فتحی: حالا که صدرنشینیم، استراماچونی را رها کنیم؟!
۹۳۶۹۱۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۱
۳۳۸۵ 
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: هواداران به یاد دارند از 5 هفته لیگ که گذشته بود ما فقط 3 امتیاز داشتیم، حالا که تیم صدرنشین لیگ شده است، استراماچونی را رها کنیم؟

خبرگزاری فارس: امیر حسین فتحی که در برنامه ورزشگاه شبکه 5 حضور پیدا کرده بود در ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم دارد استراماچونی را با این شرایط حفظ کند یا خیر گفت: بله او می‌ماند. استراماچونی با مطالعه به استقلال آمده و حضو این مربی نزدیک به 2 ماه برای ما زمان برد. هواداران به یاد دارند از 5 هفته لیگ که گذشته بود ما فقط 3 امتیاز داشتیم. حالا که تیم صدرنشین شده استراماچونی را رها کنیم؟

* مشکلات استقلال برای انتقال پول به حساب سرمربی صحت دارد

وی در خصوص اینکه گفته می شود استراماچونی به دلیل مشکلات بانکی ناراحت است و حتی حساب های بانکی وی دچار مشکل شده است گفت: بله، به نکته درستی اشاره شده است. ما با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم و برای انتقال حساب با مشکل مواجه هستیم.ما فقط 2 ماه از مطالبات این مربی را پرداخت نکرده ایم البته برای انتقال پول به حساب وی چاره ای نداریم که پول را از طریق صراف ها به حسب سرمربی تیم منتقل کنیم.

فتحی: به هیچ گزینه‌ای جز استراماچونی فکر نمی‌کنیم

* در اولین فرصت پول استراماچونی پرداخت می شود

فتحی افزود: ما در سال گذشته 9 بازیکن و کادر فنی خارجی داشتیم که مطالبات آنها را نقد پردخت می کردیم اما حالا روز به روز حلقه تحریم بر ما تنگ می شود. از روزی که با سرمربی ایتالیایی قرارداد بستیم کار ما سخت تر شده است. ما به استراماچونی حق می دهیم ولی این تحریم ها تقصیر ما نیست. روز دوشنبه بانک های اروپا باز خواهد شد و خلیل زاده قول داده در اولین فرصت پول را به حساب سرمربی تیم واریز کنیم. این مربی در روز 11 ساعت کار می کند و حتی یک روز هم به مرخصی نرفته است.

*من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم

مدیرعامل استقلال ادامه داد: همسر استراماچونی برای کریسمس زودتر ایران را ترک کرده ولی باید به سرمربی تیم خودمان حق بدهیم.این مربی برای ما قابل احترام است. من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم و با آگاهی او را جذب کرده ایم. با همه وجود تلاش می کنیم که او را حفظ کنیم. امیدوارم مشکل انتقال پول به حساب وی هم حل شود.چرا ویلموتس از ایران رفت؟ آیا تاج دوست داشت این مربی برود؟ عدم انتقال پول و تحریم ها باعث شد تا فدراسیون به این مشکلات بر بخورد.

* به هیچ گزینه ای جز استراماچونی فکر نمی‌کنیم

وی در خصوص اینکه آیا به گزینه دیگری جز استراماچونی فکر می کند یا خیر گفت: ما به گزینه ای جر استراماچونی فکر نمی کنیم و همه فکر ما فراهم کردن شرایط است. هواداران استقلال شرایط کشور را درک می کنند. آنها می دانند مشکلات به کل کشور ما سرایت کرده و این مسائل فقط مختص استقلال نیست. استراماچونی باید در استقلال باشد و در این تیم افتخار آفرینی کند. ما با این مربی قرارداد دارد، خود او هم علاقه دارد به همکاری اش ادامه بدهد. من مشکلی در این زمینه نمی بینم و به زودی مشکل وی حل می شود.

*سعی می‌کنیم به تعهداتمان عمل کنیم

مدیرعامل استقلال با اشاره به قرارداد استراماچونی گفت: قراردادی که مورد تائید فیفا باشد مورد تائید است. باشگاه تا امروز به همه تعهداتش عمل کرده و از این پس سعی می کند که به تعهدات خود بیشتر هم عمل کند.

*چشمی، قائدی و دیاباته در استقلال می مانند

فتحی در خصوص وضعیت قرارداد دیاباته گفت: قرارداد این بازیکن 500 هزار دلار است و او در استقلال می ماند. این بازیکن با تشویق استراماچونی به تهرن آمده و در استقلال بازی می کند و در تیم ما می ماند. در مورد روزبه چشمی، قائدی و ... هم بگویم که همه این نفرات در استقلال می مانند. اتفاقا یک مهاجم خارجی هم در نیم فصل به تیم اضافه می کنیم. سرمربی تیم استقلال به انتخاب بازیکنان فنی مد نظر خود اصرار داشت و دیدید که دیاباته با کیفیت خوب به تیم ما اضافه شد.

*AFC برای استقلال و تراکتور دچار ابهام شده است!

مدیرعامل استقلال در خصوص شایعه حذف این تیم از آسیا گفت: هر زمان استقلال اوج گرفته و حالا هم که به صدر جدول رسیده متاسفانه حواشی شروع می شود. ما در کمیته اخذ مجوز حرفه ای موفق شدیم مجوز حضور در آسیا را بگیریم. هفته گذشته از طریق فدراسیون متوجه شدیم که ای اف سی برایش ابهاماتی در مورد استقلال و تراکتور ایجاد شده که البته فدراسیون قرار است به آن پاسخ بدهد.

*مشکل جانواریو هم مثل پروپیچ حل می‌شود

وی در خصوص شکایت جانواریو گفت: شکایت این بازیکن انجام شده و مثل پروپیچ موفق شدیم این پول از حساب فیفا به حساب این بازیکن واریز می شود. ما هم نمی دانیم چرا برای ای اف سی ابهاماتی وجود دارد. زیر نام تراکتور و استقلال خطی کشیده اند که ما را متمایز کردند. فردا هم قرار است. نمایندگان ما و 3 نماینده دیگر راهی مراسم AFC شوند.

*ظاهرا مشکلات 4 دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم!

وی در خصوص اینکه چرا با وجود نتایج خوب مورد انتقاد سکوها است گفت: متاسفانه انگار مشکلات 4 دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم. استقلال زمین تمرین ندارد و این مشکلات با یک روز و دو روز حل نمی شود. شعارها علیه من خط دهی و جهت دهی شده است. واقعا نمی دانم چه کسانی این کار را می کنند. وقتی ما 5 بر صفر جلو هستیم به هوادار القا می کنند که علیه من شعار بدهند. وقتی یک تیم می برد، همه عناصر یک باشگاه در برد دخیل هستند چطور می شود همه در برد موثر هستند الا من؟

*برخی‌ها سیستماتیک هواداران را نگران می‌کنند

فتحی در خصوص اینکه آیا کسی به صندلی او چشم دارد، گفت: من نمی دانم! کسانی که آرامش استقلال را دوست ندارد عامل این شعارها هستند. من نمی توانم بپذیرم که هوادار به من مطمئن نیست. ما شب می خوابیم و صبح بیدار می شویم می گویند چشمی در حال ترک استقلال است، استراماچونی قهر کرده و دیاباته می خواهد برود و .... این ها شیطنت است که هوادار را نگران کند. این ها مشکلات سیستماتیکی است که ایجاد می شود ولی خواهش می کنم هواداران اجازه بدهند که مدیریت و کادر فنی کار خودشان را انجام بدهند.

* از تیم‌های بالانشین کمتر هزینه کردیم

وی در خصوص اینکه قول می دهد استراماچونی در این تیم بماند گفت: بله، او با ما قرارداد دارد و حفظ خواهد شد. ما در شرایط سختی هستیم، این نیست که پول در گاو صندوق باشگاه باشد ولی به بازیکنان ندهیم. ما امسال استقلال را با 30 درصد ارزان تر نسبت به فصل قبل بستیم و نسبت به تیم های دیگر و بالانشین کمتر هزینه کردیم. ما مثل پرسپولیس باید از اسپانسر پول بگیریم و به بازیکنان بدهیم. مثال می زنم، ما از اسپانسر قول گرفتیم که پول را بگیریم تا به بچه ها بدهیم ولی وقتی اسپانسر بدقولی کرده من هم بدقول می شوم. مثلا اتکا و موسسه کوثر بدقولی کرده و پول ما را نمی دهند. طبیعتا ما بدقول می شویم.

*ماجرای بلیت فروشی شرکت توسعه و تجهیز

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص جلسه ای که امروز در وزارت ورزش برگزار کرد گفت: امروز جلسه شورای معاونین وزارت ورزش بود. من با کریمی در ابتدای جلسه حضور داشتم و بلافاصله بعد از صحبت با کریمی نشست را ترک کردم. جلسه من با آقای کریمی بود و نیازی نبود در جلسه شورای معاونین حضور داشته باشم.من با کریمی در هفته جلسات متعددی برگزار می کنم. معمولا بلیت فروشی برای باشگاه ها است و شرکت توسعه علاقه ای به انجام این کار نداشت ولی قرار شده فعلا بلیت فروشی به این شرکت واگذار شود تا زیر ساخت فروش بلیت توسط باشگاه ها فراهم شود.

* از صبوری بازیکنان تشکر می‌کنم

فتحی در خصوص مشکلات مالی بازیکنان گفت: من جا دارد از صبوری بازیکنانم تشکر کنم،آنها واقعا صبوری کرده اند. از ووریا غفوری، چشمی، باقری، محسن کریمی و ... تشکر می کنم چون کمترین مبلغ را گرفته اند. وقتی همراه اول، کوثر و اتکا پول نمی دهد من هم نمی توانم به بازیکنانم پول بدهم.پول به ما پرداخت می شود ولی زمانی که صدای همه در آمده است. صبح که از خواب بیدار می شویم هتل، آژانس هواپیمایی، بدهی های مجوز حرفه ای و .... همه به یکباره پیدا می شوند. تیم امسال ما با زیر 70-80 میلیارد بسته شده است. ما امسال 10 میلیارد تومان فقط برای مجوز حرفه ای پرداخت کردیم. برای کارت بازی یزدانی، میلیچ، دیاباته و .... حدود 8 میلیارد داده ایم. بعدا می گویند پول ها چه شد؟ یا می گویند پول صیادمنش چه شد؟

* بدهی‌ها نبود الان بازیکنان 50درصد پول گرفته بودند

وی ادامه داد: ما بدهی های گذشته را داده ایم و کلی فشار را تحمل کردیم. بدهی هایی را پرداخت کردم که هیچکدام به دوران من بر نمی گردد. اگر این بدهی ها نبود الان 50 درصد پول گرفته بودند. تا این لحظه هم بدهی به سازمان لیگ نداریم.

* به استراماچونی گفتیم مسقیم به آسیا می‌رویم چون فدراسیون این را به ما گفته بود

مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه آیا در مورد حضور در آسیا به استراماچونی اطلاعات درست داده اند گفت:همان چیزی که فدراسیون فوتبال به ما اعلام کرده بود به سرمربی تیم در آن زمان منتقل کردیم. تصور ما ابتدا این بوده که سهمیه ایران 3+1 بوده و ما این موضوع را به استراماچونی منتقل کردیم. بعدا اعلام شد سهمیه ایران 2+2 است. این تقصیر ما نیست و تقصیر فدراسیون هم نیست. مطمئنا با استراماچونی می توانیم به مراحل بالاتر هم برسیم.

* وقتی پول ندارم به بازیکنم بدهم شرمنده او می شوم

فتحی با اشاره به پرداخت بدهی ها گفت: پرداخت بدهی شجاعیان به باشگاه ماشین سازی انجام شده است. در دوره مدیریتی من هیچ پرونده ای مفتوح نبوده است. وقتی به تمرین می روم، بازیکن از من حقوقش را می خواهد ولی من ناراحت نمی شوم چون حق او است. وقتی پولی در دست ندارم شرمنده بازیکن می شوم. یکی از معضلات اداره استقلال و پرسپولیس این است ک سود ده نیستیم ولی به اسم شرکت سودده با ما برخورد می کنند.

* یکی از هواداران 88 هزار یورو به ما پرداخت کرده است

این کار در حال انجام است. یکی از هواداران عزیز ما 88 هزار یورو به ما پرداخت کردند ولی چون خلیل زاده درگیر بیماری همسرش بود نتوانستیم این مبلغ را به آن شخص برگردانیم. من قول می دهیم این مساله حل می شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/09/17
آقای فتحی فقط بلد ی. شعار بدی ..
هوادار از شما شعار نخاسته بلکه. فقط باید عمل کنی ...اگر هم میبینی در توانوون نیست پس خواهشا قبل از اینکه اخراجتون کنن خودتون تشربف ببرید.....
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1398/09/17
اقای فتحی نمیتونی لطفا بروووووو هوادار تو رو قبول نداره چون فقط و فقط دروغ میگی،چکسی این قدرت و داره که به حدود۴۰ملیون هوادار خط بده،چرا نمیخوای باور کنی که هوادار تو رو قبول نداره
اقای فتحی از روز اول که اومدی فقط داری استقلال و نابود میکنی و دروغ میگی،اقای فتحی سامانه هواداری به گفته خودتون هر سال ۷۰تا۸۰ ملیارد به استقلال پول میده،بلیت و فروشی و فروش بازیکنان هم هست،این همه پول کجا رفته؟؟خودت میگی ۷۰ ملیارد هزینه این فصله،الان که پول بازیکنان و کادر فنی و ندادید،بدهی قبلی هم ندادی،پول شفر هم هنوز ندادی،پس این همه پول کجا رفته؟؟؟خودت میگی ۱۰ ملیارد بدهی دادی که مجوز گزفتی،اقای فتحی دروغ تا کی!!؟؟اقای مدیرعامل کسی به هوادار خط نمیده این چیزا رو میبینه که علیه شما شعار میده ،از روزی که اومدی تا الان چند بازبکن و فراری دادی؟؟اقای فتحی جباروف و تیام و ابراهیمی و فراری دادی چون خودت و اربابت میدونستید استقلال اون سال میتونه قهرمان اسیا بشه،امسال ۱۷ بازیکن استقلال و فراری دادی که تو فوتبال دنیا سابقه نداشته ی مدیر اینقدر احمق باشه که همه بازیکنان و فراری بده،اقای فتحی مظلوم نمایی نکن چون هواداران تو شناختن،خدا از روحانی و سلطانیفر نگذره که با اوردن و فتحی و امثالهم استقلال و نابود کردن
اقای فتحی شرفتو با چی معامله کردی با سلطانیفر بیشرفتر از خودت
خواهشاً چاپ کن
Iran, Islamic Republic of
05:59 - 1398/09/17
عروسک خیمه شب بازی خفه شو فقط حرف میزنی
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/09/17
جوجه را اخر پاییز می شمارند.
United Kingdom
10:10 - 1398/09/17
بدبختها صدرنیستین تیمهاازشما یک یا دو بازی کمتردارن که با انجام بازیهایشان شما در رده ی پنجم و چهارم قرارمیگیرین
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1398/09/17
آقای فتحی چطور برا پرسپولیس و کالدرون پول هست ..برا اونا مشکل نیست ..همه مشکلات و تحریم ها برا استقلاله ..اگه نمیتونی به تیم کمک کنی استعفا بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
خفه شو کیسه کش وقتی برانکو یک سال پولی دریافت نمیکنه بخاطراین که پرسپولیس دوست داره توتیم میماندولی سرمربی کیسه فقط دوماه حقوق نمیگیره قراردادش فسخ میکنه تقصیرماست خب مربی تون شاشو دراومده به ماچه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
خفه شو کیسه کش وقتی برانکو یک سال پولی دریافت نمیکنه بخاطراین که پرسپولیس دوست داره توتیم میماندولی سرمربی کیسه فقط دوماه حقوق نمیگیره قراردادش فسخ میکنه تقصیرماست خب مربی تون شاشو دراومده به ماچه
تاج کبیرآسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1398/09/18
چرت نگو دروغگو. تو فقط اجرا کننده پروژه نابودیه استقلال توسط وزیر هستی.‌لعنت بر تو و وزیر لنگی
تاج کبیرآسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/09/18
مردک دروغگو نوکر وزیر
تاج کبیرآسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
06:33 - 1398/09/18
واس لنگ پول هست ک امسال چهاربار پول گرفته. جونیور رو رد کرده و دارع دوتا مهاجم میاره. زمین تمرین دائمی داره. تبعیض تا کجا آخه. بعد هواداران پرسپولیس میان میگن تبعیض نیست. فتحی تو فقط اجرا کننده پروژه نابودیه استقلال توسط وزیر هستی وگرنه جز بدبختی هیچ چیز مثبتی نداشتی برگرد عملکردتو ببیین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج