ربیعی: یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم
۹۳۱۰۳۳
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
۱۴۰۳۳ 
سخنگوی دولت گفت: از دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند و نظرات مختلفی بود یک نظر این بود که قیمت ۵ هزار تومان شود و نظر دیگر این بود که قیمت بنزین به حدود ۷ هزار تومان برسد و قیمت آب و برق و گاز هم افزایش یابد و در قبال آن پول بیشتری به مردم بدهیم.

فارس نوشت: سخنگوی دولت گفت: از دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند و نظرات مختلفی بود یک نظر این بود که قیمت ۵ هزار تومان شود و نظر دیگر این بود که قیمت بنزین به حدود ۷ هزار تومان برسد و قیمت آب و برق و گاز هم افزایش یابد و در قبال آن پول بیشتری به مردم بدهیم.

علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده ایم.

سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. اینجا بحث دو قسمت است یکی اینکه چرا اعلام نکردیم که فلان تاریخ گران می‌شود و یکی اینکه آیا درخصوص گران شدن حامل‌های انرژی و حذف یارانه‌ها صحبتی نکرده بودیم؟

وی گفت: چندین بار خودم در این خصوص و در بحث حذف یارانه‌ها صحبت کرده ام و سناریوهای مختلفی نیز مطرح شد و بارها اصلاح ساختار اقتصادی را منوط به حذف یارانه‌ها دانسته بودیم و اقتصاددانان بزرگ نیز نامه نوشته و علاج بیماری اقتصادی ایران را حذف یارانه‌ها خوانده بودند.

ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند.

مگر می‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود؟

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اعلام نکردید فلان ساعت بنزین گران می‌شود و چرا یک شبه این کار انجام شد؟ گفت: مگر می‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود؟ مگر سال‌های قبل خانه‌هایی را ندیدید که به دلیل انباشته کردن بنزین آتش گرفت و مگر آن صف‌های طولانی و آتش سوزی‌ها را ندیدیم؟ این تصمیمی ملی بود و ما باید کاری می‌کردیم که بنزین از پمپ بنزین‌ها به خانه‌ها منتقل نشود و اگر زمان آن از قبل اعلام می‌شد خیلی‌ها هرچه امکانات در مناطق مرزی داشتند برای دو ریال سود بیشتر جمع می‌کردند و به فکر قاچاق آن می‌افتادند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه اقناع سازی درخصوص افزایش قیمت بنزین از دو سال پیش انجام شده است، افزود: البته این طرح موافق و مخالف دارد، اما بحث یارانه‌های پنهان در انرژی موضوع مهمی است و حتی تلویزیون نیز بارها درباره حذف آن بحث کرده است.

ربیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا این اتفاق پلکانی صورت نگرفت؟ گفت: از دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند و نظرات مختلفی بود یک نظر این بود که قیمت ۵ هزار تومان شود و نظر دیگر این بود که قیمت بنزین به حدود ۷ هزار تومان برسد و قیمت آب و برق و گاز هم افزایش یابد و در قبال آن پول بیشتری به مردم بدهیم و یک نظر هم این بود که قیمت ۲ هزار تومان باشد و سهمیه هم برداشته شود، اما ما هرکدام از این پیشنهادها را عملی می‌کردیم عیبی داشت و موردی را انتخاب کردیم که آثار منفی آن کمتر باشد.

وی افزود: ما باید افزایش را به گونه‌ای اعمال می‌کردیم که پول قابل توجهی به دست بیاید و بتوانیم میان ۶۰ میلیون نفر تقسیم کنیم و برای ما مهم بود که مبلغ به گونه‌ای باشد که هفت دهک را پوشش دهیم.

ربیعی گفت: در این یکی دو روزه برخی‌ها عنوان می‌کردند که دولت به خاطر کسری بودجه این تصمیم را گرفته است، در حالیکه هم آقای رئیس جمهور و هم بنده بارها اعلام کردیم که حدودا ۳۰ هزار میلیاردی که از این تصمیم به دست می‌آید بی کم و کاست برای افزایش معیشت مردم به کار گرفته می‌شود، اما برخی سوال می‌کنند که چرا دولت گران می‌کند و بعد به مردم می‌دهد و چه منفعتی برای دولت دارد؟

قرار نبود پولی گیر دولت بیاید

وی افزود: قرار نبود پولی گیر دولت بیاید و قرار بود ساختارها اصلاح شود و بیماری اقتصادی را درمان کنیم. ناچار هستیم مدیریت مصرف را انجام دهیم و محیط زیست را اصلاح کنیم؛ بنزین مجانی می‌دهیم و کشورهای همسایه مصرف می‌کنند و چرا یارانه همسایگانمان را بدهیم؟

ربیعی افزود: همه اقتصاددان بازار آزاد و برخی اقتصاددانان نهادگرا معتقدند راه اصلاح ساختار اقتصادی کشور رفتن به سمت منطقی کردن قیمت حامل‌های انرژی است، اما بحث این است که پول را چگونه به طبقات پایین برسانیم و اصل این تصمیم علاوه بر اصلاح ساختار اقتصادی، عادلانه کردن برخورداری مردم است.

۶۰ درصد ایرانیان خودرو ندارند

وی با طرح این سوال که چرا باید برخی ۳۳ برابر طبقات دیگر مصرف کنند، گفت: ۶۰ درصد ایرانیان خودرو ندارند و در بسیاری از شهرهای کوچک خودرو کم است و آیا این عادلانه بود که برخی ۳۳ برابر دهک‌های پایین از قیمت ارزان بنزین استفاده کنند؟، برنامه ششم به دولت اجازه می‌داد، قیمت بنزین به فوب خلیج فارس برساند.

وی همچنین گفت: چند کارشناس اخیرا در جلسه‌ای گفتند که چرا دولت هر سال انتظار تورمی ایجاد می‌کند و اسم بنزین موجب نگرانی می‌شود، پیشنهاد دادند که این افزایش سالانه نباشد و هر چند سال یکبار رخ دهد و حتی قرار شد که ما در این تصمیم اخیرمان به گونه‌ای عمل کنیم که سال آینده افزایش قیمتی نداشته باشیم.

از وزارت خواستیم افزایش قیمت سرویس‌ها را سریع بررسی کند

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای مسافربرهای شخصی که سهمیه تاکسی‌ها را ندارند، اما مشکل معیشتی دارند چه برنامه‌ای دارید که با افزایش قیمت کرایه موجب دلخوری مردم نشوند؟ افزود: ما قیمت گازوئیل را تغییر ندادیم تا در حمل و نقل اثر نگذارد، اما حمل و نقل درون شهری تاثیر نخست خود را از بنزین می‌گیرد و به همین علت سهمیه آژانس‌ها و سرویس مدارس را پیش بینی کردیم و اخیرا که برخی سرویس‌ها افزایش قیمت دادند از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستیم سریع بررسی کند.

ربیعی گفت: عده‌ای با موتور کار می‌کنند و عده‌ای هم خودروی بالای ۲۰ سال دارند، در مورد این مسافربرها طرحی داریم که آن‌ها را به سامانه تاکسی‌های اینترنتی وصل می‌کنیم و اگر عملی شود، مشکل حل خواهد شد.

سفره خالی و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم

وی در ادامه گفت: غیر از این مباحث بعضی‌ها با دعواهای سیاسی فضای روانی کشور را نامطلوب می‌کنند، در همه جلسات چه جلسات هیات دولت و چه جلسات سران قوا به طور خیرخواهانه به دنبال کمک به مردم هستیم و اکنون در شرایط تحریم نفت قرار داریم، اما با دور زدن تحریم می‌توانیم بودجه‌های طرح‌های عمرانی را تامین کنیم، اما مردم بدانند که ما رنج آن‌ها را می‌فهمیم و سفره خالی و یخچال خالی بازنشسته را درک می‌کنیم و ما مدتهاست در جلسات بحث می‌کنیم که چگونه به مردم کمک شود.

ربیعی گفت: در تجمعات روزهای اخیر جوانان هیجان زده‌ای را دیدیم که واقعا بیکاری آزارشان می‌داد، اما چند روز که گذشت به سرعت صف خود را از افراد شرور جدا کردند و اجازه ندادند برخی در اتاق‌های جنگشان عمل کنند و مردم فهیم نشان دادند که اعتراض‌ها داخلی و خانوادگی است و به تخریب گران هیچ توجهی نکردند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

زندگی مسئولان شبیه زندگی مردم است

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت مکان و بستری برای نشان دادن اعتراضات مردم ایجاد نمی‌کند؟ گفت: این بحث مهمی است و من و همچنین آقای رئیس جمهور در این خصوص اعلام کرده ایم که اعتراض حق مردم است.

ربیعی افزود: یکی از اشکالات ما در توسعه سیاسی این است که باید مکانیسم‌های اعتراض‌های بدون خشونت و منطقی را جدا کنیم و باید ساز و کاری ایجاد شود که افراد بتوانند اعتراض کنند و یکی از نتایج تجمعات تلخ این روزها، این است که باید توسعه سیاسی ایجاد شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 97
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/08/29
هروقت یخچال خونت خالی بود و بی پول بودی بعد درک میکنی
تو هیچ وقت یخچال خالی رو درک نمیکنی
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
جوک نگید بابا... زندگی شما هاشبیه مردمه آقای ربیعی؟؟؟!!!!... توی کاخهای خودتون نشستید دارید کیف میکنید بازنشسته بدبخت بعد از ۳۰ سال کار و ۲۰ سال از بازنشستگیش گذشتن ۲.۵ میلیون حقوق میگیره.... اینقدر دروغ نبافید مردم رو هم نفهم فرض نکنید
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/08/29
نه درک نمیکنی. فقط حرف میزنی
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/08/29
طفلک تو همین چند روز اندازه کل دوره مموتی دروغ گفت.
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/08/29
اگه درک می‌کردید که این اوضاع مملکت نبود ؟
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1398/08/29
بله حتما مسولین محترم مستاجر هستند و با حقوق کارمندی زندگی میکنند شبیه مردم.
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/08/29
این کار خیلی خوبه اما حقوق کارگران و کارمندان هم به حقوق کارکنان کشورهای حاشیه خلیج فارس میرسه؟
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/08/29
درک کردن که فایده ای نداره بخدامن بازنشسته ام حقوقم برای ده روززندگی جوابگو نیست
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/08/29
ایشون که دست همه جوکرها رو ازپشت بسته !!!!!که بودی تو!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/08/29
از این حجم از درک کردن خسته نشدید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/08/29
میخوان دست درازی به یخچال ها بکنن
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/08/29
رای ما و همه مردم دکتر ربیعی پاکدامن
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/08/29
اگر ارزش پول ملی کشور رو حفظ میکردید این مشکلات پیش نمیومد
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/08/29
اگر ارزش پول ملی کشور رو حفظ میکردید این مشکلات پیش نمیومد
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/08/29
دیگه داری رسما مسخرمون میکنی و این عاقبت خوبی نداره
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1398/08/29
نوبخت جانبازی مخفی است که لیاقت ریاست جمهوری را دارد سرها به فدای تار موهای پر تجربه اش نوبخت مردم ایران تو را مانند پدرشان دوست دارن یکم یارانه بریز جلوی مردم ثواب داره
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/08/29
آقای سخنگوی دولت لطفا پیاده شوید باهم برویم بنزین لیتری ۵ یا ۷ هزار تومان چه فکر کردید به شعور مردم توهین نکنید وقتی از مردم حرف میزنیم منظورم علمای اعلام و استادان دانشگاهها و اقشار تحصیل کرده میباشد سکوت ما نه به نشانه رضایت از اقدامات شما بلکه به نشانه اطاعت از مقام عظمای ولایت است.
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/08/29
یعنی کرایه ماشین برای جابجای و خریده وسایل که گرانی بنرین روی آن تاثیر گذاشته هم مجانی است برایشان :؟
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/08/29
کدام مسئول ماهی ۱.۵ میلیون حقوق میگیره ؟
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/08/29
کسی که جيبش پر پول باشه شکمش هم پر باشه و تاحالا مزه فقر را نچشیده باشه قطعا درک نخواهد کرد وضعیت ما قشر محروم رو "این روایتی از یکی از معصومین هستش"
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/08/29
فقط دروغگویی رو درک میکنی.
وزارت کار رو گند زدی
United Arab Emirates
14:19 - 1398/08/29
اینها واقعا بالاخونه رو ظاهرا اجاره دادند ، ۵ هزار تومان و ۷ هزار تومان ؟؟؟؟!!! خجالت بکشید از مردم ، شرم آوره بخدا ،
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/08/29
فرق زندگی مردم عادی با شما چیه شما حقوق پنجاه میلیونی میگیرید ما حقوق دو میلیونی پول کرایه خونه خرج خونه پسر من چهار سال نامزد داره پول پیش خونه نداره عروسی بگیره حرف زدن برای شما راحته چون جیبتون پره بچه‌ها تون بهترین امکانات زندگی میکنند یزره هم کاش وجدان داشتین به فکر مردم بودین بنزین گرون کردین همچی گرون شد بترسید از آه مظلوم
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/08/29
سیر از گشنه خبرنداره سوار از پیاده نکنه یخچال خونه تو دختر وپسرتم خالی
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/08/29
عجب درک میکنی آقای دروغگو
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/08/29
بعید میدونم حتی درک کنید یادمه چند وقت پیش به یکی از نابغه های کشور گفته بودن مردم پول ندارن گوشت بخورن گفت اشکال نداره آش بخورن
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/08/29
آقای ربیعی چقدر این چند روز حرف میزنه.... یکی در میون تیتر خبرهاتون گوهرافشانیهای ایشونه.... علی الحساب اینترنت رو وصل کن اخوی
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/08/29
اون‌موقع‌نفت‌تحریم‌نبودین‌چه‌کمکی‌به‌مردم‌کردین‌خودتون‌خوردین
الان‌اینطوری‌میگی‌
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/08/29
یخچال ..خالی بیکاران رو درک کن.....
United Arab Emirates
14:36 - 1398/08/29
به خدادروغ میگی...به امام زمان دروغ میگی...بارنشسته بازیه حقوقی داره ازگشنگی نمیمیره...کارگرهای روزمزدی مثل ما یخچالش هم نداریم تاخالی باشه...دروغگو..
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/08/29
اره جون خودتون زندگی تون شبیه به ماست
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/08/29
درک و ابراز همدردی دردی از مردم دوا نمیکنه...ملت پول میخوان...مردم بدبخت کردین
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/08/29
امروزه نود درصد خودرو دارندوشصت درصد درست نیست ملاک خودرو باید خانوار باشد نه افراد.در خانواده ما که یک خودروست هر پنج نفر استفاده میکنیم جدایی از اینکه در خیلی خانواده ها پدر و مادر و فرزندان هر کدام یک خودرو دارند که جزو متوسط جامعه هستند
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/08/29
آقای محترم مگر ریاضی شما خراب است اگر مقدار بنزین مصرفی کشور رو بطور میانگین لیتری دوهزار تومان حساب کنیم روزی هشت میلیارد تومان فروش دارید و به سی روز ماه ۲۴۰ میلیارد تومان میشود نه سی میلیارد تومان دوم اینکه مگر خودرو رو به قیمت بازار کشورهای همسایه میفروشیم که بنزین رو به قیمت بازار کشورهای همسایه میخواهید بفروشید اگر در مدت شش سال اخیر تاکنون برابر با تورم بنزین رو قیمت گذاری میکردید الآن که به مشکل نمیخوردید وقتی که خود دولت مردان کشور مان توانایی اداره کشورمان رو ندارند چرا تمام بار رو گردن مردم ایران میندازند
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/08/29
ما که شب قبل از افزایش قیمت بنزین با پیام آقای زنگنه قانع شدیم.
اینکه شما یخچال خالی بازنشسته ها را درک میکنی نشان میده خیلی جلو هستیم.
خدا را شکررررر
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/08/29
شکم سیرهای دولت چه خبر دارند از سفره خالی مردم؟
در شرایط تحریمی و محدودیت منابع فعلی ( البته به اعتقاد خود دولتی ها )، باید و حتما برای سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین یه نظرسنجی همگانی از مردم انجام میشد تا معلوم بشه آیا مردم واقعا موافق این لطف و خیرخواهی دولت هستند یا نه؟؟؟
الان هم دیر نشده باید سریعا و بطور مستقیم نظرات مردم برای ادامه یا توقف طرح اخذ شود چون جیب ملت خالی و خالی تر خواهد شد و یارانه جایگزین، در عمل چیزی به قدرت خرید مردم اضافه نخواهد کرد.
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/08/29
تا تو شرایط قرار نگیری نمیتونی درک کنی
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/08/29
این درک به درد نخور شما به درد درک میخورد.
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/08/29
آقای ربیعی به نظر خودتان مردم چقدر حرفهای شما را درست می دانند؟ شما و اطرافیانتان کار خوب درامد عالی و....هزاران منفعت می برید برای ما چی وضعیت برعکس شماست.
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/08/29
به خدا قسم به قرآن محمد «ص» اگه ذره ای درک کنی تو فقط نوک دماغت رو میتونی ببینی و همین که یخچال های خونت جا برای یک سوزن هم نیست میبنی اگه کمی وجدان داشتید وچشم بینا اشک واه مردم رو می‌دیدید
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/08/29
نزدیک به دو سال است که گوشت خوردن را فراموش کریم در کل یخچال ما با گشت قهر هستند حالا کی آشتی میکنند خدا میداند
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/08/29
جناب ربیعی با درک کردن ،بشود خواهدشد و... کار درست نمیشود
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/08/29
سالها وزیر همین کارگر وبازنشسته ها بودی چه گلی به سرمون زدی ؟ مامشکلی نداریم تو هم دیگه کوتاه بیا
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/08/29
قسم تورو باور کنیم یا دم خروس رو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/08/29
چجوری میخواین درک کنین اززمانیکه بنزین گرون شده به چلوکبابیها سربزنین ببینین قیمتهاچندشده همه چیزگرون شده ازدردماخبرندارین پس خواهش میکنم برامون دل سوزی نکنین چون شماهادردماروندارین
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/08/29
زندگی مسئولان شبیه زندگی مردم است
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/08/29
معلومه چقدر درک کردید بنزین رو گران کردید فعلا اولشه یه ماه دیگه قیمت اجناس معلوم میشه تجربه میگه هر سالی که بنزین افزایش پیدا کرده قیمت‌ها بالا رفته
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/08/29
ماشالله ..اقا درک هم دارید مگه شماها
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/08/29
چنان رونق اقتصادی ایجاد کنیم که محتاج تهیه نان شبتان باشید.
علی برکت ا...
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/08/29
حرفتان جناب ربیعی با واقعیتهای جامعه متاسفانه همخوانی ندارد .چرا یارانه اکثر حقوق بگیران وبازنشسته ها و مستمری بگیرها را قطع کردید و حالا هم سهم بنزین برایشان در نظر نمیگیرید مگر برای اینها بنزین همان ۱۰۰۰تومان میدهید .ملاحظه مردم را بکنید به قول امام این مردم بودند که شماها را به این مناسب رساندند
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/08/29
درک تنها فایده ندارد .
ملت را چی فرض کرده آید.
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/08/29
بخدا اگر بدانی یخچال چیست
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/08/29
تمام وزیران و نمایندگان مجلس و اعضای تشخیص مصلحت و شورای نگهبان در بهترین نقاط شهر در بهترین خانه ها زندگی میکنن از قدیمم گفتن سیر از گشنه خبرنداره سوار از پیاده ایناهم اگر از یخچال خالی بازنشسته خبر داشتن این وضع بازنشستها نبود


فقط ناراحتیم ازاینکه اینا به اسم حکومت مستضعفین و حکومت اسلامی اومدن سرکار وزیر حکومت اسلامی نباید مثل وزیر حکومت شاه یا مثل وزیر حکومت امریکا باشه باید مثل مستضعفین زندگی کنه و خودشو وقف مردمش کنه
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/08/29
یخچال خالی بیخال بی یخچال ها را باید چه کرد
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/08/29
تو هیچی رو درک نمیکنی
تو فقط عاشق پست و مقامی
وقتی از وزارت کار اخراج شدی ،خیلی پریشان بودی
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/08/29
چرا فقط باز نشسته ها پس من که بیکارم وبا ماشینم کار میکنم چرا نمیگید همه را به فکر باشید
United Arab Emirates
16:37 - 1398/08/29
راست میگه شما درزرجهای میلیاردی وبازنشستگان مستاجر درماتده با ۲ میلیون حقوق بچه دانشجو جوان بیکار وهزار درد وبدبختی چه خوب میفهمید مرفه های بی درد دروغگو
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/08/29
آقای ربیعی خواهشا دیگه دروغ کافیه شما پدر مابازنشستگان را با این حرفهای سرکار گذاشتنی دراوردید دوازده ساله قول همسان سازی حقوق ها را به ما می دهید دیگه بسه حنای شما رنگی نداره و هیچوقت شما از پیاده خبر ندارید ودلتان برای یخچال های خالی مانسوخته ونه می سوزه
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1398/08/29
سلام یخچال خالی توسرمون بخوره قسط های وام معوقه واجاره خونه رو دریابید که مابازنشسته ها اخرعمری گرفتارشدیم به خداما خیلی بدبختیم ازهمه امکانات تفریحی ورفاهی محرومیم به خدا نمیتونیم حساب نسیه خوری بقالی سرکوچه روبپردازیم وای که فیش های مصرفی گاز و...... ...............خدایا خودت به دادمون برس
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/08/29
به خدا هم رببعی دروغ میگوید و هم رئیس او اگر چنین است که ربیعی میگوید چرا بی تدبیری را جانشین تدبیر کرده اند؟
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/08/29
'''' مقصر خالی بودن ' یخچالهای خانه چه کسانی هستند? ' چرا نباید در یخچالهای مردم مظلوم ایران '' کله پاچه گوسفندی ' جگر سیاه ' دل و قلوه ' و سیراب و شیردان گوسفندی' وجود نداشته باشد'' لطفا مقصرین را در اسرع وقت شناسایی ' و به صورت علنی و با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی ' محاکمه کنید!
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/08/29
مهم یخچال روحانی و وزراس ک پر باشه
مردم بدرک شما بخورید
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1398/08/29
برای یک بار هم بفهمی جای شکر دارد
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/08/29
برای بازنشسته درک شما مهم نیست اقدام شما مهم است در اوج ناتوانی درگیر گرانی شدیم و درمان هم که که دردی بی درمان شده
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1398/08/29
یخچال خونه مادر مستمری بگیر من خالیه و من کارگر قراردادی واسش خرید میکنم. واسه همین باور نمیکنم که درک کنی.
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1398/08/29
معلم بازنشسته دوماه حقوق شده 700تومان
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/08/29
والا همیشه میگین کارمندها و بازنشسته ها ولی دریغ از اصناف خورده ای که مغازه و خونشون اجاره اییه و بعضا سرمایه شونم وام گرفتن یعنی کلا پا در هوا نه بیمه ای نه کمکی نه درکی
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1398/08/29
چطوری یخچال خالی مردم رو درک میکنی؟
لطفا بیشترازاین به شعور مردم توهین نکنید عاغا
عایا یخچال خونه خودتون هم خالیه وشما هم درکش میکنید؟
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1398/08/29
آقای ربیعی؛ دیگه یخچالی باقی نمونده که بخواد خالی یا پر باشه
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/08/29
خیلی ممنون .خب که چی. کاش هزینه درمان رو تعدیل میکردید بجای همدردی
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/08/29
جناب ربیعی ممنونم که بنزین ۷ یا ۵ هزار تومان نشد!!!
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/08/29
هیچ درکی از زندگی بازنشسته ها نداری،
چون یخچال شما ها پره ولی برای بازنشسته،،،؟
از نظر شما اقتصاد در حد علیه ولی از نظر مردم.....!
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/08/29
جناب ربیعی زمانیکه وزیر رفاه بودید دظلم آشکار سازمان بازنشستگی را به تعدادی از بتزنشستگان دانشگاه ها شاهد بودید وطی نامه های متعدد بیجواب به اطلاع شما رسید بفکر بازنشسته ها نبودید واز یخچال خالی آنها دلتان به درد نیامد حالا که دیگر سازمان دراختیار وابستگان شما نیست دستور صادر میفرمایید
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/08/29
بله؟؟؟این هنو در حاله درک کردنه
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1398/08/29
یخچال ماهم
سال هاست که خالیه
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/08/29
حیف اینترنت نداریم همین الان عکس یخچالمون برای ربیعی بفرستیم زار بزنه.ایشالا ذلیلیتون ببینیم
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/08/29
نمیخواد یخچالو درک کنی مردمو درک کن
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1398/08/29
حالا متوجه شدم چرا استیضاح شدی
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/08/29
سلام اقای ربیعی ماهم بازنشسته هستیم خواهشن یارانه مارو چهار ساله قطع کردن وصل کنید تا یخچالمونو پر کنیم متشکر میشیم
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1398/08/29
دولت به فکر نیست،چرا چون من بازنشسته ارتش هستم از اول جنگ تا آخر بودم یارانه مرا قطع کردند یک درجه دار ارتش چقدر میگیرد که به او یارانه نمیدهند
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1398/08/30
مردم، در عین حال که درک میکنیم، اما وعده دروغ میدیم و بنزین را گران. اما همچنان شمارو درک میکنیم، نگران نباشید...
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1398/08/30
اونچه. ما دیدیم این بود که شما مردم رو خوب دور میزنید
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/08/30
فقط درک میکنین بعدش چی، حتما میرید به جاهای دیگر کمک میکنید
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1398/08/30
من بازنشسته هستم حتی یخچال ندارم از دوسال تا آلان گوشت تا در خونه نیآمد ای مسئولان بی غبرت کشور را نا بود کرده این مردم رابد بخت کردن
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/08/30
را بین هود تر از را بین هود
بابا ول کنید سیستم یا دولت وظیفه اش تولید و توزیع ثروت است نه اینکه از گروهی بگیری وبه دیگران بدهی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج