نبش قبر مرد تاجر، متهمان را به قصاص نرساند
۹۳۹۳۳۰
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۲
۲۸۰۵۲ 
کیفرخواست پرونده مرد میانسال که با همدستی خواهرزنش باجناق خود را به قتل رسانده بود در حالی صادر شد که فرزندان مقتول در مراحل اولیه رسیدگی به پرونده رضایت خود را از مادر و شوهر خاله شان اعلام کرده بودند.

روزنامه ایران: کیفرخواست پرونده مرد میانسال که با همدستی خواهرزنش باجناق خود را به قتل رسانده بود در حالی صادر شد که فرزندان مقتول در مراحل اولیه رسیدگی به پرونده رضایت خود را از مادر و شوهر خاله شان اعلام کرده بودند.

21 اردیبهشت سال 91 زن جوانی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسرش در خانه خبر داد. زن جوان مدعی بود به همراه دو فرزندش به میهمانی رفته و هنگام بازگشت به خانه با جسد همسرش مواجه شده است. تحقیقات اولیه حکایت از آن داشت که پدر خانواده که مرد ثروتمندی بود توسط فردی آشنا به قتل رسیده است.

تحقیقات کارآگاهان در رابطه با این جنایت ادامه داشت تا اینکه 6 سال بعد از قتل، ردپای باجناق مقتول در این جنایت شناسایی شد.

به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران وی بازداشت و در تحقیقات مدعی شد که با همدستی همسر مقتول این جنایت را رقم زده است.

با اعترافات خشایار و همسر مقتول - فرانک- هر دو بازداشت شده و راز این جنایت بعد از 6 سال فاش شد. فرانک در تحقیقات مدعی شد: هوشنگ قبل از من با زنی ازدواج کرده بود اما به خاطر اینکه از همسر اولش صاحب فرزند نمی‌شد از او جدا شد.

بعد از آن به اصرار خانواده‌ام با هوشنگ که 20 سال از من بزرگتر بود ازدواج کردم. همسرم مشکل اخلاقی داشت و با من بد رفتاری می‌کرد. در نهایت تصمیم به قتل او گرفتم. موضوع را که با خواهر و شوهر خواهرم در میان گذاشتم، راضی به همکاری شدند. روز حادثه تعدادی قرص خواب آور داخل آبمیوه ریختم و به شوهرم دادم. بعد از اینکه همسرم بیهوش شد طبق نقشه من و بچه هایم از خانه خارج شدیم و شوهر خواهرم با ورود به خانه با اسلحه او را به‌قتل رساند.

به‌دنبال اعتراف متهمان این پرونده، دو فرزند مقتول که تنها اولیای دم پرونده محسوب می‌شدند به شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران رفته و از مادرشان که در این پرونده اتهام معاونت در قتل داشت و از شوهر خاله‌ شان به اتهام مشارکت در قتل عمدی پدرشان اعلام گذشت کردند و آنها را بخشیدند.

در ادامه تحقیقات خواهران مقتول به دادسرا رفته و ادعای جدیدی را مطرح کردند، ادعایی که مسیر تحقیقات را تغییر داد. آنها مدعی شدند که هوشنگ هرگز بچه دار نمی‌شده و دو فرزندی که به‌عنوان اولیای دم مقتول رضایت داده‌اند، فرزندان اصلی او نیستند.

بدین ترتیب با توجه به اظهارات خواهران مقتول و از آنجایی که اگر اظهارات آنها ثابت می‌شد، فرزندان مقتول دیگر اولیای دم محسوب نمی‌شدند و خواهران او به‌عنوان اولیای دم می توانستند درخواست قصاص دهند بازپرس شعبانی دستور نبش قبر هوشنگ را صادر کرد تا با انجام آزمایش دی ان ای مشخص شود که دو فرزند مقتول متعلق به خودش هستند.

پس‌از ارائه درخواست آنها و استفتا از دفتر یکی از مراجع تقلید مبنی بر اینکه برای نبش قبر مرد فوت شده مشکل شرعی وجود ندارد نبش قبر صورت گرفت و آزمایش دی ان ای از مقتول انجام شد.

در مرحله دیگر تحقیقات از دو فرزند هوشنگ خواسته شد که برای آزمایش دی‌ان‌ای به پزشکی قانونی بروند. اما از آنجایی که آنها ایران را ترک کرده بودند و در پزشکی قانونی حاضر نشدند این آزمایش صورت نگرفت.

بدین ترتیب با توجه به اینکه طبق قانون اگر زن و مردی باهم ازدواج کرده باشند، فرزندان شان متعلق به آنها محسوب می‌شود مگر خلافش ثابت شود در این پرونده نیز قاضی با استناد به این قانون فرزندان هوشنگ و فرانک را متعلق به آنها تلقی و کیفرخواست پرونده قتل مرد تاجر را با رضایت اولیای دم که فرزندان مقتول بودند صادر کرد. بزودی این پرونده برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
China
04:03 - 1398/09/24
مرد بیچاره!
پاسخ ها
اهوازی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
خواهران هوشنگ چرا از اول نگفتن که بچها متعلق به فرانک هستن تا رضایت دادن و رفتن خارج معلومه که کاسه زیر نیم کاسه دارن مثلا ترتیب دادن جعل دی ان ای
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگه بیچاره بود همه اطرافیانش موافق یا قتلش نبودن
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
فرزندان اگر چه نامشروع بوده باشند طبق شرع و قانون به هوشنگ تعلق دارند و اولیاء دم محسوب می شوند و مدعیان فقط می توانستند برای اثبات خیانت همسر هوشنگ تقاضای آزمایش دی ان ای نمایند
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1398/09/24
بدبخت مرد تاجر قربانی دسیسه شیطانی زنش شده زنده نیست که از خودش دفاع کنه وچه قانون کشکی داریم وای به حال ما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مرد بدبختی که همه دنبال قتلش بودن حتما همرو اذیت کرده بوده
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/09/24
همین که دو فرزند مذکور از ایران فرار کرده و حاضر به آزمایش دی ان ای نیستن یعنی خلاف اون قانون محسوب میشه،،،
پاسخ ها
النا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
گفتش که شیش سال ازاین حادثه گذشته اوناهم دیگ بهشون ارث رسیده بود ثروتمند بودن رفتن اونور .
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1398/09/24
اگه زن هم حق طلاق داشت الان مرد بیچاره زنده بود طلاق چیز بدی نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
احتمالا موضوع سخت تر از این حرفا بوده که حتی یک نفر هم اهمیت نمی‌داد به مردن طرف
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/09/24
نه کس خورد .نه خود خورد . نفله کند به سگ دهد.‌‌‌.....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
نه خود خوری نه کس دی گنده کنی به سگ دی
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/09/24
اگر بچه‌هاش بودن رضایت نمیدادن
پاسخ ها
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چطور ممکنه بین پدر و باجناق پدر آدم طرف شوهر خاله که قاتل پدر هم هست را بگیرد؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
با شما مشورت نکرده بودن بچه عاقل نمیاد هم پدرشون از دست بده هم مادرشونو
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1398/09/24
جناب ادولف هیتلر بچه ها از کجا میدونستن فرزندان آن پدر (هوشنگ) هستن یا نیستن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نیازی نیست ایرانیا برای رسیدن به پول علم غیب پیدا میکنن
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/09/24
بعداز شش سال؟ خب نمیشد اوایل همون شش سال پیش از اطرافیانش بازجویی شود؟ !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چطوره که خواهران مقتول بعد از شش سال گفتن که برادران بچه دار نمی شده چرا زودتر نگفتن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
دنبال پول هستند فقط پول می‌تونه ارضا شون کنه معلومه که ناراحتن از ارث کم
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/09/24
ماشالله عجب قانونی چون فرزندان نیومدن ازمایش بدند و قبلش رضایت دادند پس پرونده مختومه و قاتلین بعد چند سال ازاد میشن و اموال بیچاره تاجر بالا میکشن,اگه اونا بچه واقعی پدرشون بودند حاضر نمیشدن که شوهر خالشون ازاد بگرده و پدرشون زیر خاک،مگر اینکه بچه ها هم تو جریان قتل پدرشون بودند یا مادرشون با شوهر خالشون رابطه داشته وگرنه کسی بخاطر یه شوهر خواهر بودن کسی رو نمیکشه ماشالله به قضاتمون که خون بیگناهی رو به این راحتی پامال میکنن،وقتی تو جریان قتل پای پدر یا مادری در کار باشه باید حق قیومیت به خونواده مقتول بدند نه فرزندان که به راحتی از خون مقتول بیچاره گذشت کنن و خونش پامال بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چی میگی علی معلومه خواهران دروغ میگن بعد شش سال یادشون افتاده داداش عقیم بود بچه ها هم مال داداش نیستن فردا میگن ما بچه داداشمونیم تازه یادمون افتاده چون حساب بانکیشون خالی شده
United Arab Emirates
19:53 - 1398/09/24
بدین ترتیب........ بچه ها مال خود زوج هستند! بعید نیست بدستور مادرشون و شوهرخاله نامردشون کشور را ترک کرده تا از آزمایش دور باشن !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
هفت هشت سال گذشته انتظار داری بشینن تو خونه قیافه تورو ببینن؟
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/09/25
اول از بچه ها ازمایش میگرفتن بعد زحم نبش قبر به خودشون میدادن !!!ولی چقدر خلقت انسان ظریف وقابل تامله ..اینکه از روی دی ان ای افراد میتوان پی به هویت هرکی ببریم
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1398/09/25
حیف که ما فراموش میکنیم و نمیبینیم که در اینده زندگی خانم و خواهر و شوهر خواهر چه میشه و به چه بلایی گرفتار شدن ، قاضی رو میشه پیچوند ولی خداوند رو نه !
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1398/09/25
خخخخخ چی بوده اون مرد که همه عاشق مرگش بودن.حتی یک نفر هم ناراحت نشد
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/09/25
این یارو به بجز بداخلاق بودن مشکلات دیگه ای هم داشته احتمالا خواهرش هم چیزی گیرش نیومده که بعد اینهمه سال یادش افتاده با خودش گفته دیگی که واسه من نجوشه سر سگ توش باشه بهتره
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/09/25
بعد شیش سال یادش اومده؟ حتما اوضاع مالیش خراب شده چیزی بدین بنده خدا ادعای خواهر مقتول بودنو هم پس میگیره چاقال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج