«پنج ستاره» با ساختاری متفاوت روی آنتن می‌رود
۹۳۷۳۸۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۶۵۷۶ 
تهیه کننده مسابقه «پنج ستاره» می‌گوید این برنامه با جوایز در نظرگرفته شده برای برندگان قصد دارد فرهنگ استفاده از کالا و خدمات ایرانی را ترویج دهد.

مهر: محمد قنبری تهیه کننده تلویزیون که تهیه کنندگی فصل جدید مسابقه «پنج ستاره» را برعهده دارد درباره آخرین وضعیت ساخت این مسابقه که قرار است از شبکه پنج سیما روی آنتن برود، توضیح داد: فصل جدید «پنج ستاره» این روزها در مرحله پیش تولید قرار دارد. در حال حاضر کارهای مربوط به ساخت دکور، سایت، سوالات و آزمون ورودی برنامه را انجام می دهیم و جلسات به صورت منظم با مجری مسابقه، اتاق فکر و باقی عوامل در حال برگزاری است تا برای ضبط و تولید آماده شویم.

«پنج ستاره» با ساختاری متفاوت روی آنتن می‌رود

وی درباره تغییرات ایجاد شده در دکور مسابقه عنوان کرد: دکور «پنج ستاره» توسط پیمان قانع در حال ساخت است و نسبت به فصل گذشته کاملا تغییر کرده است. دکور این فصل کاملا در خدمت برنامه است و صرفا جایی نیست که برنامه در آن اجرا شود. این مسابقه مبتنی بر دکور است چرا که در بخش هایی از مسابقه تغییراتی در دکور ایجاد شده که تغییرات را کاملا همسو با مسابقه در نظر گرفته‌ایم.

تهیه کننده «پنج ستاره» درباره حضور مجدد حمید گودرزی به عنوان مجری مسابقه اظهار کرد: ما جلسات زیادی برای انتخاب مجری برگزار کردیم اما باز هم بهترین گزینه برای اجرا حمید گودرزی بود چراکه برند «پنج ستاره» با او به مردم شناسانده شده و مورد استقبال مخاطبان واقع شده است. حمید گودرزی نیز خود مشتاق بود دوباره در این برنامه حضور داشته باشد و در جلساتی که برگزار می‌کنیم با ایده های جدید و انرژی تازه ای حضور پیدا می‌کند که امیدوارم اتفاقات خوبی برای مسابقه رقم بخورد.

قنبری درباره نحوه ثبت نام متقاضیان که قصد شرکت در مسابقه را دارند، عنوان کرد: آزمون ورودی یکی دیگر از تغییرات فصل جدید این مسابقه است. متقاضیانی که مایل به شرکت در مسابقه «پنج ستاره» هستند باید از طریق سایت شبکه ۵ وارد صفحه مسابقه شوند. شرکت‌کنندگان در ابتدا باید یکسری ضوابط و شرایط را بپذیرند و سپس در آزمون ورودی مسابقه شرکت کنند.

وی افزود: آزمون ورودی در نظر گرفته شده یک آزمون کاملا استاندارد است. متقاضیان باید در ۲۵ دقیقه ۵۰ سوالی را که برای آزمون ورودی در نظر گرفته شده است، جواب بدهند. پس از پایان زمان پاسخگویی سیستم در همان زمان سوالات را تصحیح و نتیجه را اعلام می‌کند. اگر شرکت کننده به ۶۵ درصد از سوالات پاسخ درست داده باشد، پذیرفته شده و ثبت نام خود را تکمیل می کند. متقاضیانی که در آزمون ورودی پذیرفته نمی‌شوند نیز باتوجه به شرایط در نظرگرفته شده می‌توانند دوباره برای حضور در مسابقه ثبت نام کنند.

تهیه کننده «پنج ستاره» در ادامه خاطرنشان کرد: با برگزاری آزمون ورودی قصد داریم کسانی در این مسابقه شرکت کنند که علاوه بر داشتن هوش هیجانی بالا دارای قدرت پاسخگویی سریع و اطلاعات عمومی قوی باشند. در سری جدید «پنج ستاره» دو شرکت کننده با هم مسابقه می‌دهند و داشتن سرعت عمل بسیار مهم است چرا که یکی از سه مراحل مسابقه سرعت عمل زیادی می‌طلبد. همچنین سوالات این فصل نسبت به فصل گذشته سخت تر و مسابقه نیز جدی تر شده است.

قنبری با بیان اینکه سوالات برنامه در مفهوم عام در حوزه اطلاعات عمومی طراحی شده است، مطرح کرد: سوالات طراحی شده شامل همه حوزه ها اعم از فرهنگ، سیاست، ورزش، علمی و…..می‌شود و زیرشاخه های آن‌ها را نیز دربرمی‌گیرد. یکی دیگر از تغییرات این مسابقه نسبت به فصل گذشته این است که سوالات کاملا هدفمند طراحی شده است و روند سوالات از ابتدا تا انتها به گونه‌ای است که مخاطب نیز اطلاعات جدیدی را کسب می‌کند.

به گفته وی، «پنج ستاره» شامل سه مرحله است و ممکن است علاوه بر بخش پرسش و پاسخ بخش های عملی نیز به این مسابقه اضافه بشود.

تهیه کننده «پنج ستاره» درباره جوایز در نظر گرفته شده برای برندگان این مسابقه نیز بیان کرد: با همفکری مدیران تصمیم گرفتیم جایزه نقدی را حذف و معادل ارزش ریالی جایزه، کالا و خدمات ایرانی را تقدیم برندگان مسابقه کنیم و هدفمان این است که با این مسابقه و جایزه های در نظر گرفته شده علاوه بر چرخیدن چرخ زندگی برندگان و شرکت کنندگان مسابقه، قدری چرخ زندگی کارگران و تولیدکنندگان کالاهای ایرانی را نیز بچرخانیم و فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را رواج دهیم.

قنبری در پایان درباره زمان تولید و پخش این مسابقه اظهار کرد: فصل جدید «پنج ستاره» را در ۶۸ قسمت تولید و احتمالا تا سه هفته آینده ضبط مسابقه را آغاز می‌کنیم و پیش بینی می‌کنیم تا اواسط دی ماه نیز روی آنتن برویم. زمان پخش مسابقه روزهای پنجشنبه و جمعه است و ۱۶ قسمت از این مسابقه نیز برای پخش در ایام نوروز ۹۹ در نظر گرفته شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج