هزینه ماهانه بیماران پروانه‌ای چقدر است؟
۹۳۰۹۴۳
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۴۹۵۸ 
مدیر خانه «ای بی» گفت: یک بیمار مبتلا به بیماری‌ای بی (بیماری پروانه‌ای) اگر بخواهد آرامش نسبی داشته باشد، باید حداقل بین ۵ تا ۶ میلیون تومان در ماه برای درمان هزینه کند.

رویداد۲۴ : حجت الاسلام سید حمیدرضا هاشمی گلپایگانی گفت: بخش اندکی از این هزینه‌ها را خانه‌ای بی، پرداخت می‌کند و در تامین هزینه‌های بخش جراحی نیز وزارت بهداشت کمک می‌کند. اما این بیماری به مرور خانواده‌ها را ضعیف می‌کند؛، زیرا هرچه را که دارند، باید برای این بیماران هزینه کنند. انتظار داریم که خیرین در این زمینه کمک کنند و دولت هم به کمک مجلس برای این بیماران بودجه‌ای را درنظربگیرد.

هزینه ماهانه بیماران پروانه‌ای چقدر است؟

وی تاکید کرد: تامین یک قطع A ۴ پانسمان مورد نیاز برای این بیماران یک تا ۲ میلیون تومان هزینه دربردارد و به هیچ عنوان هم در بازار آزاد قابل تهیه نیست، کشور‌های مختلفی این پانسمان را تولید می‌کنند، اما بهترین نوع پانسمان مورد نظر برای بیماران‌ای بی در کشور سوئد تولید می‌شود.

هاشمی گفت: در حال حاضر نزدیک به ۷۰۰ بیمار مبتلا به‌ای بی، در کشور شناسایی شده اند، اما با توجه به اینکه از هر ۵۰ هزار زایمان زنده یک نفر مبتلا به این بیماری را می‌توان درنظرگرفت، پیش بینی می‌شود که در ایران هزار تا ۱۲۰۰ نفر مبتلا به این بیماری باشند.

مدیر خانه‌ای بی، افزود: این بیماری در حقیقت دنیایی از انواع مختلف بیماری‌ها است که در دنیای پزشکی وجود دارد و از موی سر و تمام بدن درگیر این بیماری می‌شود و آنچه که جامعه آن را مشاهده می‌کند در ۹۰ درصد موارد مشکلاتی است که این بیماری دست‌ها را درگیر کرده است؛ بنابر این نیاز است که در جامعه نسبت به این بیماری آگاه سازی شود. در حالی که این بیماری بسیار سخت و مشقت بار و دردناک است، اما در بین این بیماران افرادی هستند که موفقیت‌هایی در حوزه پزشکی و دیگر حوزه‌ها کسب کرده اند.

وی اعلام کرد: این بیماری که به دلیل جهش ژنی اتفاق می‌افتد، زخم‌های شدیدی را در پوست بیمار ایجاد می‌کند و اعضای مختلفی مانند مو، چشمان و سیستم گوارشی، دهان و دندان را هم درگیر می‌کند. هیچ درمانی ندارد و فقط درمان‌های حمایتی شامل آن است. این در حالی است که زخم‌ها تکرار شونده هستند و نیاز مبرم به پانسمان‌های شدید دارند.

هاشمی تصریح کرد: بسیاری از کِرم‌ها و دارو‌های مورد مصرف بیماران‌ای بی، کرم‌های ترمیمی هستند که به عنوان کرم‌های زیبایی شناخته می‌شوند و متاسفانه شامل بیمه نمی‌شوند. همچنین بسیاری از بیمه‌های تکمیلی هم از آن حمایت نکرده اند، از مسئولان وزارت بهداشت و همین طور وزارت رفاه می‌خواهم که این بیماری به عنوان یک بیماری خاص در نظر گرفته و از آن‌ها حمایت شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/08/29
چرا خیرین کمک کنند؟ مگه دولت مرده؟
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/08/29
مگه با این گرونیا خییر یا کسی کمک میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج