تکلیف مالیاتی پزشکان در بودجه ۹۹
۹۳۷۴۴۹
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
۷۳۰۰ 
بند‌های "ک" و "ی" تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۹، وضعیت دریافت مالیات علی‌الحساب از پزشکان را تعیین تکلیف کرد.

رویداد۲۴ : در بند "ی" تبصره ۶، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین‌نامه تبصره ٢ ماده(١٦٩ ) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۴ /۱۲/ ۱۳۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

تکلیف مالیاتی پزشکان در بودجه ۹۹

همچنین براساس بند "ک" این تبصره، کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکت‌های دولتی مکلفند ١٠ درصد از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان که به موجب دریافت وجه صورتحساب‌های ارسالی به بیمه‌ها و یا نقدا از طرف بیمار پرداخت می‌شود به عنوان علی الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

مالیات علی الحساب این بند شامل کلیه پرداخت‌هایی که به عنوان درآمد حقوق و کارانه مطابق بند (الف) این تبصره پرداخت و مالیات آن کسر می‌شود، نخواهد بود. حکم ماده (١٩٩ ) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ١٣٦٦ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن در اجرای این بند جاری می‌باشد.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/09/18
دادن مالیات امری متداول درتمام دنیاس.البته اگر درامد بیشتر ازهزینه زندگی باشه.
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/09/18
دکترا سوار بر اب و شناورند بالا ببرند ویزیت و ... بالا میاره به راحتی
United Arab Emirates
13:37 - 1398/09/18
کلا روزی یک خبر در این مورد می گذارید.از بالا دستور رسیده دیگه.
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/09/18
از قدیم گفتن شتر در خواب ببیند پنبه دانه اگر ۱۰۰ تا دیگر هم قانون مالیات تصویب شود باز همین مردم ندارند که بخواهند مالیات چند میلیونی بدهند آن هم یک شبه بجای گرفتن پول ظور مالیات بروید با فکر کارهای اقتصادی دیگر باشید ایرانی جماعت زیر بارظور نمیرود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج