امشب ۲۰میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می‌گیرند
۹۳۰۹۱۶
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
۹۴۰۱ 
دولت در قالب طرح حمایت معیشتی خانوار، ساعت ۲۴ امشب (۲۹ آبان) طی دومین مرحله برای تعدادی دیگر از سرپرستان خانوار که ۲۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند، کمک نقدی واریز خواهد کرد.

خبرگزاری ایسنا: دولت در قالب طرح حمایت معیشتی خانوار، ساعت ۲۴ امشب (۲۹ آبان) طی دومین مرحله برای تعدادی دیگر از سرپرستان خانوار که ۲۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند، کمک نقدی واریز خواهد کرد.

 با شروع سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، دولت طرح حمایت از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از این طرح حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده که به مردم بر می‌گردد.

بر این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود.

پرداختی این طرح، در سه مرحله است که مرحله اول آن (۲۷ آبان) انجام شد و به حساب تعدادی از سرپرستان خانوار که مشمول این طرح بودند مبالغ تعیین شده واریز شد که جمعیت ۲۰ میلیون نفری را دربر گرفت.

مرحله دوم واریز، ساعت ۲۴ چهارشنبه (۲۹ آبان) است که ۲۰ میلیون نفر دیگر را شامل می‌شود و مرحله سوم نیز ساعت ۲۴ شنبه (دوم آذرماه) است؛ چراکه قرار است طبق این طرح، حدود ۶۰ میلیون نفر این منابع را دریافت کنند که ۱۸ میلیون نفر کمتر از جمعیت ۷۸ میلیونی یارنه‌بگیر است که احتمالا این ۱۸ میلیون نفری که مبلغ کمک حمایتی را دریافت نخواهند کرد همان سه دهک بالای درآمدی هستند که قرار است از دریافت یارانه نقدی نیز حذف شوند، چراکه گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد دهک‌های بالای درآمدی، بیش از ۲۰ برابر سایر دهک‌ها از یارانه بنزین استفاده می‌کنند و اکنون در طرح اصلاح قیمت سوخت و یارانه‌های پنهان به طور طبیعی در اولویت حذف قرار دارند.

طبق آنچه اعلام شده، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد جامعه هدف کمک حمایتی دولت را تشکیل می‌دهند.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1398/08/29
خوبه خودتون میدونین ۶۰ میلیون نیازمند داریم
United Arab Emirates
11:13 - 1398/08/29
من مستاجر هستم.یکساله بیکار شدم هنوز
نتونستم بیمه بیکاری را بگیرم .دفترچه بیمه ام تمدید نمیشه باید هزینه رو آزاد بدم .هیچ درآمدی بجز مسافر کشی .کرایه خانه همیشه عقب میوفته..بدون دلیل پنج ساله که یارانه ام قطع شده.این 78ملیون نفر که یارانه میگیرند کجا هستند .یعنی وضع شون از من بدتره که یارانه میگیرند .فکر نمیکنم اینطور باشه .فکر نمیکنم به ده ملیون نفر بیشتر یارانه بدهند.این پول بنزین هم بعید میدونم که به شصت ملیون نفر داده شود.از کجا میشه ثابت کرد .من و خیلی های دیگه که واقعا سخت تحت فشار هستیم یارانه امون هم بی دلیل قطع شده هیچ کس هم جوابگو نیست و خود من هم غرور م اجازه نمیده که بخاطر مبلغی ناچیز التماس کنم و جلوی کارمندان دولت که جواب سلامت هم نمیدن و به چشم دروغگو و مظنون نگاهت میکنند سر خم کنم.فقط بدونید که هیچ عدالتی و کارشناسی در پرداخت ها انجام نمیشود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج