تاکید لایحه بودجه بر استفاده پزشکان از کارتخوان
۹۳۷۰۱۷
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
۳۴۹۳ 
مطابق لایحه بودجه 99، پزشکان مجددا موظف به استفاده از دستگاه کارتخوان شدند و مقرر گردید 10 درصد حق الزحمه پزشکان به عنوان مالیات علی الحساب پرداخت گردد.

خبرگزاری فارس: مطابق بندهای «ی» و «ک» تبصره 6 لایحه بودجه سال 99 کل کشور، پزشکان مشابه امسال موظف به استفاده از دستگاه کارتخوان شدند و مقرر گردید 10 درصد حق الزحمه پزشکان به عنوان مالیات علی الحساب پرداخت گردد.

ی- کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر میشود، مکلفند در چهارچوب آییننامه تبصره(٢) ماده(١٦٩) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ٤/١٢/١٣٦٦ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

ک- کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریهها و شرکتهای دولتی مکلفند ده درصد (١٠ (%از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان که به موجب دریافت وجه صورتحسابهای ارسالی به بیمه ها و یا نقدا از طرف بیمار پرداخت می شود به عنوان علی الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

مالیات علی الحساب این بند شامل کلیه پرداختهایی که به عنوان درآمد حقوق و کارانه مطابق بند (الف) این تبصره پرداخت و مالیات آن کسر می شود نخواهد بود. حکم ماده (١٩٩) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ١٣٦٦ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن در اجرای این بند جاری میباشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/09/17
اونام بخاطر جبرانش بیست درصد گرونش میکنن، این مالیات رو هم اخرش مردم باید پرداخت کنن
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/09/17
این هفته پیش سه تا متخصص که سرشونم شلوغو به قولی معروف بودن رفتم هیچ کدام دستگاه کارتخوان نداشتند!
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/09/17
شماچراگیر دادید به کارت خوان اول نسخه نویسی، راالکترونیکی کنید تا اول درمان درست شه بعد مالیات
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1398/09/17
مالیات مال ما دکتر های بینوا است که فشار کار درمان 90%جامعه را تحمل می کنیم اگر راست می گویید از پزشکان نور چشمی، خودتان با درآمد ماهی 20میلیارد مالیات بگیرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج