سزار اصلاحات بازنشستگی فرانسه استعفا کرد
۹۳۹۹۳۲
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
۱۹۳۵۲ 
به دنبال اعلام رسانه‌ها مبنی براینکه کمیسیونر ارشد دولت فرانسه در امور بازنشستگی از اعلام پست‌هایی که همزمان با پست وزارتی برعهده داشته خودداری کرده، این مقام دولت فرانسه مجبور به استعفا شد.

ایسنا: به دنبال اعلام رسانه‌ها مبنی براینکه کمیسیونر ارشد دولت فرانسه در امور بازنشستگی از اعلام پست‌هایی که همزمان با پست وزارتی برعهده داشته خودداری کرده، این مقام دولت فرانسه مجبور به استعفا شد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اعلام استعفای ژان پل دلووی، کمیسیونر ارشد دولت فرانسه در امور بازنشستگی در دوران حساسی برای امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و در حالیکه دولت او با اتحادیه‌هایی که در اعتراض به طرح‌های اصلاحات بازنشستگی اعتراضات خود را تشدید کرده‌اند، رخ داده است.

سزار اصلاحات بازنشستگی فرانسه استعفا کرد

ریاست‌جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای ضمن تقدیر از تعهد شخصی دلووی و کارش در زمینه اصلاحات بازنشستگی، اعلام کرد که استعفای دلووی را که گفته است نمی‌خواهد به کار بدنه اجرایی آسیبی برسد، می‌پذیرد.

فشارها بر دلووی برای استعفا از هفته گذشته و به دنبال افشای ۱۳ پست وی از جمله مدیر داوطلب یک موسسه آموزشی بیمه که از اصلاحات بازنشستگی سود می‌برد، تشدید شد.

دلووی گفته بود که در عدم افشای مشاغلش اشتباه کرده است. تعدادی از وزیران از او دفاع کرده و گفته‌اند که با حسن نیت کار کرده است.

این استعفا یک شکست دیگر برای مکرون بود نه فقط به این دلیل که که او مرد اصلاحات بود بلکه دلووی یکی از متحدان معتمد او و از معدود کارشناسان کابینه‌اش به شمار می‌آمد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج