متهم ارزی: ۳۰سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم
۹۲۷۷۸۹
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
۵۵۶۳
متهم تیمور عامری در دادگاه رسیدگی به پرونده هفده اخلالگر ارزی گفت: سی سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم و ده سال در کار صرافی بودم.

خبرگزاری مهر: متهم تیمور عامری در دادگاه رسیدگی به پرونده هفده اخلالگر ارزی گفت: سی سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم و ده سال در کار صرافی بودم.

به گزارش خبرنگار مهر تیمور عامری از متهمان اخلال در نظام ارزی با حضور در جایگاه به دفاع از خود پرداخت و گفت: مطالب بیان شده در کیفرخواست را قبول ندارم و هفده شخص حقوقی و حقیقی متهم در پرونده را نمی شناسم.

وی افزود: بر اساس عرف مورد قبول بازار هزینه جابه‌جایی ارز متغیر بوده و محاسبه رقم ۵۰۰ میلیون تومان سود که در کیفرخواست به آن اشاره شده است غیر واقعی است کسی که شرکت داشته و صادرکننده نمونه بوده است چرا باید سودش را با من تقسیم کند.
عامری ادامه داد: من محمد وکیلی از متهمین پرونده را فقط چند باری دیده و با ایشان ملاقات داشتم.

عامری در رابطه با ارتباط با مکی سلطانی گفت :سلطانی در دبی به حساب بانک مرکزی در هم واریز می کرد و من نیازها را در زمان تحریم رفت می‌کردم علت حضور سلطانی هم دریافت سوئیفت و ارائه مدارک و تسویه بوده و در صرافی من نقشی نداشته است. چون ارقام واریزی در دبی به حساب بانک مرکزی قابل توجه بود ایشان هم گ نگرانی‌هایی داشت و به همین دلیل به صرافی زیاد مراجعه می‌کرد . فعالیت‌های ایشان با سایر متهمان ارتباطی با صرافی بنده ندارد و اگر تحقیقات انجام شود مشخص می‌شود ریال ها ها از سوی چه کسانی برای چه امری واریز شده است.

این متهم ادامه داد :سلطانی هنوز بابت کارمزد هایی که به شرکت نفت واریز شده است به من بدهکار است چرا که من در لیست تحریم خزانه‌داری آمریکا بودم.

وی از تبرئه محمد شهادت و آرش شعبانی از کارمندان صرافی اش در دادسرا خبر داد و گفت:این جانب هیچ دستوری مبنی بر همکاری آنان با سایر متهمان ندادم. من حکمیت و داوری را قبول کردم اما نمی‌دانستم قبول پذیرش داوری در جریان کار برخی ها موثر باشد بنابراین سوء نیتی نداشتم از محضر دادگاه درخواست صدور قرار منع تعقیب دارم.

وی در پاسخ به سوال قاضی موحد مبنی بر اینکه چه میزان به شرکت‌های دلفین آبی و دکا تجارت آتی واریز گردید؟ گفت: من هیچ رقمی واریز نکرده ام و حتی زندیه را در زندان دیدم.

قاضی موحد به بند ۱۲ مستندات کیفرخواست صادره اشاره کرد و گفت: در این بند آمده که از طرف صرافی عامری در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان جهت خرید ارزهای دولتی از بازه زمانی ۲۶ تیر ۹۶ تا۲۸فروردین ۹۷به حساب شرکت‌های مذکور واریز شده است در این رابطه چه توضیحی دارید که متهم پاسخ داد حساب‌های خانوادگیم را بررسی کنید من حتی یک ریال هم واریز نکردم.

قاضی موحد خطاب به متهم گفت: کیفرخواست صادره از واریز ۱۶ میلیارد تومان خبر می دهد در این رابطه چه می‌گویید که متهم پاسخ داد پسرم علیرضا بابت دریافت کارمزد آنها را واریز کرده است.

متهم در پاسخ به سوال قاضی موحد مبنی بر اینکه از تبدیل تعهد آقایان که منجر به واردات جو شده است مطلع بودید گفت من هیچ اطلاعی نداشتم.

موحد خطاب به متهم گفت: شما پیشتر در پرونده ای که در شعبه ما بررسی شد محکوم شدید در پرونده دیگری هم صرافی شما مطرح شد این پرونده هم سومین پرونده شما است البته نماینده دادستان می گوید باز هم پرونده دارید در این رابطه چه توضیحی دارید.

عامری گفت: ۱۰ سال است که در این حوزه کار می‌کنم و ۳۰ سال هم در بانک مرکزی مشغول بودم همه مرا می‌شناسند و در این ده سال صادقانه کار کردم حتی یک شاکی خصوصی ندارم.

قاضی خطاب به متهم گفت دادستان شاکی شما است.

وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر این که پسرتان علیرضا عامری کجاست گفت در ترکیه است من حتی نزد بازپرس با او تماس گرفتم اما پسرم گفت می‌ترسم که به ایران برگردم او به بازپرس های پرونده گفت پدرم را که ۶۱ سال سن دارد و ۳۰ سال خدمت کرده و در لیست تحریم آمریکا است دستگیر کردید من که یک جوانم بیایم چه می کنید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1398/08/20
از خدا بی خبر رانتخور اعدام باید گردد
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1398/08/20
پس بعد از ۳۰ سال دیده پول ها بدون‌حساب و کتاب چگونه هزینه میوشد
گفت خوب چرا ما مثل مسعولان‌نشویم
در اصل تمام این اختلاس گران شاگردان شما هستن
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/08/20
این آقا یه کمی فقطططططط یه کم پررو تشریف دارن.
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1398/08/20
مثل آقای رم آقازاده و دیگر آقازاده ها و امثال خاوری را هم به ایران بیاورید شما میتوانید
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1398/08/20
به عبلرتی میخواد بگه سی سال دزدی کرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج