کودکان زباله‌گرد چگونه ساماندهی می‌شوند؟
۹۳۹۰۴۹
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
۴۸۶۲
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور جزئیات طرح ساماندهی کودکان زباله‌گرد را تشریح کرد.

رویداد۲۴ : حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: طرح ساماندهی کودکان زباله‌گرد برای حمایت از این کودکان در دستور کار قرار دارد و در این راستا در مراکز بهزیستی ظرفیتی برای پذیرش این کودکان ایجاد شده است. علاوه بر این در طرح جمع‌آوری و ساماندهی کودکان زباله‌گرد، شهرداری‌ها نیز با بهزیستی همکاری می‌کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در این طرح کودکان زباله‌گرد مثل کودکان کار و خیابان شناسایی می‌شوند و کودکانی که پس از پذیرش به فرایند درمانی نیاز دارند به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: کودکان زباله‌گرد پس از تهیه گزارش مددکاری جذب می‌شوند و مشکلات کودکان زباله‌گرد بررسی و برای حل مشکلات با خانواده‌هایشان صحبت می‌شود.

مسعودی‌فرید در پاسخ به این سوال که در فرایند ساماندهی کودکان زباله‌گرد چند درصد این کودکان خارجی هستند، گفت: بخش اعظمی از کودکان کار و خیابان اتباع بیگانه و عمدتا از کشور‌های افغانستان و پاکستان هستند که بخشی از آن‌ها هم زباله‌گرد هستند. در این زمینه با استانداری‌ها برای نگهداری اتباع خارجی زباله‌گرد مذاکره شده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: باند‌های زباله‌گرد عمدتا به دلیل حقوق و دستمزد پایین از کودکان استفاده می‌کنند که سعی شده در این طرح به این موضوع توجه شود.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Germany
11:43 - 1398/09/23
یک خاوری بیاری ببرید !!!!
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/09/23
''' کودکان زباله گرد بعد از استحمام باید لباس '' نو '' و مناسب پوشیده و عازم محل کار گردند'''به این میگویند ''' ساماندهی''''
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/09/23
متاسفانه زباله گردی در تهران بسیار زیاد شده دلیلش هم این است پیمانکاران حمل زباله شهرداری در مناطق کودکان عمدتا غیر ایرانی را با پول بسیار کم استخدام و روانه کوچه ها میکنن متظره بسیار زشتی که قابل توصیف نیست باید جلوی این پیمانکاران زالوصفت را گرفت که شهرداری هم با انها همکاری میکند
پاسخ ها
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
چرانمیگویی خوددولت بااین گرانی باعث کارکودکان شده .
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/09/23
کودکان زباله گرد با به خانه خود در افغانستان برگرداند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج