گرانی «شکر» دلیل منطقی ندارد
۹۳۴۷۱۵
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
۷۶۲۸ 
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: گاهی افزایش قیمت کالاهایی مانند شکر هیچ گونه دلیل منطقی ندارد و نمی‌توان عامل مهمی برای تغییرات آن در نظر گرفت. در واقع گرانی در برخی کالاها به دلیل سوءاستفاده در بازار است.

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: گاهی افزایش قیمت کالاهایی مانند شکر هیچ گونه دلیل منطقی ندارد و نمی‌توان عامل مهمی برای تغییرات آن در نظر گرفت. در واقع گرانی در برخی کالاها به دلیل سوءاستفاده در بازار است.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران در برنامه مناظره با موضوع چالش های پیش‌روی مقاومت کالاها در برابر کاهش قیمت ها گفت: همیشه قیمت کالا تابعی از نرخ ارز بوده اما بر اساس آنچه که در سال ۹۸ شاهد بودیم ، قیمت کالا و خدمات متناسب با کاهش نرخ ارز تنزل نکرد و حتی در برخی از کالاها افزایش نیز یافت.

کاهش نرخ ارز، قیمت کالاها را کم نکرد

وی افزود : از آنجا که اخیرا افزایش قیمت کالاها بی جهت بوده و رشد ارزش محصولات و خدمات متناسب و تحت تاثیر مستقیم نرخ ارز نبوده است ، کاهش قیمت دلار و سایر ارزها نمی تواند سبب افت قیمت ها شود.بنابراین معیار و شاخص افزایش قیمت کالاها تغییر کرده است و ما باید به دنبال بررسی عوامل دیگر باشیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: گاهی افزایش قیمت کالاهایی مانند شکر هیچ گونه دلیل منطقی ندارد و نمی توان عامل مهمی را برای تغییرات آن در نظر گرفت. در واقع گرانی در خصوص برخی کالاها به دلیل سواستفاده در بازار است.

کالاها به دلیل عدم ثبت انبارها در سامانه دپو می‌شوند

اسفنانی به مشکلات شبکه توزیع کالا اشاره کرد و گفت : متاسفانه سامانه انبارهای کشور دچار چالش های اساسی است. بسیاری از انبارها در این سامانه ثبت نشده اند و کالاها پس از ترخیص از گمرک به جای ورود و ثبت در سامانه، به این انبارها وارد و دپو می شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار مرجع تعیین قیمت کالاست ، تاکید کرد : وقتی یک مرکز توزیع و فروش کالا و خدمات ، مبلغی بالاتر از قیمت اعلام شده از سوی این مرجع از مشتری دریافت کند وظیفه سازمان تعزیرات این است که ورود پیدا کند و با این تخلف برخورد کند.

بالاترین میزان احتکار در سال 97

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران عنوان کرد: بالاترین میزان احتکار کالا در سال گذشته رخ داد و سازمان تعزیرات مانع بسیاری از این موارد شد. همچنین میزان انباشت و خرید بیش از نیاز مصرف در بین خانواده ها رواج زیادی پیدا کرد.

اسفنانی از فرهنگ مصرف در جامعه انتقاد کرد و گفت : این موضوع که با افزایش قیمت کالا ، مردم بیشتر برای خرید آن ترغیب می شوند ، آسیب جدی به اقتصاد و عرضه کالا وارد می کند. به عنوان مثال با شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در سال ۹۶ ، مردم به جای صرفه جویی در مصرف، برای خرید تخم مرغ به فروشگاه ها هجوم آورند. این رفتار سبب کاهش محصول در بازار و افزایش قیمت آن شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/09/10
دلیل منطقی دارد، گرانی بنزین!
Japan
14:28 - 1398/09/10
تعزیرات فقط دروغ میگوید از اوایل امسال نرخ شکر را حدود ۳۵۰۰ تومان اعلام کردند حدود یکماه شکر با صف های طولانی توزیع کردند و تمام شد بعد از آن در تمام فروشگاههای زنجیره ای مثل رفاه ،کورش،جانبو ،شهروندو...... شکر را کیلویی ۶۰۰۰ تومان رسما می فروشند و تعزیرات هم نگاه میکند . کلاهتان را بالاتر بگذارید و اینقدر دروغ تحویل ملت شریف و مظلوم ایران ندهید.
Switzerland
14:34 - 1398/09/10
مدیریت جهانی و جهادی و اقتصاد مقاومتی !!!!! خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/09/10
دلیلش ولخرجی اقازاده هاست
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/09/10
این بنده‌ خدادنبال دلیل منطقی می گرده مثل اینکه بقیه اموربرپایه منطقه
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/09/10
عجب جک جالبی بود، مگر چه چیزی در این وضع نابسامان بازار منطقی بود که شکر نباشه!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/09/10
مگه تا حالا گرانی ها دلیل منطقی داشتن؟
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1398/09/10
بله هر روز این حرف را میشنویم و اجناس افسار گسیخته گران میشوند...
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/09/10
این دفعه بازی کی بود کی بود من نبودم درباره گرانی شکر شروع شد!
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/09/10
چی دلیل منطقی داره که شکرنداشته باشه
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/09/10
چی دلیل منطقی داره که شکرنداشته باشه
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/09/10
آن استاد قرآن که فرمودند آغتشا ش گران را باید شکنجه کرد حالا باید مجدد بیاید و در باره گران فروشان هم دستور جدید برای برخورد صادر کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
آن اساتید خودشان از این سفره حسابی بهره می برند
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1398/09/10
اینا خودشون را مسخره کردن؟! از بی کفایتی اینها وضعیت اینه بعد واکنش شون فقط تعجب کردن و گفتن اینکه نباید گرون بشه ولی شده!!!
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/09/10
حتما آ قازاده ی شکر وارد کرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج