زیباکلام: جلیلی و عارف برای ۱۴۰۰ آماده می‌شوند
۹۳۷۳۴۷
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
۲۷۶۰
صادق زیباکلام گفت: فکر می‌کنم هم آقای جلیلی و هم آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده می‌کنند.

نامه نیوز نوشت: صادق زیباکلام گفت: فکر می‌کنم هم آقای جلیلی و هم آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده می‌کنند.

صادق زیباکلام با باین اینکه من فکر می‌کنم هم آقای جلیلی و هم آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده می‌کنند، گفت:اینکه محمدرضا عارف در راس فراکسیون امید و شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان قرار دارد، شاید بخواهند وجهه خود را برای انتخابات بعدی که مهم‌تر است حفظ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: آقای عارف شاید به دلیل دیگری نیز نگران وجهه خود باشد. شاید این نگرانی به حق باشد زیرا وقتی ایشان با آن رای سنگین ۱.۵میلیونی از تهران وارد مجلس شد، بسیار زشت خواهد بود که در این دوره از تهران حتی ۱۰۰هزار رای هم نیاورند و به‌نظر تصمیم درستی گرفتند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران همچنین به حضور سعید جلیلی در آینده سیاسی ایران اشاره کرد و گفت: تحرکات آقای جلیلی نیز از اول با آن بحث دولت در سایه و فعالیت‌های تبلیغی نشان‌گر این بود که دورخیز وی برای موقعیتی بیش از کرسی‌های مجلس بوده است.

عباس عبدی: اصولگراها یک لیست بدهند برای اصلاح‌طلبان بهتر است

عباس عبدی نیز گفت: رقابت اصلی اصلاح طلبان با اصولگراها نیست. بیشتر مردم بین این دو جناح ضعیف شده در منگنه انتخاب شده نیستند که طرف این جناح بروند یا طرف آن جناح. این رقابت مثل رقابت استقلال و پرسپولیس است که اگر تیمشان ببازد هم دنبال تیم مقابل نمی‌روند. حتی اگر طرفداران اصلی آنان ریزش هم بکنند چندان به سمت جناح مقابل نمی روند. یک بخش خاکستری وجود دارد که امکان دارد به هر دو جناح رأی دهند.

وی تاکید کرد: در مجموع رقیب اصلاح طلبان، اصولگراها نیستند. رقیب اصلاح طلبان، مردم هستند که فعلا اصلاح طلبان باید ماموریت ناشدنی جذب مردم را کلید بزنند که اگر موفق نشدند طبعا در نقطه مقابل اصولگراها یک رأیی می آورند و به مجلس راه پیدا می کنند، در واقع خیلی اتفاق خاصی برای اصولگراها نمی افتد.

این تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب افزود: اینکه اصولگراها یک لیست داشته باشند یا ۱۰ لیست خیلی ربطی به اصلاح طلبان ندارد. معمولا اگر اصولگراها یک لیست داشته باشند شاید برای اصلاح طلبان بهتر هم باشد چون یک رقابتی بین دو جناح شکل می گیرد.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/09/18
وای ریخت اون جلیلی همیشه ماتم
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
امثال این ملعون و خودفروخته هیچ خاصیتی برای کشور نداشتنو ندارن
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/09/18
زیبا کلام ، یعنی تو معتقدی این عارف ، یعنی همین عارف خودمون یککصد هزار رای خواهد داشت ، یعنی صد هزار نفر دوستداران ژن خوب !
Spain
10:04 - 1398/09/18
شاید پسرش همان ژن خوب به پدرش رای بده
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/09/18
هردوناکارآمدهستندچون هردوتاامتحانشان راپس داده اندبایدکسی بیایدکه واقعابرای مردم کارکند
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/09/18
عارف اصلاحطلب در مدت حضورش در مجلس هیچ بخاری نداشت چطور رویش می شود برای ریاستجمهوری کاندید شود؟؟!!!؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1398/09/18
هیچ کدام از این دو نفر جایگاه اجتماعی بین مردم ندارن خصوصا اون آقای عارف منفعل مگه قحط الرجال شده شورای نگهبان و تشخیص مصلحت خودشونو کنار بکشن میبینید که رجال لایق کم نداریم
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/09/18
یعنی فوق اش اونم با ریخت وپاش 2 تا استادیوم آزادی به جفت اشون رای بدن!!!
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/09/18
این دوتا جایگاهی بین مردم ندارن احمدینژاد از این دوتا بیشت رای میاره
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
کی چی بشه
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/09/19
نگو از لاریجانی خبر نداری که بجون جواتی دلخورت میشم زیبا جون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج