رضایی: شجاع غایب بزرگ تیم ملی است
۹۳۰۲۹۲
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
۵۵۸۷
بازیکن پیشین تیم ملی معتقد است برخی بازیکنان در دو بازی اخیر تیم ملی آماده نبودند، اما این را به سرمربی اعلام نکردند.

ورزش سه: رحمان رضایی درباره دیدار اخیر تیم ملی ایران مقابل عراق گفت: ما در بازی با عراق بد بازی کردیم و هم به لحاظ مهره چینی و هم از نظر فنی مشکل داشتیم. فکر می‌کنم دو سه بازیکن آماده نبودند و با این حال بازی کردند. هافبک‌های ما وسط زمین کار مشابهی می‌کردند و این باعث می‌شد در کار تهاجمی ضعیف باشیم.

کلا تیم انگیزه نداشت و فکر می‌کنم ویلموتس باید واقعا یک فکر اساسی بکند تا تیم را به انگیزه و اشتیاق برساند. او باید حسابی روی تیم کار کند. ما نیمه دوم خیلی بد کار کردیم. در مجموع تیم ملی ما تیمی نبود که اینطور از عراق ببازد.

او در مورد تعطیلی تیم ملی بعد از دیدار با عراق گفت: این در حیطه اختیارات فدراسیون است که از مربی بخواهد با تیم کار کند و آن‌ها باید این فضا را ایجاد کنند که مربی رغبت داشته باشد و بتواند بازیکنان را در اختیار داشته باشد. تیم در مجموع به لحاظ فنی ضعیف بود. کاملا مشهود بود که در زمین حریف نهایتا سه چهار پاس می‌دادیم. این‌ها نشان می‌دهد بازیکنان به سختی همدیگر را پیدا می‌کنند و سرعت و تحرک بازی خیلی کم است. کار‌های ترکیبی واقعا ضعیف انجام می‌شد. مهم‌تر از همه وجود نداشتن انگیزه در دویدن، دوئل ها، خلق موقعیت بود.

رضایی درباره برخی انتقادات به ترکیب تیم ملی گفت: به نظرم ویلموتس خودش ضعیف عمل کرده است. هر بازیکن به یک دلیلی ممکن است روزش نباشد. بازیکن ما وقتی کارت زرد هم گرفته بود و معلوم بود نمی‌توانست آنطور که باید و شاید کار کند. مقصر مسعود نیست.

مقصر مربی است که باید تصمیم بگیرد و بازیکنانی را استفاده کند که بازدهی بیشتر داشته باشند. ویلموتس نمی‌تواند از تیم بازی بگیرد. این نقش ویلموتس است که خیلی ضعیف کار کرده. البته این حرف‌های من تخریب نیست. واقعا دوست دارم تیم ملی بهتر کار کند و نتیجه بگیرد. به هر حال صحبت از جام جهانی است و بازی‌های خیلی مهمی داریم. قصد تخریب ندارم، ولی ویلموتس باید بهتر کار می‌کرد.

ملی پوش سابق ایران پیرامون لیست تیم ملی هم گفت: هستند بازیکنانی که باید از آن‌ها استفاده شود. شجاع به نظرم یک غایب بزرگ در تیم ملی است. با توجه به قدرت بالای سرزنی و سرعت زیاد و اینکه او حتی در کار بازیسازی خیلی خوب است و می‌تواند خیلی موثر عمل کند. او در باشگاهش جواب پس داده است. من تعجب می‌کنم چطور ویلموتس از چنین بازیکنی استفاده نمی‌کند. امیدوارم این انگیزه برای بازیکنان ایجاد شود که امکان دعوت شدن به تیم ملی را ببینند.

رضایی در مورد دیدار فردای عراق و بحرین گفت: عراقی که من دیدم خیلی قوی کار کرد و اگر به همین روال باشد، بحرین را می‌برد. خیلی تیم با انگیزه‌ای به نظر می‌رسید. فوروارد‌های خیلی خوبی دارد که شوت زن و سرزن هستند. این تیم خیلی قدر است و می‌تواند بحرین را ببرد. اما ما در چنین گروهی نباید منتظر نتیجه دیگر تیم‌ها باشیم.

وی درباره مشکل تیم ملی افزود: حس کردم تیم ایران شکم سیر بازی می‌کند. تیم انگیزه یا گرسنگی را نداشت. تیم باید گرسنه باشد. خواستن خیلی در زمین مهم است. اما متاسفانه این را در دو بازی قبلی ندیده ایم. بعد از باخت به بحرین انتظارات این بود که مقابل عراق قوی‌تر باشیم، ولی ضعیف‌تر بودیم. واقعا ویلموتس باید یک شوک در تیم ایجاد کند که با انگیزه باشیم.

رحمان رضایی انتقاد خود از تیم ملی را اینطور ادامه داد: در این دو بازی فکر کنم دو سه بازیکن نا آماده در تیم داشتیم. البته نظر سرمربی است. بازیکن به هر دلیلی ممکن است ناآماده باشد. سرمربی باید این را بفهمد و بازیکن را موقتا کنار بگذارد تا در موقعیت‌های لازم به درد بخورد. اسم‌ها هیچ وقت بازی نمی‌کنند حتی اگر بهترین باشند. شما در زمین باید بدوید. به ویژه مقابل تیم‌های آسیایی که خیلی دونده هستند.

شما تجربی ممکن است قوی باشید و بدنی هم خوب باشید که این بحثش جدا است. اما وقتی شرایط بدنی و روحی مناسب نباشد، تیم را از کیفیت می‌اندازد. از طرفی بازیکنان حرفه‌ای ما باید وقتی آماده نیستند، به مربی بگویند و اعتماد مربی را جلب کنند. نه اینکه بازی کنند و نتوانند کیفیت خوبی نشان دهند. بازیکن باید شهامت داشته باشد و بگوید شرایطم خوب نیست. بعضی از بازیکنان فقط دوست دارند در زمین باشند. این برای تیم ملی جالب نیست.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/08/27
بله چون باید یاد بگیریم که با وجود شجاع هر بازی 10نفره بشیم یا پنالتی بدیم
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/08/27
کارت دراومد.چون از بازیکن لنگ حمایت کردی بهت قول میدم تو همین یکی دوماه مربی یک تیم میکننت تا حال کنی.حالا ببین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج