وزارت صنعت: خبری از نوسان قیمت‌ها نیست
۹۳۱۰۵۷
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
۶۶۵۳ 
معاون امور بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: نوسانات قیمت در اکثر قریب به اتفاق کالاها نداریم و تخلفات بازار در روزهای اخیر نیز تغییر محسوسی نداشته است.

خبرآنلاین: معاون امور بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: نوسانات قیمت در اکثر قریب به اتفاق کالاها نداریم و تخلفات بازار در روزهای اخیر نیز تغییر محسوسی نداشته است.

عباس قبادی اضافه کرد: امروز دو جلسه داشتیم که جلسه اول در خصوص رصد و پایش آخرین قیمت‌های سطح بازار بود که در این جلسه قیمت همه اقلام کالایی به خصوص ۱۰۰ قلمی که به صورت روزانه رصد می‌شوند، مورد بررسی و پایش قرار گرفت.

وی تصریح کرد: به غیر از چند قلم کالای فصلی که به دلیل مسایل آب و هوایی و حمل و نقل با افزایش قیمت مواجه بودند، تقریباً اکثر قریب به اتفاق کالاها شرایط نسبتا عادی را داشتند و نوسانات قیمت خاصی هم گزارش نشد.

تخلفات بازار در روزهای اخیر تغییر محسوسی نداشته است

معاون امور بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص بازرسی‌ها و نظارت‌های بازار نیز افزود: درصد گزارشات ارسالی به سامانه ۱۲۴ و تعزیرات حکومتی رشد داشته اما تخلفاتی که انجام گرفته تغییر محسوسی نداشته است که علت افزایش گزارشات به حساسیت‌های مردم به خصوص در روزهای اخیر برمی‌گردد.

قبادی با بیان اینکه قرار بر این است که برای سوخت وانت بارها سهمیه ای در نظر گرفته بشود، گفت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موظف شد تا میزان درصد افزایش قیمت بعضی اقلام را به سبب افزایش کرایه حمل و نقل مورد بررسی قرار دهد و اعلام کند.

وی ادامه داد: این افزایش قیمت البته در خصوص اکثر قریب به اتفاق کالاها که از طریق شرکت‌های پخش توزیع می‌شود، صدق نمی‌کند و فقط در مورد برخی از کالاهای فصلی اتفاق می افتد.

نظارت‌ها بر بازار آرام، با طمانینه و ارشادی انجام می‌شود

معاون امور بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص موضوع تشدید بازرسی‌ها نیز بیان کرد: نباید بازار را هم خیلی التهاب بدهیم، چون وقتی که اتفاق خاصی در بازار نمی‌افتد، دلیلی برای حضور آنچنانی بازرس‌ها در بازار هم نیست و سعی بر این است که اکثر قریب به اتفاق نظارت‌هایی که انجام می‌دهیم؛ خیلی آرام، با طمانینه و ارشادی باشد.

قبادی با بیان اینکه الان به صورت ویژه و فوق العاده بازار به آرامی تحت رصد هست، گفت: سامانه ۱۲۴ از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب هم فعال است و دیگر بیشتر از این مداخله هم ضرورتی ندارد، چرا که مداخله بیش از حد از جهت روحی و روانی بازار را با مشکل مواجه می‌کند.وی در خصوص جلسه دوم با مجموعه فروشگاه‌های زنجیره ای ، اضافه کرد: این فروشگاه ها قول دادند که تخفیفات ویژه ای را از ۱۰ تا ۳۰ درصد روی اقلام داشته باشند که در بازدیدی هم که داشتم این اتفاق افتاده است.

معاون امور بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فروش در فروشگاه‌های زنجیره ای سیستمی انجام می شود، بیان کرد: نظارت ها و بازرسی ها در این فروشگاه ها هم وجود دارد و البته فروشگاه های زنجیره ای واقعاً از ابتدای شروع طرح افزایش قیمت بنزین همکاری خوبی داشتند.

قبادی با اعلام اینکه بالغ بر ۵۰ درصد از بازرسی های سطح بازار به صورت رندمی (نه پس از دریافت گزارش و شکایت) انجام می شود، گفت: بخش شکایات مردمی هم به صورت ویژه مورد رسیدگی و پیگیری قرار می‌گیرد و بازرسین اتحادیه‌ها هم کار رسیدگی و کنترل بازار را انجام می دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/08/29
شاید شما هم از داخل ماشین قیمت ها را رصد میکنی
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/08/29
ازسوراخی که درش خزیدی بیا بیرون بعداظهار نظر کن نفست از جای گرم درمیاد
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/08/29
عجله نکنید تازه اولش
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/08/29
هنوز زوده ،چند روز دیگه معلوم میشه آقای صنعت
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/08/29
ملت رو چی فرض کردید. خیار و گوجه کیلو ۱۰ هزار و کرایه ها دو برابر شده و زنگ به ۱۲۴ و ۱۳۵ هم که میزنیم بوق اشغال میزنه. این بود وعده هاتون . لطفا اشتراک بذارید که مملکت رو به گند کشیدن
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1398/08/29
متاسفم براتون که کورید ونمیبینید تازه زیاد حرف نزنید اگر تونستید دوماه جلو قیمتها را گرفتید بگید مردید
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/08/29
تا الان همه چیز ۳۰درصد رفته بالا. هنوز یک هفته نگذشته.
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/08/29
'''' مگه شما به ' خرید '' تشریف می برید? و از نبود نوسانات قیمت ها میگویید !
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1398/08/29
حتما تو هم از سر کوچه تان خرید می کنید .
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/08/29
انقدر دروغ میگید چرا !
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1398/08/29
یواش یواش، هفته بعد برای مردم معلوم میشود این تو بمیری از آن تو بمیریها نیست همه باید دست گدایی دراز کنتد برای یک لقمه نان
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/08/29
عجله نکنید چون بزودی تورم ۳۰۰درصدی مجدد را خواهید دید
البته برای شما مرفهین بیدرد فرقی نمیکند
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/08/29
خیلی هم نوسان قیمت زیاده اماشماکه خریدنمیکنیدبدونیدیاانقدرداریدکه بچشمتان نیاد
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1398/08/29
خوابی مگه پراید وخودروهای دیگر کلی گران شدند
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/08/29
از خواب بیدار شو یک سری به این سایت ها برا قیمت پراید بزن گفتم بری بازار دیدم زحمتت میشه. خدا از دست دولت علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1398/08/29
مردک قیمت خودروها راببین....گوجه کیلویی ۱۰تومن ...کوریدبخدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج