خودرو‌های فرسوده سهمیه بنزین می‌گیرند؟
۹۳۶۳۹۲
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
۶۴۱۳
سرنوشت سهمیه بنزین خودروهای فرسوده هنوز مشخص نیست با این حال وزیر نفت می‌گوید به همه خودروهایی که کارت سوخت دارند سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد؛ حتی خودروهای فرسوده.

ایرنا نوشت: سرنوشت سهمیه بنزین خودروهای فرسوده هنوز مشخص نیست با این حال وزیر نفت می‌گوید به همه خودروهایی که کارت سوخت دارند سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد؛ حتی خودروهای فرسوده.

حدود ۲۰ روز از آغاز سهمیه‌بندی بنزین و اصلاح قیمت می‌گذرد، با این حال مالکان خودروهای فرسوده نمی‌دانند که آیا سرانجام سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی شامل حال آنها خواهد شد یا خیر.

اغلب خودروهای فرسوده کارت سوخت ندارند و از همین رو سهمیه بنزین دریافت نمی‌کنند. اما تعدادی از خودروهای فرسوده در کشور هستند که زمانی که کارت سوخت به دلیل تک نرخی‌شدن قیمت بنزین دیگر استفاده نشد، ‌فرسوده نبودند و همچنان کارت سوخت دارند.

برای این خودروها سهمیه آبان و آذر بنزین واریز شده اما مالکان این خودروها نمی‌دانند که آیا روند واریز سهمیه بنزین ادامه‌دار خواهد بود؟

با اجرای سهمیه‌بندی بنزین اما و اگرها بر سر سهمیه بنزین و خودروهای فرسوده بالا گرفت و یکبار صحبت از سوزاندن و غیرفعال کردن کارت سوخت این خودروها شد و بار دیگر از تشکیل کارگروهی خبر دادند که وضعیت سهمیه بنزین خودروهای فرسوده را مشخص خواهد کرد.

«بیژن زنگنه» وزیر نفت با اشاره به اینکه خودروهای فرسوده کارت سوخت ندارد گفت که اگر از گذشته کارت سوخت این خودروها موجود و فعال است سهمیه بنزین می‌گیرند.

وی تاکید کرده که همه خودروهایی که کارت سوخت دارند، سهمیه بنزین دریافت می‌کند.

نکته مهم این است که وزارت نفت نقشی در تعیین خودروها برای دریافت کارت سوخت ندارد و تنها مجری تخصیص سهمیه به شمار می‌رود.

در این مورد،‌ «حمید قاسمی ده چشمه» قائم مقام مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته که هنوز کارگروه تعیین شده نظر خود را برای خودروهای فرسوده‌ای که کارت سوخت ندارند،‌ اعلام نکرده است.

وی گفته که پلیس خودروهای فرسوده را بر اساس معاینه فنی به وزارت کشور اعلام می‌کند و وزارت نفت،‌ بر اساس لیست اعلام شده از سوی وزارت کشور، سهمیه‌ها را واریز می‌کند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکید کرده که نظام سهمیه‌بندی دست پلیس است و اگر کارت سوخت خودرو از نگاه پلیس معتبر باشد، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران،‌ سهمیه‌ها را اختصاص می‌دهد.

به نظر می‌رسد تا اطلاع ثانوی، ‌تمام خودروهایی که کارت سوخت دارند،‌ سهمیه بنزین دریافت می‌کنند، ‌حتی اگر این خودروها فرسوده به شمار آیند. حال باید منتظر بود تا نظر کارگروه تعیین‌شده برای سایر خودروهای فرسوده اعلام شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/09/15
من متورسیکلت 82دارم رفتم میگه نمیدیم من کارگرهستم وسیلم همینه باید چیکارکنم
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
ای کاش ماهم پول داشتیم موتور نو می خریدیم
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/09/15
کسانی که خودروی فرسوده دارن اگر پول داشتن قطعا ماشین بهتری سوار میشدن و وقتی سهمیه خودروهای فرسوده قطع بشه فشار بیشتری به قشر ضعیفتر وارد میشه
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/09/15
فرسوده ها مال فقیرا میشد لطفا اقدام سریع جهت بریدن نفس
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1398/09/15
وژدانن با شصت لیتر بنزین باید چیکار کنیم خدا لعنت کنه چرا این بلا رو سر مروم میارین
یک کارگر با ماهی دو میلیون با هزار امید یک پراید میخره که دست زنو بچشو بگیره اخر هفته بره یه جا حالا حساب کن با شصت لیتر کجا بره از اونورم ازاد لیتری سه هزاره از کجا بیاره خدا لعنتتون کنه نه یارانه میخوایم ن پول بنزین اینا برا خودتون قیمت رو همون هزار قبل کنید
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/09/15
ما که موتور سیکلت 10سال قبل داریم باید از ایران بریم چون پول نداریم موتور نوبخریم چون این کشوربه نفع پولدار ها ومرفهان بی درد هست مگه کسانی که تصمیم برای این جامعه می گیرن می
دونن فقر یعنی چه هنوز شرمنده بچه هاشون نشدن
United Kingdom
22:18 - 1398/09/15
شما صلوات بفرست باک موتور سیکلتت پر میشه بگو انشالله وعلی برکت الله اینا
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/09/16
لعنت خدا بر قوم ظالمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج