۱۰میلیون ایرانی با معضل اعتیاد درگیر هستند
۹۲۵۸۶۴
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
۶۷۳۹ 
معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، گفت: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی ۴ نفر عضو داشته باشد، متوجه می شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

خبرگزاری ایسنا: معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، گفت: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی ۴ نفر عضو داشته باشد، متوجه می شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

سرهنگ در یک برنامه رادیویی گفت: استعمال دخانیات دروازه ای برای درگیری با اعتیاد است، فقدان شناخت و آگاهی لازم در مورد اعتیاد اولین عامل سوء مصرف مواد مخدر است.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از خانواده های ایرانی از عوارض و تاثیرات مواد مخدر و دخانی بر افراد آگاهی لازم را ندارند.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به این که رسانه های مختلف در حوزه فرهنگ سازی مضرات سیگار عملکرد خوبی دارند، اظهار داشت: شایسته است که رسانه های کشور در حوزه فرهنگ سازی مضرات و آسیب های مواد مخدر و محرک بیش از پیش کوشا و فعال باشند.

وی با اشاره به این که امروزه حوزه اعتیاد تمام اقشار جامعه را دربرگرفته است، عنوان کرد: انسان های فاقد اعتماد به نفس بیشتر در معرض اعتیاد قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، افزود: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی چهار نفر عضو داشته باشد، متوجه می شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اضافه کرد: بسیاری از افراد به دلیل احساس تنهایی در زندگی فردی به مواد مخدر گرایش پیدا می کنند، در حالی که برخی افراد به دلیل درمان مقطعی دردهای جسمی خود به مصرف مواد روی می آورند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برخی از سالن های زیبایی بانوان داروهای مخدر و محرک را تحت عنوان داروی لاغری به فروش می رسانند و از این طریق افراد را به سمت اعتیاد سوق می دهند.
به گفته سرهنگ کریمی، بخش عمده ای از مواد مصرفی در باشگاه های بدنسازی تحت عنوان مواد نیروافزا در دسته مواد روان گران قرار می گیرند.

وی با اشاره به این که افراد معتاد همیشه افراد سالم جامعه را به مصرف مواد ترغیب می کنند، اظهار داشت: بچه هایی که در سن جوانی و نوجوانی در خانواده های پر از تنش و اختلاف رشد می کنند برای فرار از مشکلات خانوادگی به اعتیاد و مصرف مواد مخدر و محرک روی می آورند.

سرهنگ کریمی در خاتمه با اشاره به این که برخی از بانوان به دلیل ژست اجتماعی به مصرف دخانیات روی می آورند، خاطر نشان کرد: حدود ۹۵ درصد از مصرف کنندگان مواد مخدر و محرک در ایران آقایان هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1398/08/15
خب این اگاهی رو چه کسی باید بده
چرا نصفه نیمه حرف می زنید
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/08/15
هرچه معتاد شدند بقیه هم گرفتار گرونی و تورم کمر شکن هیچکس نه حالا نه هیچ زمانی به فکر حل مشکلات مردم نبوده و نیست اقتصاد ورشکسته
United Kingdom
09:22 - 1398/08/15
دروغ نگو این آمار ماله تهرانه نه ایران
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1398/08/15
عجب مملکتی, ماحصل ۴۰سال زحمت مسئولین, مبارک باد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
واقعاً
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/08/15
هیچ معتادی راضی به ادامه مصرف نیست اما در ترک ناتوان است و نیازمند کمک .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
کلاس هایNAخیلی خوبه, البته باید خودش به عجز رسیده باشد
Germany
10:11 - 1398/08/15
پول خوبی از نشه جات درمیارن.خدالعنتتون کنه اصلا جلوشونو نمیگیرید.مثل نخودکشمش سرتاسرکشوریافت میشه.حتی پروترشان کردید.بدترین نفرینها ولعنتهابراجدادوخود وفرزندانشان بادکسانی که به هردلیل حمایت میکنن یاکوتاهی میکنن درکنترل موادمخدر واعتیاد.ازروزی که با افغانهارابطه برقرارکردیم بدبخت شدیم.خداانتقام جوانان وخانواده ها وطفلهی معصوم رااز مسوولین بگیرد.یاالله یامهدی کمک کن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
خودمان باید بخواهیم
بدون نام
Germany
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
افرین
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/08/15
بالای بیست میلیون که شایدده میلیون جوان باشن
Germany
17:37 - 1398/08/15
خداریششونو بکنه نسلشون منقرض بشه وارد کننده هاشو
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/08/15
برای اینکه مبارزه ای برای این معضل انجام نگرفته در محل یارو چهل سال است که مواد فروشه هیچکس بش نگفت ابولی
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/08/15
الان بیست ساله دارین همین آمار رو میدین!!! الان این رقم فکر کنم تو مدارس معتاد هستن! تقریبا 90 درصد ایرانی ها مستقیم و غیر مستقیم درگیرن با اعتیاد!
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1398/08/16
هرچه تورم بالا بره به همان نسبت اعتیاد هم بالا میره این از ثمره ودست رنج مسئولین بی لیاقت وبی کفایت هست
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/08/17
آخه مبارزه جدی برای این کار انجام نشده ودر محل ما افراد به راحتی وبا خیال راحت مواد توزیع می کنند وحال ای کاش پیگیری می کردند !!!
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1398/09/02
این حرف های چهل من یه غازو ولش کنید هیچکدام از این آمار و ارقام وسایر نسخه های افلاطونی درست نیست تریاک را آزاد کنید یعنی مثل قبل از انقلاب تا بساط مخدر صنعتی جمع بشه و تنها راه حل همینه، اکثر افرادی که شده اند شیشه ایی و معتاد پرخطر اول معتاد به تریاک بوده اند تریاک قطع شده رفتن دنبال مخدر صنعتی بناچار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج