گمانه‌زنی درباره حضور جلیلی در انتخابات مجلس
۹۳۵۴۳۸
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
۲۸۸۸
مصطفی باقرزاده، سخنگوی جبهه پایداری مشهد گفت: به‌نظر می‌رسد که آقای جلیلی در انتخابات ثبت نام کنند. برای او صرف حضور در مجلس مهم نیست او می‌خواهد اثربخش باشد.

نامه نیوز نوشت: مصطفی باقرزاده، سخنگوی جبهه پایداری مشهد گفت: به‌نظر می‌رسد که آقای جلیلی در انتخابات ثبت نام کنند. برای او صرف حضور در مجلس مهم نیست او می‌خواهد اثربخش باشد.

مصطفی باقرزاده، سخنگوی جبهه پایداری در مشهد و فعال سیاسی در تحلیل فضای انتخاباتی پیش‌ رو و کاندید شدن سعید جلیلی برای حضور در مجلس یازدهم گفت: حضور شخصیت‌های سیاسی در کارزار انتخابات مجلس اتفاق مبارکی است اما این حضور باید بر اساس ماموریت‌هایی باشد که برای نهاد قانون‌گذاری تعریف شده است و حتی افرادی که می‌خواهند نماینده مجلس بشوند باید بتوانند سطح این مأموریت‌ها را بالا ببرند.

هنگامی که مجلس به کارکرد اصلی خود بازگشت در آن صورت می‌توان انتظار داشت که این نهاد با عنصر قانون‌گذاری باعث اعتلای جامعه اسلامی باشد.همه کسانی که قصد دارند تا مسئولیت برعهده بگیرند باید به سمت ایجاد تمدن اسلامی حرکت کنند و در این مسیر خود را مقید به یک حزب خاص نکنند. سخن این نیست که احزاب کارکرد ویژه‌ای در عرصه کشور ندارند اما برای تحقق تمدن اسلامی مواضع حزبی نمی‌تواند کمکی کند.

این فعال سیاسی ادامه داد: آقای دکتر سعید جلیلی با داشتن خصوصیات فوق در سال‌های اخیر به روشنی نشان داده است که به کار کارشناسی عمیقا باور دارد و از نیروهای متخصص بهره می‌برد و جلسات کارشناسی برگزار می‌کند و مطالعات و بررسی‌های تخصصی را صرفا به جلسات محدود نمی‌داند و به میدانی‌بودن مطالعات باور دارد. برای آقای جلیلی دانش مقدمه تحول و رستاخیز است.

فاکتور دوم ایشان این است که او پرورش یافته اندیشه تمدن اسلامی و جهان‌بینی توحیدی و برای تحقق چنین گفتمانی مجلس را یک نهاد قدرتمند می‌داند که باید منشأ اثر باشد. از سوی دیگر او محدود به یک حزب نیست و اطرافیان او هم قواعد مرسوم حزبی که مشاهده می‌شود را قبول ندارند. همچنین تردیدی نیست که آقای جلیلی از نیروهای جوان استفاده می‌کند زیرا باور او به جوانگرایی است.

باقرزاده درباره حضور رسمی جلیلی در عرصه انتخابات و اینکه او از مشهد یا تهران می‌آید، اظهار کرد: «به‌نظر می‌رسد که در انتخابات ثبت نام کنند. برای آقای جلیلی صرف حضور در مجلس مهم نیست او می‌خواهد اثربخش باشد. بحث مشهد و تهران با یکدیگر تفاوت دارند. در مشهد جریان‌های انقلابی و اصولگرایی برای خود مسیری را در نظر گرفته‌اند و مستقل از تهران فعالیت می‌کنند و فضای سیاسی مشهد به طور گسترده‌ای برای حضور آقای جلیلی مناسب است.

او در پایان درخصوص احتمال رئیس‌مجلس شدن جلیلی هم گفت: در سال‌های اخیر دیده شده است که به غلط نقش ویژه‌ای برای رئیس‌مجلس درنظر گرفته شده است.مجلس باید رئیس مجلس را هدایت کند؛ درصورتی که در سال‌های اخیر دیده‌ایم رئیس‌مجلس بر مجلس فائق بوده است. رئیس مجلس باید پیگیر مأموریت‌های مجلس باشد اما گویا در این‌سال‌ها مجلس در پی خواسته‌های رئیس مجلس بود. باتوجه به شناختی که از آقای جلیلی دارم اگر بنا به حضور در مجلس داشته باشد سعی می‌کند تأثیرگذار باشد؛ خواه در کمیسیون‌ها یا در جایگاه ریاست‌مجلس.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/09/12
بابا دیگه بسه اینهمه سخنرانی بی اساس همه این آقایان امتحانات خود رو به این مردم پس دادن بزارین نفرات نخبه وجوان بااستعداد بیان ومسولیت پذیر باشندمگه توی این کشور به این بزرگی کسی دیگری وجود ندارد آنانی که که از یک شخص یا یک گرو حمایتهای کور کورانه میکنند ومردم رو بزور وادار میکنند فقط وفقط بدنبال مقاصد خودشان هستند چرا به دیگر جوانهای بااستعداد تبلغ نمکنید
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/09/12
فقط جلیلی ، جانباز سرافراز دفاع مقدس و مدیر سالم و درستکار ، امثال قالیباف و.... قبلا نشون دادند که از نظر مردم مردود هستند و رای ندارند
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/09/12
بالاخره این بندگان خدا واز عوامل مموتی باید هر طوری شده خودشون و یه جایی بند کنند یه بار رئیس جمهور یه بار وکیل مجلس و... ولی چیزی رو که فراموش کردن اینه که مردم ایران فراموش کار نیستند واعمال گذشته آقایان را می بینند
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/09/12
بزارید انتخابات بشه و انتخاب هم بشه بعد رای بیاره توصحن مجلس بعد بشه رییس . کی اینهمه راهو میره
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/09/12
این واسه مجلس هم خوب نیست
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/09/12
وای بر مجلسی که نماینده اش در تهران جلیلی باشه
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/09/12
درود بر بزرگ مردانی چون جلیلی
با صلابت و باهوش و با تقوا
کشور مردانی اینچنین میخواهد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج