محافظه‌کاران انگلیس در آستانه پیروزی تاریخی
۹۳۳۸۸۵
۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
۴۷۴۸ 
یک رسانه غربی با استناد به نتایج یک نظرسنجی از در پیش بودن یک پیروزی تاریخی برای حزب محافظه کار انگلیس خبر داد.

یورو نیوز: نتیجه یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که حزب محافظه کار انگلیس به رهبری بوریس جانسون در آستانه کسب بزرگترین پیروزی خود در انتخابات پارلمانی از سال ۱۹۸۷ میلادی تاکنون قرار دارد.

نظرسنجی موسسه «یوگاو» (YouGov) نشان می دهد که حزب محافظه کار ۳۵۹ کرسی از ۶۵۰ کرسی مجلس عوام را کسب خواهد کرد. محافظه کاران در صورت کسب چنین نتیجه ای بزرگترین پیروزی خود از زمان پیروزی مارگارت تاچر، نخست وزیر پیشین بریتانیا در سال ۱۹۸۷ را جشن خواهند گرفت.

محافظه‌کاران انگلیس در آستانه پیروزی تاریخی

موسسه «یوگاو» نتیجه انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۷ در بریتانیا را به درستی پیش بینی کرده بود. در آن انتخابات حزب محافظه کار به رهبری ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس هر چند از سایر احزاب کرسی بیشتری در مجلس عوام به دست آورد اما نتوانست اکثریت مطلق کرسی ها را کسب کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر کنونی بریتانیا در صورت کسب اکثریت مطلق کرسی های مجلس عوام می تواند برنامه خود برای خروج از اتحادیه اروپا در روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) را اجرا کند.

آنتونی ولز، مدیر تحقیقات سیاسی و اجتماعی موسسه «یوگاو» می گوید: «مدل پیش بینی ام آر پی (MRP) ما برای انتخابات سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که محافظه کاران این بار اکثریت مطلق را به دست می آورند.»

بنا به نتیجه نظرسنجی «یوگاو» حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین در انتخابات پارلمانی پیش رو ۲۱۱ کرسی به دست خواهد آورد. این در حالی است که این حزب هم اکنون ۲۶۲ کرسی مجلس عوام را در اختیار دارد.

موسسه «یوگاو» برای پیش بینی ترکیب مجلس عوام آینده ضمن در نظر گرفتن شرایط خاص هر کدام از حوزه های انتخابیه از داده های ۱۰۰ هزار مصاحبه، اطلاعات جمعیت شناسی و آمارهای ملی بریتانیا استفاده کرده است.

دومینیک کامینگز، مشاور ارشد بوریس جانسون که پیش از این به او لقب «معمار برگزیت» داده شده بود در واکنشی محتاطانه به نظرسنجی اخیر هشدار داد که احتمال اینکه مجلس عوام آینده «پارلمان معلق» باشد همچنان وجود دارد.

«پارلمان معلق» در ادبیات سیاسی بریتانیا به شرایطی اطلاق می شود که هیچ کدام از احزاب موفق به کسب اکثریت مطلق کرسی های پارلمان نشده باشند.

انتخابات پارلمانی بریتانیا قرار است روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
-
16:51 - 1398/09/07
زود بیایید بیرون امریکا خواسته شاید بعدا خواهد گفت انگلیس مستعمره ما است و ترامپ با ملکه ازدواج خواهد کرد به هم میان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
طمعکاراست رقاص
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج