نخستین سلفی دیده نشده از شاه قاجار
۹۲۷۵۴۹
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
۷۱۱۵
نمایشگاه عکس‌های تاکنون منتشر نشده و کمتر دیده شده از دوره ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شده است.

چمدان: تصاویر کپی ۳۱ قطعه عکس منتخب آلبوم‌خانه کاخ گلستان برای نخستین بار در این نمایشگاه به‌ نمایش درآمده است. این عکس‌ها مربوط به دوره قاجار است و شامل مظفرالدین‌شاه و گرامافون، کالسکه، تلسکوپ و مظفرالدین‌شاه، روز عاشورا، انبار ذخیره قورخانه از تفنگ و فشنگ و... می‌شود.

نخستین سلفی دیده نشده از شاه قاجار

عکسی از ناصرالدین شاه نیز به چشم می‌خورد که گویا سلفی این شاه قاجاری در آینه از خودش است که همراه با کپشنی با مضمون «صورت خودم در آینه - دیوانخانه تهران» متعلق به سال۱۲۵۹ هجری قمری منتشر شده است.

نخستین سلفی دیده نشده از شاه قاجار

این نمایشگاه در حاشیه آیین گرامیداشت روز جهانی میراث دیداری و شنیداری با تأکید بر شعار یونسکو مبنی بر«پیوند با گذشته از طریق صداها و تصاویر» با حضور اشرف بروجردی رئیس کمیته ملی حافظه جهانی یونسکو در ایران و به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1398/08/20
حالا اینا رو از کجا به دست آوردن؟ زیرخاکی کی بوده الان رو کرده؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/08/20
حالا اینا رو از کجا به دست آوردن؟ زیرخاکی کی بوده الان رو کرده؟
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1398/08/21
فعلا ما به شاهان قاجار وپهلوی بخاطر حماقت هایشان وبه باد فنا دادن کشوروقرار داهای ننگین وکاپتالاسیون های روس وآمریکا خرده می گیریم نمی دانم آیندگان در مورد برجام ووسایر کنوانسیونهای از قبیل ftaf الحاقیه ان پی تی و.... چه خواهند گفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج