ستاد فرمان امام: از مودیان خوب مالیاتی هستیم
۹۳۸۵۹۶
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
۱۴۷۰۷
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: علیرغم آنکه ستاد اجرایی در مناطق محروم برای اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان هزینه کرده اما مالیات خود را پرداخت کرده است.

خبرگزاری فارس: معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: علیرغم آنکه ستاد اجرایی در مناطق محروم برای اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان هزینه کرده اما مالیات خود را پرداخت کرده است.

سید هاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نحوه پرداخت مالیات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ریاست ستاد اجرایی در مصاحبه های مختلف خود به پرداخت مالیات از سوی ستاد اجرایی کراراً اشاره و اعلام کرده تمام مفاد قانون پرداخت مالیات‌های مستقیم از سوی ستاد اجرایی عملیاتی شده است.

سیدهاشمی افزود: تمام بخشهای اقتصادی و اجتماعی ستاد به مثابه یک بخش خصوصی در پرداخت مالیاتهای تکلیفی، عملکردی، مالیات بر ارزش افزوده و نقل و انتقال دارایی همواره به طور شفاف و دقیق برابر قانون و به موقع اقدام می کند و یکی از مودیان بسیار خوب مالیاتی است.

وی با اشاره به مصاحبه تقوی نژاد رییس سابق سازمان امورمالیاتی گفت: ستاد از مودیان منضبط و همراه نظام مالیاتی کشور بوده است و ریشه این تشکیک ها و شبهات بیشتر در خارج از کشور است که نسبت به نظام و نهادهای انقلابی عناد دارند و نمی توانند موفقیت و نظام پذیری و قانون گرایی آنها را تحمل کنند و یک عده هم در داخل کشور ممکن است شناخت درستی نداشته باشند و ما وظیفه داریم به طور شفاف اطلاع رسانی کنیم.

سیدهاشمی ضمن تشریح ماده ۵۰ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی افزود وجوهی که دستگاههای اقتصادی در احداث مدارس، مراکز آموزش عالی، مراکز بهداشتی و درمانی، کتابخانه ها و مراکز فرهنگی هزینه می کند می تواند جزو هزینه های آن دستگاه به حساب آید و از درآمد مشمول مالیات کسر شود.

لکن ستاد اجرایی با احداث ۱۷۰۳ مدرسه ۱۱ بیمارستان با ۱۲۰۰ تخت خواب در ۱۱ نقطه کشور و پروژه های درمانی که شامل ۲۱۰ مرکز بهداشت و درمانی و سایر تقبل هزینه های بیماران صعب العلاج تاکنون ۱۸ هزار میلیارد ریال هزینه کرده است و برای تکمیل آنها هشت هزار میلیارد ریال دیگر نیز باید هزینه کند، که طبق ماده ۵۰ قانون مالیات های مستقیم ستاد می توانست جزو هزینه های مورد قبول قرار داده و در پرداخت مالیات تخفیف اخذ نماید.

وی گفت: ولی تاکنون از این معافیت مالیاتی هم استفاده نکرده تا شفافیت و ابقاء از ظرفیت قانونی موجود وظایف قانونی خود را اجراء نماید و این در حالی است که نهاد اجرایی در بودجه های سنواتی دولت هیچ ردیف بودجه ای نداشته و از دولت هیچ کمکی مالی نگرفته است لکن در تبادل با دولت و قوه مجریه و قوه قضائیه کمال همکاری را داشته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/09/21
من که باور نمی کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
منم همینطور اصلا باورم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/09/21
یه مدرک براشون بذار ببینن خخ
United States
13:29 - 1398/09/22
اگر نهادهایی مثل شما مالیات می دادند وضع مملکت خیلی بهتر میشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج