دلایل نامعلوم اخراج فائزه هاشمی از دانشگاه آزاد
۹۳۸۱۱۷
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
۸۵۵۴ 
فائزه هاشمي رفسنجاني که حال نزديک به يک سال و اندي از ماجراي اخراجش از دانشگاه آزاد مي‌گذرد از پيگيري قضايي دليل نامعلوم اخراجش خبرداد و گفت: «به نظرم پرونده شکايتم در مسيري قرار گرفته که حکمي صادر نشود.»

روزنامه آرمان ملی: فائزه هاشمي رفسنجاني که حال نزديک به يک سال و اندي از ماجراي اخراجش از دانشگاه آزاد مي‌گذرد از پيگيري قضايي دليل نامعلوم اخراجش خبرداد و گفت: «به نظرم پرونده شکايتم در مسيري قرار گرفته که حکمي صادر نشود.»

وي با ارائه توضيحات بيشتر درباره روند شکايت خود از دانشگاه آزاد اظهارکرد: پيرو اخراج ناگهاني در 4/7/97 از دانشگاه آزاد که بدون طي روند قانوني صورت گرفت، از اين دانشگاه شکايت کردم. در دانشگاه آزاد سه مرحله براي برخورد با اساتيد پيش‌بيني شده است. کميته بدوي، کميته تجديد نظر و در نهايت نيز تشکيلاتي عالي وجود دارد. اما موضوع من در هيچ‌کدام از اين کميته‌هاي انضباطي مطرح نگرديده و فقط با تلفن قطع همکاري اعلام گرديد.

هاشمي افزود: البته من همان موقع پيگيري‌هاي لازم را انجام دادم و دانشگاه نيز در نامه‌اي سه دليل واهي ذکر کرده بود. بعد از آن رئيس دبيرخانه استان تهران دانشگاه، طي نامه‌اي به آقاي فرهاد رهبر دلايل اين قطع همکاري را بيان کرد. که اين‌ها نيز خلاف بود. آقاي تهرانچي نيز در کميسيون آموزش مجلس دلايلي نامرتبط براي اين کار در جواب نمايندگان آورد. پاسخ مستند در نفي همه اين بهانه‌ها به دادگاه همراه شکايت خود ارائه کردم. اين فعال سياسي ادامه داد: يکم خرداد 98 جلسه اول دادگاه تشکيل شد، ولي از همان ابتدا بي‌قانوني حاکم بود.

بر‌خلاف بند «ب» ماده 421 قانون آيين دادرسي کيفري مصوبه 1392، ماده 261 آيين دادرسي مدني و همچنين ماده 91 آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب مبني بر «دادرس قيم يا مخدوم يکي از طرفين دعوا نباشد.»، قاضي پرونده که البته معاون شعبه هم بود، استاد نيمه وقت دانشگاه آزاد واحد ملارد بود. يعني خود ايشان در استخدام يکي از طرفين دعوا بوده است. وي بيان کرد: از اين موضوع که بگذريم نماينده حقوقي دانشگاه آزاد در جلسه دادگاه شرکت نموده و بخشي از دلايل قبلي مطرح شده براي اخراج من توسط مديران دانشگاه را رد و دلايل جديدي که باز هم کذب بود در آن جلسه براي قطع همکاري دانشگاه با من مطرح کرد.

ضمن پاسخ در دادگاه، لايحه دفاعيه دومي را نيز در جواب به اين ادعاهاي جديد تهيه و به دادگاه فرستاديم. يکي از دلايل دانشگاه آزاد براي قطع همکاري، نحوه ورود من به دانشگاه بود که گفتند بدون «فراخوان» بوده است. درحالي که در آن سال فراخواني وجود نداشت و افراد از طريق نامه و... معرفي و جذب مي‌شدند. البته بعد از آنکه فراخوان در دانشگاه روال شد، من نيز آن را تکميل و روند قانوني انجام شده بود. فائزه هاشمي گفت: همچنين ايشان در آن جلسه دادگاه گفت به دليل کاهش تعداد دانشجوها با تعدادي از اساتيد قطع همکاري کرديم.

اين مسأله نيز پاسخي روشن داشت. زيرا در دانشگاهي که من بودم نه تنها کاهش دانشجو در رشته حقوق نداشتيم، بلکه افزايش حدود 20 درصد دانشجو در هر سال را هم داشتيم. رشته حقوق واحد پرديس 7 هيأت علمي و پنجاه و يک استاد مدعو داشت. بنابراين بر اساس قوانين و منطق، اگر هم بر فرض محال ضرورتي به کاهش اساتيد وجود داشت بايد از اساتيد مدعو دعوت به همکاري نمي‌شد. نه اينکه مرا که 9 سال سابقه قراردادي و رسمي در آن دانشگاه داشتم، بدون طي روند قانوني و به يک دفعه، اخراج کنند.

فائزه هاشمي رفسنجاني اظهار کرد: ادعاي ديگر ايشان اين بود که قراردادم موقت بوده و آنها در پايان قرارداد به‌صورت عادي و قانوني با من قطع همکاري کرده و قرارداد مجددي نبسته‌اند. در صورتي که قرارداد من هيأت علمي تمام وقت 32 ساعته بود و جزو قراردادهاي موقت نبود. بنابراين قرارداد در شمول اين دسته‌اي که ايشان به آن اشاره کرد نمي‌توانسته باشد. ضمن اينکه اگر بر فرض محال اين ادعا را بپذيريم، قرارداد من يک ماه پس از زمان اخراج به پايان مي‌رسيد. وي گفت: جالب اينجا بود که قاضي دادگاه خود استدلال‌هاي نماينده حقوقي دانشگاه آزاد را زير سوال مي‌برد و فضاي دادگاه بيشتر به نفع من بود. بعد از چند ماه حکمي صادر نشد.

در مراجعه به دادگاه، گفتند از وزارت علوم استعلام گرفتيم که وضعيت جذب و خلع شما چگونه بوده است؟ اين استعلام در حالي است که به دليل خصوصي تلقي شدن دانشگاه آزاد، شکايات از اين دانشگاه به واحدي غير از ديوان عدالت اداري که مخصوص دولتي‌هاست مي‌رود. فائزه هاشمي تصريح کرد: بعد از دو ماهي که سرگردان جواب اين استعلام بودم، وزارت علوم پاسخ داد که از آنجا که دانشگاه آزاد از وزارت علوم تفکيک شده، اين موضوع ارتباطي به آنها ندارد. ضمن اين که قاضي پرونده هم عوض شد. قاضي جديد پس از ديدن پاسخ استعلام از وزارت علوم اصرار دارد که اين موضوع بايستي از دانشگاه آزاد استعلام گردد.

درحالي که اين دانشگاه خود طرف دعوا بوده و نظرش از طريق نماينده حقوقي‌اش در جلسه دادگاه مطرح شده است. اين فعال سياسي ادامه داد: به نظرم پرونده شکايتم در مسيري قرار گرفته که حکمي صادر نشود. چون اگر بخواهند حکمي بر عليه من صادر کنند، با وجود روشن بودن پرونده و غير قانوني بودن روند طي شده توسط دانشگاه، اين رأي يک افتضاح خواهد بود و از طرفي توان و يا شايد اجازه صدور حکم به نفع من را ندارند. بنابراين بهترين راه اين است که حکمي صادر نشود تا در اين ماجرا کسي زير سوال نرود.

وي در پايان اظهار داشت: بنابراين به‌نظر مي‌رسد همان‌گونه که اخراج من سياسي بوده، متأسفانه نهادي که بايد مظهر عدالت و بي‌طرفي باشد نيز اين مساله را سياسي مي‌بيند. اين روند را که در کنار اقدامات اخير دستگاه قضايي قرار مي‌دهيم کمي تناقض‌ها آشکار مي‌شود، اميدوارم که در عمل به خوبي نشان دهند که دنبال عدالت به دور از سياسي کاري هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/09/20
اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا همتون قبل از اعدام توسط ملت فرار کنید نجات یافته اید.
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
این زن فمنیست تو دانشگاه به جوونای مردم چی یاد میداد؟ باید زودتر اخراجش میکردن
hassan.h
United Arab Emirates
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
احتمالا فائزه در شکایتش نوشته " مرا از دانشگاه پدرم اخراج کرده اند"
این دانشگاه و موسسان و مدیرانش پیش من منفور هستند
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/09/20
خاندان رفسنجانی چرا از ایران نمیرین ما یه نفس بکشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
همه شون باید از ایران برن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
خدایی خیلی رو داره این
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/09/20
همه که میدونند شما با سفارش باباتون مدرک گرفتید و با شفارش مسئولیت ..برو دنبال خونه داری
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1398/09/20
خدایشان خیر ندهد که شرم وحیا ندارند به اسم عدالت حق وحقوق دیگران را ضایع میکنند
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/09/20
حتما میخواد دوباره برگرده دانشگاه به دخترها یاد بده چند شوهری خوبه
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/09/20
خاندان هاشمی باید از مملگت اخراج شوند ........
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/09/20
خاندان هاشمی باید از مملگت اخراج شوند ........
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/09/20
باز این قبیله هاشمی حرف زدند مملکت رو شما ها بگند کشیدید بستون نیست
United Kingdom
09:30 - 1398/09/20
دلیلش خیلی واضح و مشخصه، آقایان مسئولین اصولگرای ما بدلیل دوست نداشتن مرحوم آیت‌الله رفسنجانی نمی‌خواستند شما هم در دانشگاه باشید، این برایشان سنگین و غیرقابل هضم بود، خداوند روح آن مرحوم را شاد کند و از گناهان دشمنانشان بگذرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
مگه روح جهنمی ها هم شاد میشه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
حالم بهم خورد
United States
09:31 - 1398/09/20
چرا این خانواده همیشه مشکل دارن؟؟!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
چون در حق مردم ظلم کردند
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/09/20
این سیستم فَشل را چه کسی بنیاد نهاد ؟ حالا شما هم مثل بقیه سیلی آنرا نوش جان کنید با مردم عادی به مراتب بدتر از این برخورد میشود بهتر بود آن خدا بیا مرز فکر می کرد ممکن است عزیزم او هم با این بی عدالتی ها آسیب ببیند
پاسخ ها
پژمان
United Arab Emirates
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1398/09/20
دلیلش معلومه بجای استخر باید بیفته توی وان اینها مضحکه انقلابند کجاش به درد دانشگاه میخوره ..
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/09/20
ایکاش دانشگاه ازادبرقرارنشده بود.چونکه علت اصلیش این استکه سن ازدواج بالارفت
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/09/20
چقدر میخان باشن تو این سیستم..نمیخان بازنشسته بشن ؟؟؟؟نتیجه سالها بودن ایشون در سیستم چیه؟
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1398/09/20
شما مگه طبق قوانین جاری استاد دانشگاه شده بودید که اخراجتان طبق قوانین جاری برای استادید باشد.
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/09/20
خیلی جای تعجب وتاسف داره پدر دانشگاه تاسیس کرد زحمات فراوان کشید سروسامان داد یه عده صاحب شدن هیچ عوض قدر دانی فرزندشو اخراج کرده اند غافل ازینکه هرچه کنی به خود کنی گرهمه نیک وبدکنی
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/09/20
این بدبختی ها رو که الان کشور داره باعث و بانیش رفسنحانی که بعضیارو آدم کرد که چسبیدن به بده کشور ول کن معامله هم نیستن
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/09/20
اگر قبلش بخاطر پاپاجونت استخدام بودی جای سئوال داشت والا اخراج یه بی سواد از دانشگاه کاملا عادیه
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/09/20
تا کی میخوای دانشگاه باشی؟ ...
United States
17:13 - 1398/09/20
حالا فهمیدید مملکتی که بابات و دوستاش واسمون درست کردید چه افتضاحی ازش دراومده
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1398/09/22
اینا خارجی اند ایران چکار می کنندـ،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج