تاج: قرارداد ویلموتس، قبل از بازی با عراق فسخ شد
۹۳۶۴۱۰
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
۷۷۸۸ 
رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید که ویلموتس قراردادش را قبل از بازی با عراق فسخ کرده بوده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید که ویلموتس قراردادش را قبل از بازی با عراق فسخ کرده بوده است.

مهدی تاج ظهر امروز(جمعه) در برنامه ورزش و مردم درباره تیم ملی و مارک ویلموتس سرمربی سابق این تیم گفت: بعد از جام جهانی و جام ملت‌های آسیا بسیاری اعتقاد داشتند که سرمربی تیم ملی باید جوان باشد و کارشناسان نیز خواهان سرمربی خارجی بودند. فدراسیون ابتدا با یولن لوپتگی سرمربی اسپانیایی صحبت کرد و او به علت سرطان پدرش درخواست ما را رد کرد.

بعد از او دوستان ما با رنار (سرمربی مراکش در جام جهانی) مذاکرده کردند، اما او نیز گفته‌ بود که از ماه ششم می‌تواند هدایت تیم ملی را در دست بگیرد و ما از ماه سوم نیاز به مربی داشتیم. بعد از رنار به سراغ ویلموتس رفتیم که جوان بود( ۵۰ سال سن داشت) و هم چهار جام جهانی را دیده بود. او به تیم ملی بلژیک بسیار کمک کرده بود و انتخاب خیلی خوبی برای تیم ملی بود و همه او را تایید کرده بودند.

مهدی تاج ادامه داد: وقتی ویلموتس به ایران آمد، قرارداد مالی خوبی را با او امضا کردیم اما ما در آن ذکر کرده بودیم که مبلغ قرارداد شفاف‌سازی نشود. در یکی از تبصره‌های قرارداد هم آمده بود که هر کدام از طرفین قرارداد را یک طرفه فسخ کرد، ۳ ماه به طرف دیگر غرامت دهد. همچنین این که در رسانه‌های مختلف مطرح شده که قرارداد او همراه با دستیارانش به ۳ میلیون یورو می رسد که درست نیست و این دروغ است و به نظر من، نماینده مجلس که وکیل مردم است نباید درباره این مسائل صحبت کند و او باید به فکر حل مشکل مردم باشد.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص قرارداد ویلموتس گفت: ما قراردادی با او امضا کردیم که همه چیز را شامل می‌شد و قبل از ارائه آن به ویلموتس، به ۳ کارشناس بین‌المللی که یکی از آن‌ها عضو کمیته استیناف فیفا است، نشان دادیم. رقم قرارداد ویلموتس برای کسی که بلژیک و فوتبال این کشور را می‌شناسد، منطقی است. وقتی نماینده مجلس می‌گوید این مربی ۵۰۰ هزار دلار هم نمی ارزد، این حرف درستی نیست. در لیگ ما مربیان داخلی و خارجی های زیادی هستند که بیش از ۵۰۰ هزار دلار پول می گیرند.

وی افزود: وقتی در ۲۲ ماه می با او قرارداد امضا کردیم، در یکی از بندهای قرارداد آوردیم که ما تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا هستیم و ممکن است در نحوه پرداخت حقوق تاثیر بگذارد که همین باعث شد تا ویلموتس برای امضای قرارداد ۲ روز از ما وقت بگیرد. در این بین ما دوباره تحریم شدیم و باعث شد تا تحت فشار قرار بگیریم. در قرارداد مربیان ملی با تیم‌ها، ذکر شده است اگر مربی ۲ تا ۳ ماه پول خود را دریافت نکند، می تواند یک طرفه فسخ کند. مارک ویلموتس قبل از دیدار با عراق قرارداد خود را فسخ کرد و در این باره جلسه‌ای را با او برگزار کردیم. قرار بود اردوی تیم ملی چهارشنبه شروع شود که با ناهماهنگی‌های ویلموتس، اردوی تیم ملی یکشنبه آغاز شد. در این بین ما چند نامه به فیفا دادیم تا از بودجه خود، پول ویلموتس را پرداخت کنند اما با توجه به تحریم‌های جدید، آن‌ها نتوانستند بانکی را پیدا کنند و ویلموتس هم این را بر این اساس گذاشت که فدراسیون اراده‌ای برای پرداخت پول خود ندارد. با این حال ما تنها ۷ روز دیرتر پول او را پرداخت کردیم.

تاج اضافه کرد: در جلسه اخیر او از ما ضمانتی می خواست که پرداخت‌های بعدی دیر نشود اما من به او گفتم که با توجه به فسخ قرارداد او قبل از بازی با عراق، سراغ بندهای فوری و اجباری برویم. جلسه خوبی با حضور من، ویلموتس، وکلای ما و وکلای او در کشوری غیر از بلژیک برگزار شد و طرفین در حال توافق و بررسی بودند که کدام طرف باید غرامت ۳ ماهه را بپردازد. البته در توییت ویلموتس آمده بود که وکلای طرفین در حال مذاکره هستند اما نباید آن را توییت می‌کرد. همچنین او از ما برای پرداخت‌های بعدی ضمانت می خواست ولی ما به ویلموتس اعلام کردیم که از رفت و آمدهای او راضی نیستیم. او به ما گفت که در بلژیک در حال کار برای تیم ملی بوده اما باز هم از او گزارش کار خواستیم.

او در تکذیب این خبر که مبلغ قرارداد ویلموتس با کمک‌های خود 3 میلیون دلار است گفت: اولا که مبلغ قرار داد کی‌روش به اضافه کمک‌های خود سه میلیون دلار بود و اگر هم به ویلموتس همین مبلغ را داده باشیم که نداده‌ایم، افزایشی در این موضوع نداشته ایم. دوما قراردادهایی که ما می‌بندیم زیر نظر وزارت ورزش است و چیزی برای پنهان کردن نداشته‌ایم. نهادهای نظارتی در مورد قرارداد ویلموتس کاملا آگاه بوده اند. اصلا بهتر است از قرارداد بعدی مفاد آن را در سایت فدراسیون قرار دهیم که این حرف‌ها پیش نیاید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/09/15
خوبه که قرارداد خوبی بستین و ویلموتس کلا در حال پروازه . اگه قرارداد بد میبستین چی میشد . آقای تاج . ملت ایران در دولت فعلی اونقدر سیاه شدن که دیگه با این حرفا گول نمیخورن . اگه شما راست میگی که نمیگی ، لطفا قراردادشو منتشر کن . البته اگه جسارت و جراتشو داری .
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1398/09/15
اره تو گفتی ماهم باور کردیم باند مافیا فوتبال
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/09/15
3میلیون پول بی زبون رو میدادین به مربی بدرد نخوری مثل کیروش که حتی یه جام چندجانبه هم برامون نیاورد؟؟؟؟؟؟
خاک تو سرتون
مردک دلال دزد خوب چاپید ملت مارو و رفت
دریغ از یه موفقیت
فقط بردن تیمهای ناشناخته دنیا که حتی فدراسیون هم نداشتن بزرگترین افتخار مردک موزامبیکی بود
الان فناش شروع میکنن
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/09/15
پول این بیت المال حق مردم و بدین به این خارجی ها به خاطر اون مدیریت تون
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/09/15
خداییش خیلی رندی، چرا نمیگی قراردادش چقره و ما چقدر پرداخت کردیم، با این سیاسی کاریها...... کردی به فوتبال کشور، بابا بسه دیگه، دنیا که هیچ، فکر قیامت باش.
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/09/15
پس خیلی بیخود کردید که برای بازی با عراق روی نیمکت مقدس تیم ملی نشوندینش آقای تاج
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/09/15
عجب گندی بالا اوردی جناب تاج ..جالبشم اینجاست که توجیه هم میکنی ..کجایه دنیا دیدید که جوانی رو ملاک قرار بدن صرفا ..در ضمن این ویلموتس کجا چهارتا جام جهانی بوده اگه به بازی تو جام جهانی باشه مارادونا هم چهارتا جام جهانی بازی کرده ایا دلیل میشه که مربی خوبی باشه؟بعد از کیروش و اونهمه داستان سره قراردادش ایا شما تجربه ای کسب نکردین ؟هم انتخابتون مشکل داشت و هم قراردادی که باهاش بستین سرتاسر مشکل بود ..بنظر من بعد از این جریان استعفا بدین بهتره اخه چرا نباید تو فوتبال مملکت ما هیچ نهاد نظارتی باشه که عذر امثال تاج رو بعد از این همه خرابکاری بخوان؟
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1398/09/15
اصلا خودتم فهمیدی چی گفتی .یک مشت
حرفهای گمراه کننده و طعنه به نماینده مجلس بدون اینکه آینده تیم ملی و سرمربی را مشخص کرده باشی.در آخر هم که وزارت ورزش را بعنوان نهاد مطلع معرفی میکنید که حکایت روباه و دم معروفش است.
شما بد ترین و فاسدترین رییس فدراسیون تاریخ ایران هستی که این ننگ تا آخر عمر روی پیشانی تو و دار و دسته ات خورده است.ننگ بر شما ننگ بر مافیا و ننگ بر غارتگر بیت المال.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج