاست که سبب می‌شود با فرهنگ‌های بیشتر آشنا شویم. درواقع همین تفاوت‌ها بود که مرا جذب ایران کرد.

در نهایت مهمان‌نوازی ایرانیان و آرامش و امنیتی که در ایران برقرار است او را مجاب کرد تا تحصیلات خود را در ایران ادامه دهد. او در حین تحصیل در ایران در بخش‌های مختلف از جمله سینما و همچنین تجارت و بازرگانی فعال است و سعی دارد تبادلات تجاری بین دو کشور را رونق بخشد. در ادامه گفتگوی ایلنا را با این دانشجوی ساحل عاج می‌خوانید.

قبل از سفر به ایران چه شناختی از کشور ما داشتید و رسانه‌های بین‌المللی موفق شده بودند چه تصویری از ایران در ذهن شما خلق کنند؟

به دلیل اطلاعات اشتباهی که همیشه در رسانه‌ها از ایران منتشر می‌شود، من هم ذهنیت خوبی نسبت به ایران نداشتم البته اگر امروز از یک ایرانی نیز درباره کشور ساحل عاج نیز سوال کنید او نیز اطلاعات چندانی نسبت به کشور ما ندارد چنانکه چند بار از چند ایرانی سوال پرسیدم و آنها فکر می‌کردند ساحل عاج در اروپا قرار دارد و نمی‌دانستند که یک کشور آفریقایی است. می‌توان گفت همواره تفکرات اشتباه به مردمان کشورهای ما القا شده و اگر برخی افراد مانند من خطرپذیر و ریسک‌پذیر نباشند نمی‌پذیرند تا بر تفکراتی که به آنها القا می‌شود، غلبه کنند.

به طور مثال بارها از رسانه‌ها شنیده بودم که در ایران جنگ است اما وقتی به ایران آمدم دیدم که باحال‌ترین (می‌خندد) جایی است که می‌توان بر روی کره زمین پیدا کرد. ایران به لحاظ فرهنگ و مردم و جاذبه‌های دیدنی بسیار مثبت است و دید من بعد از آمدن به ایران کاملا نسبت به آنچه که در گذشته تصور می‌کردم تغییر کرد. مردم ایران بسیار بافرهنگ، خونگرم و تلاشگر هستند.

وقتی به ایران آمدم متوجه شدم که فقط مردم ساحل عاج نیستند که تصویری اشتباه نسبت به ایران در ذهن دارند بلکه مردم ایران نیز تصویری نادرست نسبت به ساحل عاج در ذهن دارند. همان‌طور که ما در کشور خودمان همواره با اطلاعات غلطی که رسانه‌ها منتشر می‌کنند، احاطه شده‌ایم مردم ایران نیز فکر می‌کنند تمام کشورهای آفریقایی فقیر هستند و در گرسنگی مانده‌اند و اطلاعات درستی در اختیار ندارند. این امر ایجاب می‌کند تا با برگزاری نمایشگاه‌های معرفی دو کشور این ارتباطات را بیشتر کنیم و اطلاعات مردم را نسبت به یکدیگر افزایش دهیم. مردم باید بدانند واقعیت آن چیزی نیست که رسانه‌ها در ذهن آنها تصویر کرده‌اند. بهتر است اطلاعاتی که در رسانه‌ها منتشر می‌شود را به طور کلی به کشورهای اطراف تعمیم ندهیم.

مثلا آفریقا قاره‌ای است که ۵۲ کشور را دربرمی‌گیرد و فقط سه کشور با مشکلات فقر و گرسنگی روبه‌رو هستند و نباید آن را به تمام آفریقا تعمیم داد. این اطلاعات سبب شده تا گردشگران دنیا از سفر به آفریقا بترسند. اگر بتوانیم سفر را رونق دهیم و امکانی ایجاد کنیم که مردم بتوانند به کشورهای یکدیگر سفر کنند و از نزدیک با واقعیت روبه‌رو شوند، تصورات اشتباه از بین خواهد رفت.

از صحبت‌های شما می‌توان به این نتیجه رسید که مردم ساحل عاج هیچ شناختی از مرزهای فرهنگی، جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی ایران ندارند. با این وجود نیاز است تا با معرفی جاذبه‌ها و میراث ایران، این شناخت را بیشتر کرد. طی سال‌های اخیر آیا فعالیت خاصی در مورد معرفی ایران به مردم شما انجام شده است؟

بهتر است درها برای تبادل گردشگر باز شود و هیچ مرزی بین دو کشور باقی نماند. هرچه رفت و آمد بین مردمان کشورها بیشتر شود آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم آنها بیشتر خواهد شد. این که شناختی بین دو کشور وجود ندارد به دولت‌ها بازمی‌گردد. باید شرایطی ایجاد کرد که سرمایه‌گذاران ترسی برای حضور در کشورهای مختلف نداشته باشند. ایران و ساحل عاج می‌توانند تبادلات تجاری زیادی داشته باشند اما از انجام این مهم می‌ترسند چراکه نگران امنیت ناشی از عدم شناخت هستند. معتقد هستم رسانه‌ها و تصویری که در ذهن مخاطب ایجاد کرده‌اند سدی در مقابل عدم ایجاد این شناخت است. در عین حال سیاست‌گذاری‌های کلان به درستی انجام نشده و هدفگذاری‌های صحیح در این خصوص محقق نشده است.

ایران در آسیا و ساحل عاج در قاره آفریقا قرار دارد. این دو کشور با فاصله طولانی که با یکدیگر دارند، از فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و میراثی متفاوت برخوردارند. به نظر شما مردم ساحل عاج با کدام ویژگی‌ها و جاذبه‌های ایران می‌توانند ارتباط برقرار کنند؟ آیا بین ایران و ساحل عاج هیچگونه قرابت فرهنگی وجود دارد؟

ساحل عاج از جمله کشورهایی است که در تجارت بسیار فعال است. از معادن گرفته تا حوزه کشاورزی بسیار ارزشمند است. به طور مثال یکی از محصولات کشور ما بادام هندی است. این محصول نام هند را بر روی خود دارد این در حالی است که هندی‌ها چنین محصولی را تولید نمی‌کنند و فقط مانند دلال عمل می‌کنند و این محصول را با برند خود به ایران می‌آورند. چرا امکانی ایجاد نکنیم که تجار ایرانی این محصول را به صورت مستقیم از ساحل عاج به ایران بیاورند؟ در چنین شرایطی در عین کاهش قیمت این محصول که مورد علاقه مردم ایران است، تبادل تجاری نیز بین دو کشور ایجاد می‌شود.

ایران و ساحل عاج می‌توانند در حوزه‌های بازرگانی و تجاری اشتراکات خوبی داشته باشند. فقط نیاز است تا اطلاعاتمان را نسبت به یکدیگر افزایش دهیم. در بخش‌های هنری نیز جذابیت‌های مشترک داریم به طور مثال سینمای ایران بسیار قوی است و می‌توان مردم ساحل عاج را با سینمای ایران آشنا کرد. از این طریق رفت و آمدها افزایش خواهد یافت. البته موانع بسیاری در این راه وجود دارد که از آن جمله می‌توان به وجود باندها و نیاز به ارتباطات قوی و گسترده با عوامل قدرت اشاره کرد.

درعین حال، مردم ایران، خونگردمی آنها و مهمان‌نوازیشان قطعا یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری ایران برای جذب گردشگران ساحل عاج خواهد بود. بد نیست به این نکته نیز اشاره کنم که ما بارها شنیده بودیم که ایرانی‌ها شاد نیستند اما اکنون معتقد هستم ایرانی‌ها شادترین مردمان جهان هستند. هرچند محدودیت‌هایی وجود دارد اما بازهم شادی‌های خود را دارند.

اگر بخواهید تعریفی از ایران به مردم کشور خودتان ارائه دهید چه می‌گویید؟

به آنها می‌گویم به ایران سفر کنید و از نزدیک آن را ببینید. خودشان بیایند و حالشان را ببرند.

انتشار یافته: 144
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/08/14
اتفاقآ بدبخترین آدمای زمینن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
غرغروترین و متوقع ترین اند.اونم وقتی خودشون جهان سومی ترین اند:)
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
مردم ایران یاوه گو ترین و غرغروترین مردم جهان اند.خوب نشناخته هنوز!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
دقيقا همون قشر شكم پرست و شهوت پرست معتقدن ايران بدترين جاي دنياس
همونايي كه به روحاني راي دادن
همونايي كه بي حجابن و يا بي غيرت
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/08/14
خدا وکیلی چقدر بهش پول دادین این جمله را بگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
شوخی کرده
AAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
داداش مگه مخ مردم تعطیل است در این گرفتاری شاد باشند
چرت نگو
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/08/14
من دیگه نمیکشم شما ادامه بدین.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
غر زدن سرطان داشت الان نصف مردم ایران از سرطان مرده بودند و چهل میلیون بودیم
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1398/08/14
غش و غش و غش خندیدم هههههه
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/08/14
چی؟شادترین؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
نه بابا منظورش گشادترین بوده موقع تایپ اشتباه شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/08/14
شاید وضعیت خودش خوبه وگرنه ما هیچ خوشحالی در اکثریت ایرانیان نمی بینم
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/08/14
خاک برسر همه ما که کشور غم زده ایران با ساحل عاج مقایسه کنیم،تاسف،تاسف متأسف،معلومه نتیجه کار کارشناسانه روانشناسان جهان که کشور ایران و عراق دو کشور غمگین جهان هستند،
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/08/14
اره جون خودت خرج که از کیسه میهمان بود حاتم طایی شدن اسان بود
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/08/14
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم با چه شخصیت مهم وتاثیر گذاری مصاحبه کردن و همچنیین از چه کشور بزرگ و مهمی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
تاثیرگذاری در فهم و شعوره .نژادپرستهای حقیر که فقط اروپاییها رو آدم می دونند درپیت ترین مردم جهان اند
Finland
16:43 - 1398/08/14
لطفا نظر مردم سوییس . سوئد . دانمارک . هلند و ....رو هم بپرسید .
مطلب شما شبیه این است .کسی که سوار خر بوده حالا سوار پراید شده ازش نظر می پرسین؟
از کسی که سوار بنز شده بپرسین ؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
کلا عقده شمال اروپا رو دارید ولی در عمل از مردم همین ساحل عاج هم عقب افتاده ترید.فقط ادعا و غرغر و بدذاتی و دیگر هیچ!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
تو خیابونهای ایران هم که راه میرید همشون پراید سوار نیستند خیلی ها سوار بر ماشینهای میلیاردی هستند اون هم چند تا چند تا. یه دو روز تعطیلی که میشه خیلی ها مسافرت و صفا. یه عده فقیر و غمگین هستند اما چرا اینقدر سیاهنمایی خیلی ها هم وضعشون خوبه و شاد.
United Arab Emirates
16:43 - 1398/08/14
نان مفت ... دانشگاه مجانی برای کسیکه در آفریقا یک وعده غذای سیر نخورده به این آقا ساخته و احساساتی شده ایران را بهشت روی زمین دیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
بی فرهنگ نادان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
پول همه دنیا رو گدا گودولهای ایران میدن! همه شون توهم شاهی و شاهزادگی دارند! خدا خر رو شناخت شاخ نداد
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
دقیقا درست میفرمایید.بخاطر یه سری سیاست ها همه امکانات رو برای این افراد فراهم میکنن تحصیلات شغل تفریح تغذیه مناسب همه چی.برای منم این چیزا رو هر جایی فراهم کنن اونجارو بهشت میبینم
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/08/14
بله منم برم یک کشور برام همه چی مفت تمام بشه آن کشور برام بهشته کار و تجارت و همه چی مفت سانسورچی محترم شما هم که نظرات من را نشان نمیدهید از خدا میخواهم که خون شهدا جلوی چشمانت را بگیرد و کور شوی تا کل دنیا در برابر دیدگان سانسور شود
پاسخ ها
ela
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
قسمت آخر نظرتو دوس داشتم:))
Spain
16:45 - 1398/08/14
این دیگه خیلی.... فکر کنم با ساحل عاج مقایسه کرده... کجای جهان رو دیده.
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/08/14
اینم توهم زده
فعلا مردم ایران از افسرده ترین و خشن ترین مردم دنیا هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
خشن ترین رو موافقم.از کامنتهای وحشیانه اینجا هم میشه فهمید.اون خوبی ایرانیها رو گفته اینجا بهش توهین کردند
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/08/14
اعتراف اجباری ازش گرفتن اره ماهم داریم میمیریم باشادی
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/08/14
ماشالله چشم نزنی
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/08/14
برات دیکته شده که اینا را بگی
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/08/14
از دلشون که خبر نداری فقط ظاهر را می بینی
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/08/14
حتما خوشی زده زیر دلش تا بببنیم چه شاخصی از خوشی را ملاک قرار داده است
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1398/08/14
من با خواندن این مصاحبه ، واقعا خندیدم و برای لحظه ای شاد شدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
منم:)
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1398/08/14
آره واقعا راست میگه چون من با خوندن این تیتر انقدر خندیدم دل درد گرفتم
پاسخ ها
پرنده‌باز آلکاتراز
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
به قول شاعر:
خنده‌ی تلخ من از گریه غم‌انگیز‌تر است
کارم از گریه گذشتست بدان میخندم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
اینو راست میگی
کامنتا رو هم که دیدم دارم غش میکنم مردم باحالی داریم
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/08/14
مااز آخر اولیم...کافیه یه نفر تعریف کنه همه جا جار میزنید..اگه چند میلیون بدتعریف کنن هیچ جا انعکاس نمیدن
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/08/14
ولی امار چیز دیگه ای میگه.مخصوصا چند سال اخیر که ایرانی ها دارن در کشتن ادمها وحیوانات از هم پیشی میگیرن .شابدم از خوشی زیادیه ولی ما درک نمیکنیم.
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1398/08/14
با نظرش همه ی مردم ایران موافقند. درست میگه این یارو، واقعا حق داره. مسلماً نسبت به جاهایی که اون بوده مث ساحل عاج و جزیره ی آدمخوارها و قبایل بدوی کنگو، ما نه تنها شادترین بلکه مرفه ترین کشور دنیا هستیم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
بابا شماتت کرده .بقول حودمون کنایه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
این کامنتهای وحشیانه نشون میده که شما ایرانی های آدمخور رو هنوز نشناخته
Bulgaria
17:19 - 1398/08/14
هههههه
شوخی میکنه جدی نگیرید
پاسخ ها
عماد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
استیکر مبهوت - ،چه کلماتی، معضلات شوخی و جدی گفتن این نیست
شرایط جامعه پیچیده و بغرنجه دیگه هیچ کاری از دست هیچکس برنمیاد قصور از ماهاست چون ما مردممون هم یا زود جوگیر میشن یا عصبی
یا مثل من خیلی و زیاد از حد بی ملاحظه هم میشن وشرایط و حساسیت ها رو در نظر نمیگیرن به طور مثال علی رغم تمام مشکلات جامعه حرف هایی میزنن کارایی میکنن غیر قابل بازگشت و آسیب زننده یا کارها و حرف هایی ان که نمیگن ممکنه کسی ببینه و در جریان قرار بگیره و باعث پیچیدگی بیشتر شرایط جامعه بشه این دسته مثل من متاسفانه فقط به فکر خودشونن و هیچی رو در نظر نمیگیرن
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/08/14
منبع خبر : ایلنا
خخخخخخخخ
Canada
17:26 - 1398/08/14
خخخ فکر کنم مصاحبه کننده بهش وعده وعیدی داده که جواب سوالات رو از روی نوشته اون بخونه ...خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/08/14
مسخره است خیلی مسخره
مسخره است
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/08/14
ایشون یا شادی نمیدونی چیه، یا جای دیگه ای‌جز ایران رفته و اشتباه گرفته، شایدم ساقیش جنس اشتباه داده!
ایرانی ها شادترین مردم هستند؟؟؟ حتی گوشی من خندش گرفته از این پرت و پلا!
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/08/14
برو بابا.این چرت و پرتا چیه
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/08/14
اگه این سیاهه بره آمریکا و اروپا صددرصد میگه اینها بهشتین. مرگ بر مردم احمق و زودباور
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/08/14
فکر میکنم دنیا از نظر ایشون یعنی ساحل عاج!
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/08/14
موقع جک گفتن نیست
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/08/14
یا مردم شاد تا حالا ندیده یا ی چیزی زده
United Arab Emirates
17:52 - 1398/08/14
ببین ساحل عاج چه داغونه که میگه ایران باحال ترین جای دنیاس
داداچ داری اشتباه میزنی
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/08/14
یا نمیدونی جهان چیه یا نمیدونی شادی چیه
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1398/08/14
سازمانهای بین المللی و حتی توریستها میگن ایران جز غمگین ترین و عصبی ترین کشورهاست بعد واسم مدرک اورده که ایران شادترینه حالا مدرک و استنادش به یه دانشجوی افریقایی هستش اخه جنابی که خبر و درشت منتشر کردی عقل داری ؟یعنی تمام ملتهای دنیا و تمام سازمانهای بین المللی دروغ میگن این عمو که شک ندارم واسه چیزی پاچه خواری میکنه راست میگه میخوای یه سند دیگه هم هست نشونت بدم از این کارتن خوابهای توی میدون مولوی هستند که یه چند تومنی بهش بدی حاضر میشه هر خبرنگاری باهاش مصاحبه کنه بگه ایران قدرتمند ترین اقتصاد دنیا رو داره و مردمش هم در رفاه کامل هستند..فقط نمیدونم این خبرهای چرت و چرا منتشر میکنی ؟دو حالت داره یا فکر کردی مردم احمق هستند یا پاچه خواری میکنی که مملکت گل و بلبله تا چیزی بهت بدن
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1398/08/14
از کی تا حالا شادترین بودیم
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/08/14
تو دیگه چقدر بدبختی!!!
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1398/08/14
ظاهرا شعورشم بیشتر از سلیقش نیست
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/08/14
بنده خدابغیرازایران جایی نرفتده خیال میکنه دنیا همینه
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1398/08/14
بیچاره آخه کشور دیگه ای نرفته، از طرفی جز ایرانم جایی نمیتونسته درس بخونه، تنها کشوری هستیم که غریبه ها به ملت خودمون ارجحیت داره
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1398/08/14
واقعا مطمئنی تو ایرانی
چند کشور رو دیدی و ازشون اطلاعات داری
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1398/08/14
چی ما شادترین مردم دنیاهستیم واقعاااااخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/08/14
بهترین نقط جهان برای مفتخورها!!
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1398/08/14
ساحل اجیها چقدر بدبختند که ایران را شاد میبینند
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1398/08/14
بابا تو دیگه کی هستی؟
شما هم؟
اینقدر این بنده خدا، دروغ بزرگی گفته که خدا رنگش را عوض کرده.
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/08/14
این معلومه هر کی از ساحل عاج بیاد ایران ، این حرف و میزنه
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1398/08/14
جای تاسف دارد یک سیاه پوست ساحل عاجی که کشوری فقیر و گرسنه هست برای ما بگه شماها شادترین کشور دنیا هستید ماهم باور کردیم ونوشتیم خاک بر سرتان اصلا ملت شریف ایران افسرده ترین کشور دنیاست در رده آخر
Ukraine
19:11 - 1398/08/14
این احمق ... خورده که میگه ایرانیها شاد هستند ، اگه منهم چند سال تو ایران مفت میخوردم و میخوابیدم قطعا همین زر را میزدم.
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/08/14
آره ما خودمون میدونیم!!!
بلا از کجا دونستی !?!?
از خالی بودن بیمارستان ها یا پر بودن جیبت!?!?
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1398/08/14
این بیناموس دروغگوترین فرده، فکر کنم میخواد جای چوپان دروغگو رو بگیره، اینم یه آقازاده هست منتها از کشور ساحل عاج، اینجور که تعریف میکنه انگار ایرانیها همش در حال رقصیدن هستن
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1398/08/14
حاجی ما دیگه شل کردیم
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1398/08/14
وقتی که تمام هزینه های دانشگاهت مسکن خورد خوراکت رایگان باشه وازبیت المال مردم ایران پرداخت بشه حق دارید تعریف کنید چقدر ما بدبختیم
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1398/08/14
من که تا الان خوشی تو زندگیم ندیم بلا نسبت مثل سگ کار میکن هنوز هشتم گرو نهم هستش زر اضافه زده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
تو آمریکا که اکثرا چندشیفته کار می کنند.قبول دارم این چندوقت وضعیت ایران از نظر اقتصادی خیلی بد شده و اکثرا اعصابشون داغونه اما مردم کشورهای دیگه هم همشون همچین وضعیتشون گل و بلبل نیست. همین شوخ طبع بودن خیلی از ایرانیها رو خیلی از مردم دنیا ندارند.
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/08/14
ببخشید مطمن هستید که توی ایران زندگی میکنی پسر...خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/08/14
ایشان ایران را با کشورخودشان مقایسه کردند با این همه گرانی و تورم و مردم مریض با هزینه های سنگین دارو شادی کجا بود
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/08/14
دروغ محض .
افسردگی خودکشی قتل سرقت طلاق بی خانگی بیکاری بیداد میکنه این حتما رفته بالا شهر با بچه سوسولا گشته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
شما فکر می کنید تو کشورهای دیگه طلاق و خودکشی و سرقت وجود نداره. این بیچاره بر اساس نوع برخورد اکثر ایرانی ها(البته نه همشون) با همدیگه این حرف رو زده. حالا انگار بچه سوسولهای بالا شهر طلاق و خودکشی ندارند!!
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1398/08/14
آره معلومه ازقتلها خودکشیها طلاقها ووووووو
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/08/14
زرررررررررررررررررررررررررررررررررررت
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1398/08/14
چه جالب تا حالا نمیدونستیم
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/08/14
خب برای کسی که از ساحل عاج اومده مسلما ایرانیها شادترینن برید از یه شهروند سوییسی بپرسید شادی یعنی چی
نشستین فقط جوک میگید
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1398/08/14
اگه این سیاهوست افریقایی که توکشورخودش پهنم بارش نمیکنند اینجاداره توی دانشگاه مفت میخوره و میپوشه درسم میخونه بایدم بگه ایرانیا شادترینند
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1398/08/14
تکذیب می شود! اراجیف نظر داده! والا وضعیت بد اقتصادی مردم جایی برای شادی نگذاشته! بقول معروف،با این اوضاع، اصلا حالی به آدم می مونه؟ نه والا! احوالی به آدم می مونه؟ نه بلا!
United Arab Emirates
20:22 - 1398/08/14
جالبه که یه نفر آدم شده، در مورد کل ایرانی ها اونم در دنیا نظر میده، مسولین هم امر بهشون مشتبه شده
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1398/08/14
به به
چه منبع موثقی!!!
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/08/14
ما خوشحال ترین هستیم؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/08/14
باید بگم زهی خیال باطل
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/08/14
لطفا نظر یک دانشجویی اروپایی در ایران رو هم بنویسید فکر کنم جالب باشه
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1398/08/14
بیچاره ندید بدید. تحصیل رایگان وخورد و خوراک رایگان لابد نصیبش شده.
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1398/08/14
تو باید هم تعریف کنی!!!
مفت و مجانی تو بهترین دانشگاه ایران درس میخونی ،در صورتی که جوان های این کشور باید برای هر ترم چند میلیون پول بدن.
ننگ بر خائنین به وطن
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1398/08/14
'''''' ساخو آدم ''' از کشور ' عاج '' از کجا و از چه طریقی کشف کرده ' ما ایرانیان '' شادی از سر و صورتمان می‌بارد'?
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1398/08/14
آره جان عمه جان مفت خور
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/08/14
وقتی از يه کشور درب داغون آفریقایی میای ایران باید اینجا بشه برای شما بهشت. برای پاکستانیها افغانها یمنیها سوریه فلسطينيها و...تماما ایران برای شماست ما ایرانیها غریبه هستیم
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/08/14
وقتی از يه کشور درب داغون آفریقایی میای ایران باید اینجا بشه برای شما بهشت. برای پاکستانیها افغانها یمنیها سوریه فلسطينيها و...تماما ایران برای شماست ما ایرانیها غریبه هستیم
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/08/14
یعنی خفه افسرده تر از ایرانیم تو دنیا هست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1398/08/14
خب اونو دیگه باید امار گرف ودید که ثروتمندان خوشحالن یا فقرا
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1398/08/14
دست شما درد نکنه یعنی همه ایرانی ها همه از مخ تعطیل هستن که در این بدبختی و گرانی بخندم
از تو‌یکی انتظار نداشتم گوسالوف
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/08/14
غلط کردی سیاه پوست نفهم
Germany
22:56 - 1398/08/14
ساحل عاج؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/08/14
از مردم جیبوتی هم شاد تر هستیم
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1398/08/14
گمشو مگه اینکه یه ساحل اجی رو افسردگی ما سرپوش بذاره...
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1398/08/14
ایرانی ها. شادترین مردم روی زمین هستند؟؟؟!!!
پناه بر خدا
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/08/14
به عجایب هفتگانه یکی اضافه کنین...
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1398/08/14
غلط کرده ابن حرف را گفته
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1398/08/14
خیلی مسخره تشریف دارید ، معلومه اینا همه جیبشون پره که اینحوری میگن ، جیب منم پرکنید تا بگم ایران طلاست
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/08/14
دروغ محضه ،ایرانیان خود میدانند حقیقت چیست، چرا دست از تزویر و ریا برنمیدارید
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1398/08/15
این افریقایی از همه جا بی خبر رو سرکارگڋاشتن مسخره اش کردند فکر کرده مردم ایران شادند
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1398/08/15
ازتنبون آویزونش معلومه ایرانو شادترین مردم ببینه
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1398/08/15
اینم از جوک سال !!!!!!! ..... واقعا که مردم ایران شادترین مردم جهان هستن
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1398/08/15
الهی بترکیدبااین دروغهاتون
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1398/08/15
دانشجوی بیسواد روانی .....
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/08/15
عجب صبری خدا دارد از دروغ
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/08/15
بقران ک بدبخترین مردم ایرانی هستن،برین عربستان متوجه میشین مردمش چقد شادن
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/08/15
او که فارسی بلد نیست مترجم اشتباه گفته ...او گفته مسولین ونکبت زاده هایشان در این دنیا شاد ترین افراد در دنیا هستند .
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/08/15
حرفی ندارم بخدا
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/08/15
حالا اگه یه دانمارکی اینو میگفت یه چیزی. نه یه سیاه سوخته از جزیره آدم خوارها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
یه انسان یه بنده خدا اومده راجع به ایرانی ها تعریف کرده چرا راجع به او اینطوری صحبت می کنید حرفهاتون بوی نژاد پرستی میده حالا یک دانمارکی مگه کیه یکبار یه مصاحبه از یه دانمارکی دیدم افسردگی از سر و روش میبارید.اصلا حق شما همون غربی ها هستند که تو رسانه هاشون برای مردمشون دائما ایران رو عقب مونده و بی فرهنگ جلوه میدن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
ببخشید به نژادت توهین کردم آدم خوار
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
کاربر 12:44 آدمخوار تویی که به نژاد آدم ها توهین می کنی و به خاطر دادن صفت شاد بودن به ملتت می خواهی اونو بخوری کافر همه رو به کیش خویش پندارد.
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/08/16
منظورش اينه كه شادمغزيم! آخه هر بلايي سرمون بياد جوك مي سازيم و مي خنديم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/08/16
زکی ... اینا باش .... افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1398/08/17
اتفاقا چندی پیش یک دانشجوی گینه بیسائو گفته که مردم ایران مرفه ترین مردم دنیا هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج