روحانی: فلسطین مساله اول جهان اسلام است
۹۲۸۷۵۱
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
۲۸۳۸ 
رئیس جمهور، فلسطین و قدس شریف را مهمترین موضوع جهان اسلام دانست و با اشاره به سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن این اولویت نخست جهان اسلام، گفت: افکار عمومی جهان اسلام به دشمنان اجازه نخواهد داد که موضوع فلسطین و قدس شریف به عنوان مساله اول جهان اسلام، به فراموشی سپرده شود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور، فلسطین و قدس شریف را مهمترین موضوع جهان اسلام دانست و با اشاره به سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن این اولویت نخست جهان اسلام، گفت: افکار عمومی جهان اسلام به دشمنان اجازه نخواهد داد که موضوع فلسطین و قدس شریف به عنوان مساله اول جهان اسلام، به فراموشی سپرده شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح پنجشنبه در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار شد با گرامیداشت ایام ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع) و همچنین هفته وحدت با اشاره به قرار گرفتن موضوع فلسطین در دستور کار این دوره‌ای کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: موضوعی که در این دوره در دستور کار کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی قرار گرفته است، یکی از مهمترین موضوعات جهان اسلام است.

وی افزود: گرچه دشمنان ما در طول سال‌های اخیر تلاش کردن موضوع فلسطین و قدس شریف از عنوان مسئله نخست دنیای اسلام خارج کند و یا به فراموشی بسپارند؛ افکار عمومی دنیای اسلام و همچنین عالمان و فرهیختگان مسلمان این اجازه را به آنها نداده و نخواهد داد.

وی با بیان این‌که «ایجاد تردید نسبت به قدرت دشمنان جهان اسلام، مهمترین طراحی است که طی دهه‌های اخیر علیه مسلمانان انجام شده است» خاطرنشان کرد: مسلمانان دشمن دیرینه‌ای دارند و همه تلاش‌ها در دهه‌های اخیر در این مسیر بوده که فراموش کنیم غرب و در راس آن آمریکایی‌ها در طول سال‌های دراز چه جنایاتی به دنیای اسلام روا داشته‌اند و سرزمین مقدس فلسطین چگونه توسط گروهی اشغالگر به تصرف درآمده است. دشمنان جهان اسلام تلاش کردند تا از یاد ببریم که میلیون‌ها مسلمان فلسطینی در منطقه و جهان آواره هستند و از اهمیت این که اراده مسلمانان بازگشت مردم فلسطین به سرزمین وطنی و مادری خود است کاسته شود.

روحانی با اشاره به نتایج تلاش‌های دشمنان جهان اسلام گفت: گرچه دشمنان جهان اسلام در این زمینه توفیقاتی را به دست آوردند اما خوشبختانه به اهداف شوم خود نرسیده‌اند؛ آنها می‌خواستند اسرائیل به عنوان کشوری عادی و معمولی در منطقه مورد پذیرش همه حتی فلسطینیان قرار گیرد در این راستا رژیم جدید آمریکا نیز تلاش کرد تا موضوع فلسطین را با پول معامله کند و این تلاش را معامله قرن نام گذاری کرد. آمریکایی‌ها حتی تلاش کردند تا قدس شریف را پایتخت اشغالگران قرار دهند اما در این راستا توفیق چندانی کسب نکردند.

وی عدم موفقیت آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی را در سایه بیداری و هشیاری دنیای اسلام عنوان و تصریح کرد: اگر آنان بتوانند نسل جوان ما را از آرمان‌های به حق خود دور کند و دشمن را دوست و دوست را دشمن معرفی نمایند در توطئه‌های خود موفق شده‌اند.

رئیس جمهور گفت: امروز در منطقه و جهان اسلام کسی در این که طول دهه‌های گذشته هیچ اثر نیکی از استکبار جهانی و آمریکا ندیده‌اند تردیدی ندارد؛ لااقل در سه دهه اخیر هرچه جنگ، کشتار، خونریزی و اختلاف و تشتت در منطقه ما بوده، منشا آن آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است؛ از کشتار مردم افغانستان تا کشتار مردم عراق و یمن و همچنین ایجاد اختلاف در کشورهای مختلف اسلامی همه از آثار توطئه‌های شوم آمریکا در منطقه بوده است.

روحانی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند آمریکا می‌تواند به عنوان راه حل باشد، موردی را به ما نشان دهند که آمریکا در طول سال‌های قبل به مردم کدام کشور و منطقه خدمت کرده است و کدام کودتا، جنگ و اختلاف در منطقه خاورمیانه بوده که منشا آن آمریکا و رژیم صهیونیستی نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: اولین مسئله مهم در دنیای اسلام آن است که این تردید را از ذهن جوانان خود بزداییم که آمریکا دوست ملت‌های منطقه و مسلمانان نبوده و نخواهد بود. آمریکایی‌ها کسانی هستند که اخیرا با زبانی روشن‌تر سخن می‌گویند؛ آنها قبل می‌گفتند که برای نجات مردم کویت و ایجاد امنیت آبراه‌ها به منطقه آمده‌ایم برای مبارزه با تروریسم هواپیماهای نظامی خود به منطقه آورده‌ایم اما امروز خیلی صریح و روشن می‌گویند که هدف ما چاه‌های نفت سوریه است؛ ما از این بیان صریح‌تر از رژیم حاکم بر کاخ سفید نشنیده بودیم.

رئیس جمهور با بیان این که «می‌دانستیم هدف آمریکایی‌ها در منطقه نفت و تاراج منابع مسلمانان است» ادامه داد: هیچ وقت این تعبیر را نشنیده بودیم که برخی کشورها گاو شیرده هستند و باید از شیر این گاوها به نفع خود استفاده کنیم.

روحانی اظهار کرد: امروز رژیم حاکم بر واشنگتن و کاخ سفید اهداف خود را روشن‌تر از قبل بیان می‌کنند. این که آمریکا دشمن دنیای عرب و اسلام است و با مردم فلسطین و نجات و آینده این کشور میانه‌ای ندارد برای ما روشن بود اما وقتی اعلام کردند که ما قدس شریف را پایتخت رژیم اشغالگر می‌دانیم برای همه ما موضوع روشن‌تر شد؛ آن زمان که به وضوح درباره منطقه سخن گفتند و اعلام کردند که ما آتش منطقه را شعله‌ور نگه می‌داریم و افتخار کردند که انواع سلاح‌های مدرن را به منطقه سرازیر کردند، برای ما آشکارتر و روشن تر شد که می‌خواهند پول نفت دنیای اسلام به جیب و خزانه آن‌ها سرازیر شود. و سلاح‌های مخرب آن‌ها برای کشتار مسلمانان به منطقه بیاید؛ آن‌ها می‌خواستند هواپیماها، بمب‌ها، هلیکوپترها، موشک‌ها و پهپادها به منطقه ما بیاید تا یمن ویران تر شود و مردم مسلمان این کشور سرکوب شوند. این در حالی است که خواست مردم یمن استقلال و آزادی خانه و کاشانه خود است و آنها چیزی دیگری را طلب نمی‌کنند.

رئیس جمهور خطاب به آمریکایی‌ها با طرح این پرسش که برای چه سال‌هاست در منطقه ما حضور پیدا کرده‌اید و به چه مناسبت ناوگان شما در این منطقه است تاکید کرد: اولین تردیدی که باید از ذهن نسل امروز ما زوده شود این است که آمریکا دوست مردم، منطقه و دنیای اسلام نیست؛ دومین تردیدی که باید از ذهن نسل امروز زوده شود این است که حل مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه و کشورهای منطقه انجام شود و دیگران نمی‌تواند مشکلی را حل کند. بلکه آن‌ها همواره مشکل آفرین بوده‌اند و برای منطقه ما زجر ، اختلاف ، کشتار و خونریزی آورده‌اند.

وی تصریح کرد: منطقه ما باید توسط کشورهای منطقه اداره شود و اگر بناست که فلسطین آزاد شود و باید این اتفاق بیفتد، باید به دست مسلمانان قهرمان منطقه و مردم عزیز فلسطین اتفاق بیفتد و هیچ قدرت خارجی و ابرقدرتی هیچگاه برای استقلال و آزادی هیچ کشور اسلامی تلاش نکرده است.

روحانی گفت: هر گاه ملت‌ها برای سرنگونی طاغوت یا استقلال و رفاه خود به صحنه آمده‌اند، قدرت‌های بزرگ به نفع متجاوزین برابر ملت‌ها ایستاده‌اند.

رئیس جمهور با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران خاطر نشان کرد: تردید نداریم که در پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمانی که مردم با دست خالی شعار به حق و راهبری امام خمینی (ره) به خیابان‌ها آمدند و فریاد استقلال و آزادی سر دادند، کشوری که بیش از همه از رژیم قدار حمایت کرد آمریکا بود.

وی با اشاره به اعتراضات مردم عراق نسبت به شرایط اقتصادی خود اظهار کرد: در دنیا و شرایط امروز تردیدی وجود ندارد که اگر مردم عراق برای رفاه و رفع مشکلات و هشدار به حاکمان خود و کمک به یکدیگر و آبادانی عراق به خیابان‌ها می‌آیند، آمریکایی‌ها می‌خواهند موج سواری کند و این حرکت مردمی را به شورش،‌کشتار و اختلاف تبدیل کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/08/23
این مساله اصلا ربطی به ما نداره .... فقط در صورت دخالت و ایجاد ناامنی در جهان هست که به شما مربوط میشه
Netherlands
11:29 - 1398/08/23
وای به حال ما که مساله اولمون فلسطینه نه مردم و مملکت خودمون
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/08/23
ایران وملت ایران هم جز آخر جهان هستن والبته به حساب نمیان
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1398/08/23
اولویت جهان اسلام باشد اولویت شما رئیس جمهور نیست تا حالا برای فلسطین یک کار در مدت شش سال کردی بگو متاسفانه در ایران رئیس جمهور ها ۴ سال رو فرم اند بعد در دوره دوم یکی هاله میبینه یکی دروغگوی مطلق میشه بعد تیتر میزنند دروغهای ۴۸ ساعت گذشته ترامپ.کشور را دادی به امریکا آشکار اسرار و یا وضعیت کشور را میگی طرف اقدام میکنه با این کار شما دلار و سایر کالا گران شد حالا در خط امریکا بنزین را گران کن با عنوان خانوار نیازمند به کام خودت و دوستان.عصبانی ناش برادرت را نه اعدام میکنند و نه پولها را پس میگیرن پول خورده شده بندرت قابل برگشت است
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1398/08/23
و ما مردم ایران مسأله آخر جهانشناسان ایران
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/08/23
باز نمیدونم میخای چیو ماست مالی کنی که از این حرفا میزنی

گوگولی مگولی بهت نمیاد از این موضع گیریا

جریان یه اختلاس چیز دیگه ایه

.....

.....
United Arab Emirates
12:09 - 1398/08/23
برای مقابله با اسرائیل اول کلیه فلسطینها را شهروند افتخاری و دو تابعیتی کنید اگر اینکار را بکنید ایران براحتی طبق قوانین بین المللی از شهروندان خود حمایت میکند کشورهای عربی اینکار را) به بهانه اینکه حق بازگشت و حق فلسطینیه ضایع نکنند) ولی اصل قضیه با اسراییل دوست هستند و اینکار را بکنند باید از شهروند خود حمایت بکنند و درگیر بشونند.اگر ایران از نوار غزه شروع کند و در آنجا تابعیت ایرانی بدهد هم میتواند در انجا حضور نظامی هم داشته باشد با راکت نمیشود با اسراییل در افتاد نیاز به موشک ساخت ایران است.همانطور که امریکا و غرب از اسراییل حمایت میکنند ایران نیز آشکارا میتواند از فلسطین حمایت کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
لعنت بر فلسطین و اسرائیل باهم.
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/08/23
نخیر
مساله اصلی ما زندگی و معیشت و آینده بچه هامونه.
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/08/23
مساله اول جهان اسلام وغیر اسلام ایران هست هر روز تحریم گرانی بدبختی بی فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1398/08/23
فلسطینها ما ایرانیها رو نجس میدونن
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1398/08/23
حتما گرانی و تورم مساله اخر جهان اسلامه
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/08/23
مشکل و مسئله ای بزرگتر از شما وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/08/23
مهمترین مسئله ایران است والا چرا کشورهاس دیگر هیچ تعصبی روی فلسطین ندارند مانندمصرعربستان امارات کویت اردن پاکستان ترکیه شاید اینها مسلملن نیستند
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/08/23
سلام اقای رییس جمهور .شما گفتید درسخنرانی تون ما ۳۰۰هزارمیلیارد کمبودبودجه راازکجابیاربم.من یک راه می دانم که شاید درست باشد وطی یک هفته بتوان این پول را زنده کرد.یک جمله که فقط چهارگلمه دارد.اما دراین جا نمی گویم زیراقبلا پیشنهاد پیش فروش نفت را که اقای ربیعی فراخوان راه حل داده بودند را دربرترین ها نوشتم که استفاده کردن .
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/08/23
سلام اقای رییس جمهور .شما گفتید درسخنرانی تون ما ۳۰۰هزارمیلیارد کمبودبودجه راازکجابیاربم.من یک راه می دانم که شاید درست باشد وطی یک هفته بتوان این پول را زنده کرد.یک جمله که فقط چهارگلمه دارد.اما دراین جا نمی گویم زیراقبلا پیشنهاد پیش فروش نفت را که اقای ربیعی فراخوان راه حل داده بودند را دربرترین ها نوشتم که استفاده کردن .
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/08/23
برا ما که قیمت نون و برنج و گوشت و بنزین مسئله اول هست شما خود دانی
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/08/23
برا ما که قیمت نون و برنج و گوشت و بنزین مسئله اول هست شما خود دانی
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/08/23
جناب رئیس جمهور جهان اسلام را کشور ایران می پندارید یا جمع کل مسلمانان اعم از سنی و شیعه!!!سخن شما بر اساس واقعیت خالی از صداقت هستش!!!
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1398/08/23
ایران خدمان رادورست کن فلسطین پیش کش
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/08/23
از فلسطینی ها بپرسید ،چشم دیدن ایرانی ها ندارند وقتل اونها رو واجب میدونن وهیچ علاقه ای به کمک های ایران ندارند چون میدونن نفرین مردم گرسنه ایران همراه اون کمکهاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج