میرزاپور: عراقی‌ها تیم ایران را تشویق می‌کردند
۹۲۸۸۲۰
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
۳۰۶۰
ابراهیم میرزاپور دروازه بان تیم ملی در دوتا از خاطره انگیز ترین مسابقات تیم های ایران و عراق در مقدماتی جام جهانی 2002 بوده است.

ورزش سه: تیم ملی ایران هجده سال پیش در رقابت های مقدماتی جام جهانی در دو بازی رفت و برگشت از مرحله گروهی به مصاف تیم ملی عراق رفت. ابراهیم میرزاپور حراست از دروازه تیم ملی ایران را در این دوره از رقابت ها و آن دوبازی خاص به عهده داشت.

ابتدا ایران در ورزشگاه مملو از جمعیت بغداد به مصاف حریفش رفت. ابتدا روی ضربه شروع مجدد میرزاپور که در اختیار عراقی ها قرار گرفت عماد رضا گلزنی کرد اما علی کریمی و علی دایی کار را به نفع ایران تمام کردند. در تهران هم ایران همین نتیجه را تکرار کردو با گل های مهدوی کیا و کریمی برنده جدال با عراق شد. میرزاپور درباره بازی هایش برابر عراق گفت:" اگر اشتباه نکنم دوبار در مقدماتی جام جهانی با عراق بازی کردم."

او درباره بازی اولش در بغداد گفت:" جو بسیار سنگینی وجود داشت به خصوص اینکه ما در همان نیمه اول از حریف عقب افتادیم. یادم هست پسر صدام رئیس فدراسیون بود و به دستور او تماشاچیانی که ما را دوست داشتند و تشویقمان می کردند را با باتوم می زدند." دروازه بان سابق تیم ملی ایران با اشاره به اینکه بازیکنان ایرانی در عراق محبوبیت زیادی داشتند گفت:" تیم ما ستارگانی مثل علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و علی دایی را داشت که در تمام آسیا و عراق طرفدار داشتند."

او درباره گل اول عراق که روی ضربه شروع مجدد نامناسب او به دست آمد گفت:" استرس این بازی خیلی بالا بود اما همانطور که در مصاحبه های قبلی گفته ام من در زانویم مشکل داشتم و در آن زمان بدون رباط صلیبی بازی می کردم. این رازی بود که کسی نمی دانست و نباید هم می گذاشتیم کسی متوجه شود. مشکل اصلی این بود در حالی که خیلی ها فکر می کردند من بلد نیستم به توپ ضربه بزنم."

میرزاپور درباره شرایط این بازی بعد از آن گل گفت:" همانطور که گفتم بازیکنان بزرگ و باتجربه ای داشتیم که قبل از این در جام جهانی 98 بازی کرده بودند و تجربه لازم را داشتند. آن ها به خوبی تیم را جمع کردند و توانستیم این بازی را ببریم."

او درباره بازی امروز تیم ملی برابر عراق هم گفت:" عراق از همیشه جزو تیم های خوب غرب آسیا بوده و همیشه هم بازی اش با ایران حساسیت داشته است. اما اگر بخواهیم فنی نگاه کنیم تیم ما از هر نظر سرتر از حریف است. فقط موضوع مهم بحث روحی و روانی است. من فکر می کنم این خیلی خوب است که در اردن بازی می کنیم چرا که اگر در بصره یا اربیل بود شرایط سخت تری برایمان به وجود می آمد. عراقی ها تماشاگران متعصبی دارند."

او اضافه کرد:" اگر تیم ما بتواند مسایل روحی و روانی اش را حل کند می توانیم عراق را شکست بدهیم. ما تیم بهتری هستیم اما کشورهای عربی هم همیشه بلد بودند که روی روح و روان بازیکنان ما اثر بگذارند. اگر تمرکزمان را از دست ندهیم و با منطق بازی کنیم می توانیم برنده این بازی باشیم."

میرزاپور درباره خاطره اش از بازی با عراق هم گفت:" خاطره خوبش این بود که آن ها را در بغداد شکست دادیم و بعد از آن به حرم امام حسین(ع) رفتیم. این اولین سفرم به کشور عراق بود و خاطره اش از یادم نمی رود."

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج