آذری جهرمی: مردم می‌گویند بنزین را بکنید ۷هزار تومان، ولی اینترنت را آزاد کنید
۹۳۹۵۰۳
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
۱۱۴۷۹ 
سینماسینما با آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات در حاشیه حضور وی در جشنواره سینما حقیقت گفتگو کرده است.

سینماسینما با آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات در حاشیه حضور وی در جشنواره سینما حقیقت گفتگو کرده است.

آذری جهرمی: مردم می‌گویند بنزین را بکنید ۷هزار تومان، ولی اینترنت را آزاد کنید

بخشی از این گفتگو را بخوانید: 

می خواستم بدانم وزیر ارتباطات بعد از وقایع اخیر چه حس و حالی دارد. مخصوصا اینکه گفته اید در قضایای قطع اینترنت اختیاری نداشته‌اید؟

قطعی اینترنت یک موضوع منحصر به ایران نیست. در گزارشی که مرکز تحقیقات ما تهیه و ارسال کرده، در یکسال گذشته ۱۹ بار قطعی اینترنت در هندوستان، پاکستان، عراق و کشورهای دیگر داشته‌ایم که به دلایل امنیتی اینترنت این کشورها قطع شده است. در اساسنامه سازمان جهانی مخابرات آمده است که کشورها بر اساس مقررات و قوانین محلی خودشان، در زمان بروز مسائل امنیت ملی می توانند اینترنت را قطع کنند و این حق، به رسمیت شناخته شده است. منتهی پدیده‌ای که آزار دهنده شد، یکی طولانی شدن زمان قطع اینترنت بود و دیگر اینکه اعتماد عمومی مردم به گردانندگان کشور مقداری خدشه دار شد.

چیزی که آزاردهنده است این است؛ حکومتی که برمبنای نظر و حرکت مردم شکل گرفته و پشتوانه‌اش در مقابل طوفان حوادث در سالهای متعددی که پشت سر گذاشته، حمایت مردمی بوده چیزی جز سرمایه ای بزرگتر از مردم ندارد. و زمانی که این آسیب ببیند، ناراحت کننده است و این برای من غیر قابل‌پذیرش بود. درهرصورت مسئولیت، فراز و نشیب دارد. همیشه روزهای خوب نیست. آدم در دوران مسئولیتش در موقعیت بحرانی هم قرار می‌گیرد. در معرض امتحان هم. در زندگی هم همین است.

حرفتان درست اما مردم با تناقضاتی مواجه هستند. از یک طرف رئیس جمهور می گوید امکان ندارد انگشت شما و دولت روی دکمه قطع اینترنت برود، از یک طرف شما می گویید بحث تلگرام به شما ربطی ندارد. یا در حوادث اخیر هم گفتید که موضوع از کنترل شما خارج است، آیا این موارد برای شما خوشایند است؟ آیا بهتر نبود وقتی نمی‌توانستید حوزه تحت مدیریتتان را اداره کنید، استعفا بدهید؟

آن چیزی که مردم انتظار دارند باید به آن توجه کرد. با این موافقم. با این ادبیات که هر کسی بگوید به من ربطی ندارد، کاری پیش نمی‌رود. اما واقعیت این است که مردم هم رای داده‌اند و رئیس جمهور را انتخاب کرده‌اند. هم رای می‌دهند ونمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند. رئیس جمهور وزیر را به مجلس معرفی می کند و مجلس رای اعتماد می‌دهد. و همین مردم به یک قانون اساسی رای داده‌اند و وزیر بر اساس قانون شانیت پیدا می کند. زمانی که من صحبت می کنم که موضوع فیلترینگ از کنترل وزارت ارتباطات خارج است، منظورم این نیست که من دارای اختیارم و فشارهایی از بیرون دارد وارد می‌شود که من نمی توانم تحمل کنم و چون نمی توانم تحمل کنم پس می‌روم کنار تا یک نفر دیگر بیاید کار را پیش ببرد. من یکبار هم قبلا گفته بودم؛ مسئولین گلادیاتور نیستند که در وسط یک میدان بایستند با یکدیگر بجنگند و دیگران برای آنها هورا بکشند. من واقعیتی را گفتم، قانون را شرح دادم.

وزیر ارتباطات در موضوع قطع اینترنت یا فیلترینگ اختیاری ندارد که بتواند جلوی آن بایستد. خب شما قانون را بخوانید. قانون، مصوب مجلس است. مجلسی که خود مردم انتخاب کرده‌اند. قانون جرایم رایانه‌ای کشور مصوب مجلس است، در آن یک کمیته تعیین مصادیق هست که ۶ رای آن با دولت است. شما بگویید کدام شبکه اجتماعی در این سالها با مصوبه کارگروه مصادیق، فیلتر شده است؟ پس اگر رئیس جمهور گزاره‌ای را گفته، پای آن ایستاده است و دولتمردانی که در آن کمیسیون هستند هم همان نظر را پیگیری کرده‌اند. طبق قانون به دستگاه قضایی هم اجازه‌هایی داده شده. در مواردی قاضی هم می تواند حکم مسدودسازی بدهد. البته در آن موارد، مباحث حقوقی مطرح است اما متن قانون این است.

اگر تصورتان این است که وزیر برود به جنگ قانون، این دیدگاه غلطی است. ما باید هر چیزی را به جای خودش استفاده کنیم. اگر وزیر ارتباطات می گوید من در حوزه فیلترینگ هیچ اختیاری ندارم، مفهومش این است که اگر انتظار دارید من نظر شما را تامین کنم، اختیارش را به من بدهید. من مسئول وصل ارتباطاتم، مسئول قطع ارتباطات در هیچ جای قانون، من نیستم.

این موارد شما را ناراحت نکرد؟ در شلوغی های اخیر، مشکلات مردم و ناتوانی قانونی خودتان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این همیشه ناراحت کننده است. ببینید در تصمیمی که گرفته شد من در ارتباط با قطع تلگرام از همان ابتدا موضوع را مطرح کردم، ما بارها از منظر کارشناسی نظراتمان را مطرح کردیم. البته اگر اغتشاش در کشور بوجود بیاید و اگر شرایط امنیتی بهم بخورد، مسئولیت امنیت کشور طبیعتا با دستگاه‌های امنیتی است و آنها صاحبنظرند. همه بایستی ملاحظات ونظرات دستگاه امنیتی را در شرایط بحرانی کشور رعایت بکنند. ولی نظراتی وجود دارد و باید گفت و گو کرد. برای طولانی نشدن این موضوع و کاهش زمان قطعی هم ما پیگیر بودیم.

حرفتان درست اما شما وزیری هستید که بیشترین ارتباط را با مردم به‌ویژه در فضای مجازی دارید. آیا حس نکردید حال مردم بد شده و روحیه هایشان تضعیف شده و دیگر اعتمادی به شما ندارند؟

یک جمله را من در جلسه شورای امنیت ملی کشور گفتم. اینکه مردم می گویند بنزین را بکنید ۷ هزارتومان ولی اینترنت را آزاد کنید و این حس واقعی بود که در این ایام از مردم داشتیم. با نظر شما موافقم.

فکر نمی کنید نیاز است اعتماد از دست رفته مردم را از راه‌های مختلف بازسازی کنید؟

اگر این پشتوانه تقویت نشود و سرجای خودش برنگردد، اگر اعتماد بازسازی نشود و شکاف مردم با حاکمیت ترمیم نشود، طبیعتا ما بحران امنیت ملی پیدا می کنیم. این را به‌عنوان یک واقعیت باید بپذیریم. اما من به سهم خودم واقعیت را گفتم. من اختیاری در قطع کردن ندارم. تصمیمی است که باید اجرایی شود آنهم بر اساس قانون. اما احساس کردم که مردم آسیب دیدند. پس بدون لکنت زبان از آنها عذرخواهی کردم.

فکر نمی کنید که اگر استعفا می‌دادید، تالمات مردم مقداری کاهش پیدا می کرد؟

چرا شما آن‌سوی سئوال را مطرح نمی کنید که اگر ما به آن فعالیت و تلاش ادامه نمی دادیم و میدان را خالی می کردیم، الان شاید ارتباطات برقرار نبود. ما بنا بر احساس نمی‌خواهیم تصمیم بگیریم و همه ما در برابر حال و آینده کشورمسئولیم. ما در رابطه با رای مردم و نظر مردم مسئولیم. این میز مسئولیت برای آدم نباید چیز جذابی باشد. ما نباید در برابر آن کار صحیحی که می‌خواهیم انجام دهیم، خودمان را به میز مسئولیت ببازیم.

قطع به یقین اگر من احساس می‌کردم کنار رفتنم از مسئولیت، به حل مسائل کمک می کند قطعا فروگذار نمی کردم. ولی واقعیت این بود که خیر. شرایط اینگونه نبود و بایستی می ایستادیم وتلاش می‌کردیم و ارتباط را بر می‌گرداندیم. الان هم بایستی بایستیم و تلاش کنیم و اعتماد را برگردانیم. شرایط را تامین و ملاحظات مردم را پیگیری کنیم.

به‌عنوان سئوال آخر، با توجه به اینکه سورپرایز پر حرف و حدیث‌تان بازتاب‌های منفی زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت فکر نمی‌کنید زمان مناسبی برای اعلام چنین خبری با چنین مقدماتی نبود؟ گمان‌نمی‌کنید انتظارات مردم چیز دیگری بود؟ واقعا با مشاوره های چه مشاورانی به این نتیجه عجیب رسیدید؟

ما مسئولان اجرایی کشور هر کدام وظایفی بر عهده داریم. باید از گذشته درس بگیریم و به سمت آینده حرکت کنیم. اینکه ما روی اتفاقی تلخ که افتاده توقف کنیم و مرتب سر همان موضوع بایستیم و صحبت کنیم اشتباه است. ذهنیت ها با حرکت کردن و عمل حل می شود. وزارت ارتباطات هم یکسری مسئولیت‌هایی دارد. ما برنامه تحول پست و پست پلاس را در مجموعه شهر هوشمند داشتیم و با اجرای برنامه ایران هوشمند و تهران هوشمند، کارهایی دارد صورت می‌گیرد. گفتیم که امسال سال مشارکت است و ما خودمان داوطلبانه بعنوان اولین دستگاه به برنامه مشارکت پیوستیم. ماشین برقی وموتور برقی و دوچرخه برقی را اعلام کرده بودیم و بحث استفاده از پهباد برای ارسال مرسولات پستی را گذاشته بودیم برای روز پنجشنبه.

ما دستاوردهای دیگری هم داریم. ما در شرایط آلودگی هوا هستیم، چیزی که می تواند به مردم کمک کند، حرکت به سمت شهر هوشمند است. این موضوع دستاورد کمی نیست و در زندگی مردم موثر است. افکار عمومی توجه خیلی خوبی به این مسئله نشان داد. من از محبت و لطف مردم تشکر می کنم. ما تلاشمان را متوقف نمی کنیم. ظرف هفته‌های آینده انجام و به ثمر رسیدن زنجیره ای از فعالیتها و کارهاست که بیان می کنم. اصولا با لعنت فرستادن بر تاریکی مشکلی حل نمی‌شود، ما همه باید یک شمع روشن کنیم. امروز وظیفه ما برای رفع آلودگی هوا این است که ناوگان پستی را به روز کنیم. ما نظرات مردم را جمع‌بندی می کنیم. مردم در کامنتهایشان انرژی زیادی به ما دادند و ما این انرژی را با سورپرایزهای آینده به آنها باز می‌گردانیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 108
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/09/24
کدوم مردم؟ مردم ما ک ۸۰درصد جامعههستن یا مردم شما همون معدود مردم شما؟
پاسخ ها
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ساقیش درسته اخه مردم تو نون شب موندن حرف مفت نزن .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ملوسک مزخرف،کدوم مردم!؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چرا این مسئولین توهمی هستن آخه...
کلا این وزیر خیلی کم داره
@ من قاری هستم @
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
دقت کردی این جهرمی حسابی خودش را گم‌کرده
اگر صحبت‌های او را دقت کنی مدام چرت و پرت میگوید
immortal
-
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
جناب جهرمی نامحترم! داشتن اینترنت ازاد حق طبیعی جامعه ست
immortal
-
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
جناب جهرمی نامحترم! داشتن اینترنت ازاد حق طبیعی جامعه ست
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/09/24
مردم کی گفتن؟ مردم میگن نه بنزین گرون کنید و نه اینترنت رو قطع
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
افرین
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/09/24
کی گفته بنزین بشه ۷ تومان و اینترنت آزاد بشه
کی ، کدوم یکی بود، اون به من نیشان بده
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1398/09/24
مردم همچو چیزی نگفتند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
گرد نخود زده
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/09/24
خدا بخیر کند سورپرایزهای بعدی
پاسخ ها
''''''''Shanjani................'
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
''''' اینترنت از '' شام شب ''' هم واجب تر است!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/09/24
اینقدر جای مردم نظر ندهید. من نمیدانم
این مردمی که شما از آنها صحبت میکنید
کجا زندگی میکنند.شاید چهار نفر فامیل و آشنا دور هم جمع میشین و جوک برای
هم تعریف میکنید از نظر شما مردم هستند.
بنزین همین الان هم نسبت به درآمد مردم
گران است خیلی هم فشار زیاده.در ضمن
اینترنت هم حق مردمه و پولش و جلو جلو
دادن قطع اینترنت هم خلاف قانون و شریعت و اخلاقه هر چند که شما با این صفات غریبه هستید و به منافع مردم بی توجه و فقط دنبال میز و شغل خودتون.
بیخود ی وسط دعوا نرخ تعیین نکن که
شدیدا از طرف مردم مورد لطف قرار خواهی
گرفت.
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/09/24
هرکی گفته غلط کرده بنزینو بکنیدهزار اینترنتم قطع قطع قطع کنید حتی ملی پلیم نمیخوایم....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
احسنتتتت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
دمت گرم موافقم
یکی از چند میلیون نفر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
وزیر جوان فکر کنم هر چیزی تو خواب می بیند فکر می کند حقیقت دارد وزیر جون برو دکتر که معاینه ات کند تا بدتر نشدی
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/09/24
سلام اقای وزیر جوان جان مادرت نگو لصفا فکر مردم باش .
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/09/24
من میگم بشه ده هزارتومان چه طوره همینجوری توش موندیم
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/09/24
کی گفته خواهشم از این نظرات ندید همین الان که سه تومنه توش موندیم
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/09/24
کدوم مردم ؟؟؟
مردم میگن بنزین را مجانی کنید و اینترنت را آزاد
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1398/09/24
باسلام
جناب اقای وزیر میشه لطفاسکوت کنید؟
مردمی که برای نون شب درمانده اند برای دارو ودرمان سردرگم اواره داروخانه ها هستن برای خرید لباس مناسب زمستان فرزندان شرمنده خانواده اند مردمی که فقط وفقط بادرامد یارانه 45هزارروزگار سختی میگذرانددرخواست بنزین 7000تومان دارن یا اشرف زادگان مردم مرفه بالا شهر نشین که هیچ دغه دغه ای بغیر از سفرهای خارج ازکشور وخوشگذرانی ندارن قرار بود با گرانی بنزین هیچی گران نشه اما بد جوری گران شد
ترابخدا کمی بخودتان بیاید
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/09/24
مردم غلط کردن با شما
این مردم کی هستن ؟ بچه هایی که پول تو جیبی از باباشون میگیرن و دغدغه نان ندارن ؟ یا کارگر بدبختی که به خاطر یک لقمه نون جلوی 100 نفر مثل شما دلا و راست میشه ؟
خدا نسلتون رو برداره که از یزید بدترید
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1398/09/24
من فقط از این وزیر راضیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خخخخ. جوک میگی
United Arab Emirates
15:46 - 1398/09/24
آقای جهرمی باز دنبال کدام سناریو هستید اصلا لطف کنید ببینید مردم را می‌توانید بخش یا صدا کشی کنید لطفا مقداری بفکر پهباد پستی خود باشید.
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/09/24
هیچکس نمیگه بنزین7تومن بشه از خودت در نیار لطفا
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/09/24
لطفا حرف تودهن این ملت نزارین مردم دلسون خونه از این مملکت
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/09/24
منظور از اون مردم ،قشر مرفه و اختلاس گر ورانت خوار هست
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/09/24
هندوستان پاکستان عراق!!!!!!!با چه کشورهایی مقایسه میکنن مردم رو!!!!!!!چرا سوئد دانمارک سویس نه!!!!!! تا مسئله امنیت رو مطرح میکنن می گن ببینید عراق و سوریه و افغانستان رو !!!!!!نمیگن ببینید فنلاند و نروژ وایسلند رو!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/09/24
باز این جهرمی چرت گفت
کدام یک‌از مردم گفتن بنزین را ۷۰۰۰ تومان‌کنید
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/09/24
از قول مردم دروغ نگو. مردم میگن بنزین 500 تومان باشه و اینترنت هم آزاد.
وزیر کشور یعنی هم کابینه ای شما دستور قطع اینترنت رو داده بعد بایستی و تلاش کنی که اینترنت وصل بشه؟خودتون قطع میکنید و خودتون وصل میکنید بعد میگید اگر استعفا میدادم معلوم نبود اینترنت وصل بشه؟الان ایستادی و تلاش کردی ، تلگرام وصل شد؟اگر تلاشت جواب نمیده - که نداده - پس چرا استعفا نمیدی؟مردم رو چی فرض کردید؟
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/09/24
از قول مردم دروغ نگو. مردم میگن بنزین 500 تومان باشه و اینترنت هم آزاد.
وزیر کشور یعنی هم کابینه ای شما دستور قطع اینترنت رو داده بعد بایستی و تلاش کنی که اینترنت وصل بشه؟خودتون قطع میکنید و خودتون وصل میکنید بعد میگید اگر استعفا میدادم معلوم نبود اینترنت وصل بشه؟الان ایستادی و تلاش کردی ، تلگرام وصل شد؟اگر تلاشت جواب نمیده - که نداده - پس چرا استعفا نمیدی؟مردم رو چی فرض کردید؟
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/09/24
کی میگه 7هزارتومان ،،،،،،،،،کسی که با اینترنت روزی هزاران ملیون در آمد داره نه 2ملیون،،،،،
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/09/24
کی همچین حرفی زده چرا ب شعور مردم توهین میکنید .اینترنت حق مردم ایرانه و شما این حق رو پایمال کردید ..شما نقض قانون کردید حالا از جیب مردم خرج می‌کنید عجب رویی داری آقای جهرمی
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1398/09/24
باز همون حرفای بیخود همیشگی
قطعی اینترنت با عراق و پاکستان مقایسه میشه
پول بنزین با سوئد و آلمان
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1398/09/24
اینم قیمت بنزیل سال اینده..دسخوش بچه استان فارس
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/09/24
نه عزیزم مردم اینو نمیگن.. این پیشنهاد و اون رئیس جمهور بی تدبیرت میگه که کسری بودجه آورده... بیخودی به اسم مردم نذار..
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/09/24
زیر همین بنزین 3000تومانی مرمان خم شده چه برسه به بنزین 7000تومانی
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/09/24
وزیرجوان شما تازه اول راه ریاست هستید عزیزم مردم بابنزین نرخ سه هزارتومان مشکل دارند ازشمابرادرمحترم عاجزانه تقاضا داریم هیچوقت به صف مسئولین دورغگو وارد نشوید حیف است شماجوان متدین وراستگومی باشید توقع مردم ازشماخیلی بالاست موفق باشی انشاالله
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/09/24
همه چی باید عادلانه باشه. کل دنیا دارن پیشرفت میکنن به لطف مسئولین ما داریم به عقب برمیگیریم.
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/09/24
آقای جهرمی انگار پولدارها را میداند وجامه متوسط را آدم حساب نمیکند
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1398/09/24
سلام وزیر یکی از پهباد های پستچی تون تو سیمهای برق کوچه ما گیر افتاده می ایید ببریدش یا با پست براتون بفرستیمش
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/09/24
یکی از معضلات آلودگی هوای تهران ترافیک و در جا کار کردن اتومبیل هاست البته عوامل دیگر مثل خرابی اتومبیل ها ، بنزین نامرغوب،نامطلوب بودن ناوگان عمومی و ده ها دلیل دیگر وجود دارد اگر خیابانهای تهران جوابگوی حجم اتومبیل ها باشد طبیعتا ترافیکی وجود ندارد و ماشینها در جا بنزین مصرف نمیکنند و آلودگی بسیار کمتر خواهد بود اما دولت بودجه کافی و اهتمام لازم برای گشاد کردن خیابانها ندارد و بهتر است مردم با این معضل مشغول باشند و گاهی اوقات هم برای آمدن به داخل طرح بدولت پول هم بدهند و نتیجه اش افاضات بدون آمار وزیری است که میگوید مردم حاضرند بنزین ۷ هزار تومان باشد اما اینترنت آزاد و مجانی!!!!!!
United Kingdom
18:50 - 1398/09/24
آقای جهرمی کم کم داری با بعضی حرفهات خودت را خراب میکنی .بلانسبت کسانیکه گفتند بنزین را 7 هزارتومان کنید غلط کردن
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1398/09/24
ایران رو با هندوستان و پاکستان و عراق مقایسه می کنید ؟!
ننگ بر شما
United Arab Emirates
19:37 - 1398/09/24
با سه تومان نمیتونیم زندگی کنیم با هفت تومان میسوزیم
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1398/09/24
کدام مردم حتمادوستان وهمکارای خودت که مثل خودت خرپولندووفت ازادزیادبرای انترنت دارند
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/09/24
جناب وزیر ما منکر الودگی و پیشرفت به سمت شهر هوشمند نیستیم ولی این چیزی رو که به عنوان سوپرایز عنوان کردید چیزی جز سرکار گذاشتن و تمسخر مردم نبود وگرنه میتونستید مانند بسیاری از پیشرفت های کشور عنوان کنید نه یه سوپرایز.
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/09/24
کدام مر دم ما که نشنیده ایم مردم بگن بنزین بشه هفت هزارتومان جو سازی نکنید
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/09/24
خیلی بیجا کرده تو اون مردمی که این حرفو زدن
اینترنتو 4 5 برابر کنید بزارید بنزین همون 1000 تومن باقی بمونه
خیلیا ها باهمون بنزین درامد زایی میکنن
اما اکثرا اینترنت باعث فحشا میشه
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/09/24
برای کشور با داشتن همچو و زیری غصه ام گرفت سرمایه مملکت ا مصرف میکند بر و زارت تکیه میکنه ولی نیا ز مهمتر مردم را نمیداند
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/09/24
آخر بنزین چه ربطی داره به اینترنت مرد حسابی دامن میزنید به گرانی
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1398/09/24
بهترین عنوان ممکن رو گذاشتید واقعا... خدا رحمت کنه این امواتتونو...
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1398/09/24
مردم تو رو شناختند
دیگه به امثال تو اعتماد نمیکنند
شنیدم رسوایی خانواده محترم شما در رانت خواری ،موجب کم شدن پیشرفت شما شده
زندگی اینجوری دیگه
بعضی اوقات آدم به اهداف بلند مدت خود نمیرسه
هرچند تا اینجا رو هم ذر خواب هم نمیدیدی
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1398/09/24
راسته مه معدل دانشگاهی تو پایین بوده و در حراست مخابرات مشغول کار بودی
و یهویی ،پله ترقی را با آسانسور بالا رفتی!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1398/09/24
خداقوت قهرمان
مردم تو رو خیلی دوست دارند!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1398/09/24
شنیدم فکر ریاست جمهوری در سرت بود
ولی حیف دیگه خراب شد
زود از دل مردم بیرون رفتی
منظورم همون چند صد نفر بود
وگرنه میلیون ها نفر تو رو اصلا عددی نمی‌دونند
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1398/09/24
کم به شعور مردم توهین کنید والا خجالت داره بس کنید .
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1398/09/24
من فکر میکردم داخل این مجموعه این آدم حسابیه
چرا حرف خودتون رو میکنید تو دهن مردم هی مردم مردم مردم
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1398/09/24
مردم نان شب ندارد بخورن کی گفتن از اخبار شما دورغگو
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/09/24
مردم این همه شهید دادند که شما بنزین را۳۰۰۰ تومن کردید. اون موقع می گویند بنزین را ۷۰۰۰ تومن کنید؟!
چقدر حقیر شدید و سقوط کردید این همه دروغ پشت دروغ.
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1398/09/24
آدم زنده وکیل وصی نمیخواهد
از قول خودت حرف بزن مردک
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1398/09/24
وزیر جون حتمن برو دکتر تا بدتر نشدی جوانی گناه داری ب جوانی خود رحم کن
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/09/24
خدا ازتون نگزره دارید برای بنزین ۷ هزاری نقشه می کشین سیاست شما این طوریه
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/09/25
یک پیشنهاد دارم،
جای اینکه با پول بنزین، بودجه ی کشور رو تعیین کنید،
حقوق فوتبالیست هارو کم کنید یا حتی حذف کنید.
فوتبال از زندگی مردم حذف بشه مشکلی پیش نمیاد، اما بالا بردن بنزین کمر مردم رو میشکنه.
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1398/09/25
اخه اگر بنزین بشود لیتری هفت هزار تومان می دانی چه فاجعه ایی بر سر این مردم مستضعف آوار می شود،!!!! ...
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1398/09/25
بیخود گفته که مردم میگن بنزین بشه ۷اینترنت رایگان بشه لطفا از دهن مردم حرف نزنید آقای محترم این اینترنت داغون هم ارزونی خودتون زندگی مردم داره با شرایط سخت میگذرد یه فکری به حاله جیب مردم بکن تا جیب خودت
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1398/09/25
مردم با تو غلط گردن از کدوم مردم حرف میزنی از مردم خودت میگی یا از مردم کوچه و بازار میگی که واقعا تو درد دارن زندگی میکنن ...
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1398/09/25
خجالت بکشید دیگه
چرا دست از سر مردم بر نمی دارید ؟
اینم حتما استارت گرونی دوباره بنزین هست
Netherlands
04:33 - 1398/09/25
دروغ گو ... کم مزخرف گوی و گزیده گوی چون کدخدا...!!!
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/09/25
درباره بنزین حرف نزن که تخصص جنابعالی نیست ولی اینترنت پرسرعت و با قیمت مناسب شایسته مردم هست چرا مثل بچه ها گرو کشی میکنی یا این یا اون کم کم مردم میفهمن شما و اطرافیانتون فقط قصد عصبانی و تمسخر مردم را دارید وگرنه حرفهایتون شبیه بچه های زیر پنج سال است
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1398/09/25
اوج بی تجربگی اون ناپختگی واقعا چه کسانی وزیر می شوند
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1398/09/25
لب مطلب این است چرااستعفا نمی دهیدتایکی ازفسیلها جای شماوزیرشودوترزش افزوده رادوباره راه بیندازیم ومردم رابچاپیم
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1398/09/26
بلانسبت مردم. غلط کرده اونی که ب تو گفته بنزین بشه 7000تومان. اکثر کشورهای دنیا اینترنت مجانیه اما شما قیمتشو کردید قیمت خون مردم
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/09/26
مردم چيزاي ديگه هم ميگن تو فقط اين يه حرف رو شنيدي
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/09/28
تو یکی جای خودت صحبت کن نمیخواد جای مردان حرف بزنی
United Arab Emirates
11:32 - 1398/09/28
خدایا روا مدار که گدا معتبر شود گر گدا معتبر شود زخدا بیخبر شود از اون بالایی گرفته تا این بچه ننه عقده ای همه از خدا بیخبرن تا ملت متهد نشن این است حال روزمان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج