سازمان‌ملل ادعای حمله ایران به آرامکو را رد کرد
۹۳۸۰۹۷
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۸
۲۲۷۳۲ 
بازرسان سازمان ملل متحد پس از بازگشت از عربستان در گزارشی اعلام کردند که هیچ دلیل و شواهد قانع کننده ای که ایران در حملات هوایی به تاسیسات نفتی عربستان نقش داشته است، بدست نیاورده اند.

ایرنا: بازرسان سازمان ملل متحد پس از بازگشت از عربستان در گزارشی اعلام کردند که هیچ دلیل و شواهد قانع کننده ای که ایران در حملات هوایی به تاسیسات نفتی عربستان نقش داشته است، بدست نیاورده اند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، بازرسان سازمان ملل در سفر به عربستان برای بررسی نقش احتمالی ایران در حملات هوایی به تاسیاست نفتی عربستان در گزارشی اعلام کردند که آن‌ها هنوز نمی‌توانند ادعای آمریکا و سعودی را تأیید کنند که ایران در این حملات نقش داشته است.

سازمان‌ملل: ادعای حمله ایران به آرامکو سندیت ندارد

"آنتونیو گوترس" در گزارش نیمه ساله ایران به شورای امنیت با استناد به گزارش بازرسان اعلام کرد: سازمان ملل متحد "قادر به تأیید این موضوع که موشک‌های کروز و پهبادهای بدون سرنشین مورد استفاده در این حملات منشأ ایرانی داشته‌اند، نیست.

در گزارش سازمان ملل آمده است که بازرسان توانسته‌اند بقایای سیستم‌های تسلیحاتی مورد استفاده در حمله به فرودگاه بین المللی" ابها " در ماه مه (خرداد) و حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در سپتامبر (مهرماه) را پیدا کنند.

براساس این گزارش، سازمان ملل همچنان در حال جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات اضافی در مورد موشک‌های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده در این حملات است و یافته‌های دیگری را در موعد مقرر گزارش خواهد کرد.

به دنبال حمله هوایی صورت گرفته به تاسیسات نفتی عربستان اگرچه گروه انصارالله یمن مسئولیت حملات ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به آرامکو عربستان را بر عهده گرفته است، اما ریاض و واشنگتن بارها تهران را مسئول اصلی این حملات معرفی کرده‌اند.

ایران هرگونه همکاری و یا دست داشتن در این حملات را بشدت تکذیب کرده است. و گزارش بازرسان سازمان ملل نیز هم اکنون تاییدی بر اظهارات مقامات ایرانی و جریان سازی‌های برخی کشورهای عربی و غربی برای اجرای پروژه ایران هراسی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1398/09/20
مرگ بر شیطان بزرگ و کوچگ
پاسخ ها
رویا چ
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
مردم دغدغه نان دارند ،به ما چه که ایران زده یا نه
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1398/09/20
اخه خاک بر سر عربستان مگه ایران دیوانه اس به کشوری که هم دین وایینش هستن ضرر برسونه اونم ایرانه که هر ساله میلیاردها دلار پول از طریق حجاج وارد عربستان میکنه
پاسخ ها
به امید پیروزی بر نیو مغولان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
اونهاهایی که کله شون تو کاره میدونن کی زده.شما خودشو ناراحت نکن
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1398/09/20
خب معلومه که باید رد میکرد که نکرده بود جنگ تو شاخش بود.
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/09/20
سازمان ملل هم احمق تشریف داره,این حمله معلوم بود کار ایران نیست,اگه ایران حمله میکرد که ال سعودی نبود که الان جرات شاکی شدم رو داشته باشه.
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1398/09/20
خودت نوشته ای گوترس گفته سازمان ملل قادر نیست ادعا را ثابت کند نه اینکه رد کرده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
وقتی کسی تهمت میزنه باید ثابت کنه نه تهمت شنونده
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/09/20
سازمان ملل خر است
معلومه کار ایران بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج