جوادی حصار: روحانی به مخالفان خود هدیه داد!
۹۳۱۵۵۵
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
۱۲۲۹۰ 
یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه این گرانی بنزین به پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود، گفت: وقتی جریان دیگری غیر از دولت می‌خواست این کار را انجام دهد چرا خودش آن را اجرا نکرد؟

خبرگزاری ایلنا: یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه این گرانی بنزین به پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود، گفت: وقتی جریان دیگری غیر از دولت می‌خواست این کار را انجام دهد چرا خودش آن را اجرا نکرد؟

محمدصادق جوادی‌حصار کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب تحلیل خود درباره اینکه تصمیم افزایش قیمت بنزین توسط شورای عالی هماهنگی اقتصادی صورت گرفته اما هجمه‌ها به سمت دولت است، را اینگونه بیان کرد: در این کشور نه دولت، نه مجلس و نه قوه قضاییه، کارآمدی لازم را ندارند. این دور زدن‌های مجلس و دولت و تقویت شورای هماهنگی قوا برای تصمیم‌سازی یا تقویت مجمع تشخیص مصلحت نظام به شکلی که حتی قوانین مصوب شورای نگهبان هم باید در این نهاد تایید شود، یعنی کم اهمیت کردن رای و نظر مردم.

وی گفت: دولت هم در ماجرای بنزین، کمال بی انصافی، بی‌مبالاتی و کمال پیمان‌شکنی را در مورد حامیان خودش به خرج داد.

دبیرکل حزب کانون دانشگاهیان خراسان با بیان اینکه دولت اگر می‌داند این افزایش قیمت بنزین به نفع مردم است، پس باید از نمایندگان آنها تایید بگیرد، گفت: در کشور مردم را با نمایندگان خودشان روبرو کنیم تا مردم بتوانند از نماینده خود بخواهند که چرا این طرح را تصویب کرده‌اند و این در حالی است که اکنون نمایندگان مجلس طلبکار هم هستند که چرا به ما نگفتید که چنین کاری قرار است؛ انجام شود.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی افزود: آقای روحانی می‌داند هزینه این کار به پای اصلاح‌طلبان گذاشته می‌شود آن هم در شرایطی که اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند مردم را امیدوار کرده، به عرصه برگردانند و درانتخابات شرکت کنند.

وی اضافه کرد: فارغ از این که این‌کار چقدر برای مردم از لحاظ اقتصادی تبعات دارد، این رفتار بی‌احترامی به آنها است، حداقل در این مورد کار درست این بود که وقتی می‌خواستند کاری به این بزرگی را انجام دهند، موضوع را با مردم در میان بگذارند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تاکید بر این که با شکل تعریف شده و قاعده‌مند افزایش قیمت بنزین مخالف نیستم، اما مخالف شکل فعلی آن که بدون قاعده، بدون اعتماد مردم و یکباره، انجام گرفته هستم، ادامه‌ داد: بر اساس نظرسنجی که از طریق تلفن و یا به صورت حضوری با افراد مختلف انجام دادم و راجع به این موضوع از آنها پرسیدم، اکثر مردم نسبت به این موضوع ناراضی بوده و معتقدند که در بی‌گاه‌ترین زمان و بدترین شکل ممکن این کار انجام شده است.

وی خاطر نشان‌کرد: روحانی در آستانه انتخابات بهتر از این نمی‌توانست به جریان مخالف دولت و اصلاح‌طبان هدیه بدهد؛ همه این موضوع را به حساب اصلاح‌طلبان و حامیان دولت می‌گذارند در صورتی که دولت و حامیانش در این موضوع نقشی نداشته و آنها نیز این را می‌دانند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه این کار دست بالا بردن و تسلیم شدن در مقابل جریان رقیب بود، گفت: وقتی که جریان دیگری غیر از دولت می‌خواست این کار را انجام دهد چرا خودش آن را اجرا نکرد، می‌گذاشتند، همان جریان آن را اجرا کند، چرا به دولت می‌دهند.

وی اضافه کرد: چرا دولت به یکباره، بی‌هماهنگی با مردم و بدون اطلاع‌رسانی عمومی آن را انجام می‌دهد؟!

این کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: ممکن است برخی بگویند اگر از قبل به مردم اطلاع‌رسانی می‌شد تورمی ایجاد می‌کرد اما مردم را در مسائل شریک کردن و ارتباط گرفتن با مردم به عنوان طرف دیگر این ماجرا می‌توانست در مدیریت این موضوع کمک کند، چرا که در حداقل و خوشبینانه‌ترین حالت هزینه حمل و نقل مردم در سبد بنزین و حامل‌های انرژی با همان قیمت استاندارد ۵۰ درصد افزایش دارند.

وی با با بیان اینکه مردم باید این موضوع را درک کرده و و دولت نیز باید به گونه‌ای با آنها رفتار کند که این موضوع را بپذیرند، تاکید کرد: اینکه خودشان به جای مردم تصمیم بگیرند و از آنها هیچ نظری نخواهند کار غلطی بود. حداقل باید شکل و ظاهر مساله را رعایت می‌کردند و با نمایندگان مجلس صحبت می‌شد و در آستانه انتخابات مجوزی از مجلس می‌گرفتند.

به گفته جوادی حصار حذف یارانه حامل‌های انرژی دو سال قبل تصویب شده و در بودجه ۹۷ پیش بینی شده بود اما در‌گیری‌های دی‌ماه ۹۶ باعث شد این موضوع را کنار بگذارند و گفتند که به مصلحت نیست.

وی ادامه داد: چگونه افرادی که آن روز می‌گفتند به مصلحت نیست امروز آن را می‌پذیرند و می‌گویند به مصلحت است؟ چه چیزی از شرایط کشور تغییر کرده است؟ اقتصادمان خیلی خوب شده؟ مردم را توجیه کرده‌اید؟

این تحلیل‌گر سیاسی در پاسخ به این سوال که چرا شورای همانگی اقتصادی در مورد افزایش نرخ سوخت ورود پیدا می‌کنند اعلام هم می‌کنند که به تایید رهبری هم رسیده است اما در مورد FATF ورود نمی‌کنند و می‌گویند مجلس باید تصمیم بگیرد، گفت: خودشیرینی؛ اینها هیچ کدام جسارت و جرأت اینکه در حوزه وظایفشان تصمیم بگیرند، ندارند، هر کاری می‌کنند می‌خواهند نظر رهبری را هم بگیرند؛ چون خودشان قادر به تصمیم‌گیری نیستند. یعنی همه چیزی را به حساب رهبری گذاشتن درست و انصاف است؟ با این تفاسیر روسای قوا رها کنند و بروند چه کاره هستند که ایستادید و کار می‌کنید؟

وی ادامه داد: در حوزه وظایف خود بی‌انصافی می‌کنند و هرکسی ‌می‌خواهد مسئولیت کارش را به گردن دیگری بیاندازد.

عضو حزب اعتماد ملی درباره اینکه پس از افزایش قیمت بنزین همه هجمه‌ها به سمت دولت آمده است در حالی که در دولت پیشین این چنین نبود با اینکه افزایش قیمت خیلی بیشتر بوده است، اظهار داشت: در آن زمان آنهایی که باید، دولت را در راستای نظام تعریف می‌کردند و تضعیف دولت برابر با تضعیف نظام تلقی می‌شد.

وی ادامه داد:‌ خیلی از دوستانمان وقتی به زندان رفتند، اتهاماتشان این بود که تضعیف دولت تضعیف نظام است،‌ اما الان همان افراد تعریف می‌کنند که تضعیف دولت تقویت نظام است، آن روز صورت مساله را به آن شکل می‌نوشتند و امروز به این صورت می‌نویسند.

جوادی حصار در پایان گفت: دولت هم باید عرضه این را داشته باشد که از حقوق خود و ملتی که به آن رای داده‌اند، دفاع کند.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/09/01
چه اصلاح طلب چه غیر اصلاح طلب من یکی تا عمر دارم انتخابات بی انتخابات
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
عزیز من

این تصمیم بخردانه نیست
اگر قبلا مخصوصا دور دوم به روحانی رای دادید باید بگم ما هم به آتش امثال تو داریم میسوزیم. خودتم بسوز

تا باشه دیگه پای صندوق جوگیر نشی و تَکرار نکنید

عاقبت روحانی و هوچیگریهاش و دروغاش و وعده توخالی دادنهاش تقریبا معلوم بود و آینده برجامش هم تحقیقاً.

رای که هم حق شماست و هم تکلیف شما. شرکت کنید ولی کور رای ندید

البته اگر آدمهای احساسی و تکرارکن کمتر شرکت کنند ورق به نفع ماها که نه به خاتمی رای دادیم و نه به روحانی برمیگرده ولی سعی میکنیم احمدی نژادی انتخاب کنیم بدون اون عیبهای بزرگ. رای دادن در هر شرایطی لازم و از شعور سیاسی و اجتماعی طرف است. خوددانی. یاعلی مدد
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/09/01
ملت ،مردم،چه حرفای قشنگی!؟
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/09/01
اصلاحات بعد از 32 سال مملکت داری حالا متوجه این چیزها شدن ؟! یکم دیر نیست ؟
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/09/01
دولت هیچ عرضه ای نداره ، والا دولت اگر عرضه میداشت قطعا مردم رو پشت سر خودش داشت،
این دولت ترسو هست
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/09/01
اینترنت کی وصل میشه
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/09/01
کاش نفری 10 ملییون به هرایرانی بدهیدتا قرض ها وقسطهایمان راتسفیه کنیم
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/09/01
خیالت راحت اگر باز هم اقای خاتمی بگوید مردم رای می دهند اگر حرفی نزد یعنی رای ندهید ✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/09/01
مجلس بی کفایت دولت بی کفایت اجرای تصمیم با بی تدبیری
اینها همه نتیجه انتخاب غلط است
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/09/01
بعضی وقتا باخودم میگم نکنه حق با دکتر عباسی باشه دست بعضی تو دست.....
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/09/01
ایکاش ریس جمهور و دولتی قدرتمند ومتکی به رای مردم داشتیم،دولتی که با اتکا به مردم وبا قدرت وجسارت مثال زدنی تمام کارهایی که نفع مردم است را انجام دهد وبه هیچ قدرتی غیر از مردم کرنش نکند، جسارت داشته باشد تا اگر قدرتی بالاتر از دولت بخواهد کاری انجام دهد که به ضرر مردم باشد ،دولت در مقابلش بیاستد ویکصدا با مردم بگوید نه، ولی کو همچین دولت قوی وریس جمهور قدرتمندی!؟ ایکاش ما هم فردی مانند پوتین داشتیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج