مسکالین؛ مخدری که نمی‌توانید به آن معتاد شوید
۹۲۸۶۱۲
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
۱۱۵۳۳ 
مسكالين ماده فعال و اصلي كاكتوس است كه در كاكتوس سن پدرو كه معروف‌ترين آن‌هاست يافت مي‌شود.

برترین‌ها: مسكالين ماده فعال و اصلي كاكتوس است كه در كاكتوس سن پدرو كه معروف‌ترين آن‌هاست يافت مي‌شود.

به طور كلي به آنها پيوت مي‌گويند. معمولا قسمت فوقاني گياه را خرد, ساييده يا پودر كرده و در مراسمات مذهبي در مكزيك و پرو و آمريكاي جنوبي استفاده كرده‌اند. مسكالين تحريك كننده ترشح سروتونين در هيپوفيز مغز است. جالب است بدانيد تغيير در بالانس سروتونين خون ميزان خوشحالي و ناراحتي شما را تعيين مي‌كند.

اين همان ماده‌اي است كه اكثر جوانان با مصرف ماري جوانا , علف يا همان ويد به دنبال افزايش آن در خون خود هستند تا كمي بيشتر بخندند. اين مخدر و انواع كاكتوس‌هاي آن طرفدار زيادي در ايران ندارند اما در سالهاي گذشته به صورت مسافري وارد كشور شده است. كشت اين گياه در آمريكا، نيوزيلند، استراليا، نروژ، سوئد و آلمان قانوني است. حتي مي‌توانيد از طريق اينترنت آن را خريداري كنيد.

مسکالین؛ مخدری که نمی‌توانید به آن معتاد شوید

مسكالين از طريق روده جذب شده، نيمه عمر دو ساعته و اثرگذاري هشت ساعته دارد. به طور صنعتي نيز سنتز مي‌شود. ايجاد توهم بصري با درجات مختلف كرده و سردرگمي و گيجي ايجاد مي‌كند. معمولا به صورت چاي يا كپسول مصرف شده و ادراك بينايي و شنوايي را تغيير داده و اشتها را كور مي‌كند. به هيچ وجه نبايد با الكل مصرف شود و گرنه اثرات پرخاشگري و ترس و تهوع شديد را به همراه خواهد داشت.

جالب‌ترين نكته در مورد مسكالين عدم اعتياد به آن است چون نه از نظر فيزيكي و نه رواني وابستگي ندارد, بعد از چند روز مصرف, بدن به آن مقاومت پيدا كرده و فرد ديگر لذتي نمي‌برد. هر چند مقادير زيادي از آن در كبد جمع مي‌شود اما چون جذب آن از روده است، اختلالات گوارشي شديدي ايجاد كرده و باعث تنفر مصرف كننده مي‌شود. پس در عین دوری از هر گوه ماده مخدری مثل مسکالین، نگران اعتياد فرد مصرفه‌کننده به آن نباشيد.

*امير كشتي‌آراي
*كارشناس ارشد شيمي تجزيه دانشگاه علم و صنعت ايران

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج