دفاع از عملکرد دولت در طرح اصلاح قیمت بنزین
۹۳۱۵۳۷
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
۱۰۵۵۰ 
محمدرضا میرتاج الدینی با بیان اینکه اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین را نمی توان زودتر اعلام کرد، گفت: این رویه ای است که در همه دولت ها وجود داشته است. دولت نمی تواند بگوید ما از هفته بعد قیمت بنزین را افزایش می دهیم، در هیچ کشوری هم این کار را نمی کنند زیرا همه چیز به هم می ریزد.

خبرآنلاین: محمدرضا میرتاج الدینی با بیان اینکه اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین را نمی توان زودتر اعلام کرد، گفت: این رویه ای است که در همه دولت ها وجود داشته است. دولت نمی تواند بگوید ما از هفته بعد قیمت بنزین را افزایش می دهیم، در هیچ کشوری هم این کار را نمی کنند زیرا همه چیز به هم می ریزد.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره تصمیم اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برای افزایش قیمت بنزین گفت: دولت بنا داشت در طرح اخیر خود هدفمندی یارانه ها را البته به شکل دیگری اجرا کند که اتفاقا در آن پرداختی به مردم هم وجود دارد اما به دلیل اینکه به صورت ناقص اجرا شد مشکلاتی بروز کرد.

گران شدن بنزین با ممانعت از افزایش قیمت کالاها همراه شود

وی با بیان اینکه ایراداتی کارشناسی به این طرح وارد است، گفت: اما با توجه به تصمیم سران کشور باید ایرادها و اشکالات موجود برطرف شود، مهمترین اقدامی که باید در دستور کار قرار گیرد این است که با توجه به گرانی بنزین، علاوه بر ممانعت از افزایش قیمت کالاها، باید قدرت خرید مردم با پرداخت یارانه معیشتی حفظ شود ضمن اینکه دولت باید برای رفاه مردم در حوزه حمل ونقل عمومی تدبیر جدی بیندیشد.

قرار بود طرح تثبیت قیمت ها یک ساله باشد اما...

وی درباره انتقادات وارده مبنی بر اینکه اجرای طرح تثبیت قیمت‌ها در مجلس هفتم منجر به جلوگیری از افزایش منطقی سالانه قیمت بنزین شده افزود: طرح تثبیت قیمت‌ها که در مجلس هفتم با پیشنهاد آقای توکلی مطرح شد تنها برای یک سال بود که البته دو سال و نیم اجرای آن ادامه پیدا کرد اما بعد از آن طرح هدفمندی در دستور کار قرار گرفت که با اجرای آن، طرح تثبیت قیمت‌ها کنار گذاشته شد.

دولت نمی تواند بگویید از هفته بعد قیمت بنزین افزایش پیدا می کرد

وی با انتقاد از اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر اینکه چرا اخبار در زمینه افزایش قیمت بنزین زودتر اعلام نشده است، گفت: در پاسخ به این ایرادات باید گفت که مباحث مربوط به بنزین را نمی توان زودتر اعلام کرد، این رویه ای است که در همه دولت ها وجود داشته است. دولت نمی تواند بگوید ما از هفته بعد قیمت بنزین را افزایش می دهیم، در هیچ کشوری هم این کار را نمی کنند زیرا همه چیز به هم می ریزد البته دولت می توانست در این زمینه اطلاع رسانی کلی انجام دهد اما در برخی مصاحبه ها افزایش قیمت بنزین انکار شد که همین موضوع به اعتماد مردم آسیب زد.

نماینده ادوار مجلس با یادآوری اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، ابتدا یارانه‌ها به حساب مردم واریز شد، حتی یارانه‌ها یک ماه زودتر واریز اما اعلام شد که حق برداشت وجود ندارد تا زمانیکه قانون اجرایی شود بنابراین در میان مردم اطمینان ایجاد شد. امروز هم باید همین کار انجام می‌شد.

وی ایرادهای وارده بر اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را در سه محور خلاصه کرد و گفت: ایراد نخست توقف اجرای هدفمندسازی یارانه ها به مدت ۶ سال بود که در پی اجرای مجدد آن فشارها بیشتر شد. ایراد دوم این بود که این طرح بدون زمینه سازی کافی در جامعه انجام شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/09/01
کسانی شکمشان از اموال غارت شده ملت پر است هرگز قادر به درک گرفتاری ملت نیستند و از اعمال خلاف مصالح مردن دفاع می کنند.
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1398/09/01
اجی بچه کجایی؟ماهی چقدر درررررنیامد نداری؟
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/09/01
چرا از میلیاردرها مالیات نگرفتید اونا که ماشین بنزین سوز ندارند یا هیبریدیه یه گازی
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/09/01
اکر حقوق کارگر ماهی ۱۰میلیون بود با بنزین ۸۰۰۰تومنی هم کسی مشکلی نداشت.با گران بنزین سفره مردم کوچکتر شد.
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/09/01
تو رو بجان عزیزتون البته اگه دارید
یک کلمه قبل این همه توضیح اول بگید
ملت و چی فرض کردید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج