آبگرفتگی اهواز ظرف ۷۲ ساعت آینده رفع می‌شود
۹۴۰۳۳۰
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
۸۴۷۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز ضمن عذرخواهی از مردم این شهرستان، گفت: ظرف مدت زمان ۴۸ تا ۷۲ ساعت دیگر آب از مناطق درگیر آبگرفتگی در اهواز خارج خواهد شد و وضعیت به حالت عادی باز خواهد گشت.

خبرگزاری مهر: بهنام مریدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به آخرین وضعیت دفع آب های سطحی پس از بارندگی شب گذشته در شهرستان اهواز و آبگرفتگی بسیاری از خیابان ها و معابر این شهرستان اظهار کرد: شب گذشته در مدت سه ساعت حدود ۹۰ میلیمتر بارندگی داشتیم و این حجم بارندگی در طول این مدت زمان وارد شبکه و کانال های دفع آب های سطحی شد.

وی افزود: شبکه فاضلاب و همچنین کانال های دفع آب های سطحی شهر اهواز توانایی ورود این حجم از آب را برای ورود ندارند و این مساله باعث شد تا شاهد پس زدگی فاضلاب و همچنین ورود آب به معابر شهر اهواز باشیم.

آبگرفتگی اهواز ظرف ۷۲ ساعت آینده رفع می‌شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اهواز تصریح کرد: زمانی که کانال دفع آب های سطحی در شهر اهواز وجود نداشته باشد، آب باید وارد شبکه فاضلاب شود و فاضلاب اهواز نیز عملا توان و کشش دفع آب های سطحی را ندارند و این مساله باعث می شود تا شاهد ورود آب به معابر و آبگرفتگی خیابان ها باشیم.

مریدی با بیان اینکه اگر در طول روز بارندگی بیشتر از ۱۰ میلیمتر باشد، شبکه فاضلاب آب را پس می زند و نمی تواند آن را دفع کند، گفت: این مساله باعث می شود تا در دفع فاضلاب و همچنین دفع آب باران در شهر اهواز دچار مشکل شویم. با توجه به اینکه ۹۰ میلیمتر باران در سه ساعت وارد شبکه شد، شاهد چنین وضعیت آبگرفتگی در اهواز هستیم.

وی ادامه داد: اگر این بارش ها با تعلل و در طول بازه زمانی بیشتری می بارید، شاید می توانستیم به شکلی این آب ها را مدیریت کنیم اما حجم ۹۰ میلیمتری بارندگی در سه ساعت شرایط را بسیار دشوار کرد و برای شبکه فاضلاب اهواز مشکلاتی را ایجاد کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اهواز عنوان کرد: آبی که در سطح خیابان ها وجود دارد، خطوط فاضلاب شهر اهواز را دچار مشکل می کند و تا زمانی که این آب ها دفع نشوند، قطعا با مشکلات در بحث فاضلاب نیز مواجه هستیم.

مریدی گفت: همه ایستگاه های پمپاژ و پمپ های دفع فاضلاب در مدار و در حال کار هستند تا شرایط دفع فاضلاب بهبود پیدا کند اما توان آن ها محدود است. در این زمینه باید گفت که خیابان ها و مناطقی که در حال حاضر دچار آبگرفتگی هستند، ظرف مدت زمان ۴۸ تا ۷۲ ساعت دیگر آب از مناطق خارج خواهد شد و وضعیت به حالت عادی باز خواهد گشت.

وی با اشاره به ورود آب به درون برخی از خانه های مردم در شهر اهواز اظهار کرد: از همه مردم شهر اهواز که در طول این مدت زمان، دچار مشکلات فراوانی شدند عذرخواهی می کنم. ما همه تلاش را خواهیم کرد تا در سریعتر زمان ممکن شرایط اهواز به حالت عادی بازگردد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اهواز خاطرنشان کرد: تا زمانی که شبکه دفع آب های سطحی که متولی اجرای آن شهرداری اهواز است، ایجاد نشود، هر زمان که بارندگی در اهواز بیش از ۱۰ میلیمتر باشد، اهواز را آب خواهد گرفت.

مریدی گفت: آب اکنون در برخی از مناطق فروکش کرده و خشک شده است اما برخی از مناطق نیز دچار آبگرفتگی هستند و در این زمینه تلاش خواهیم کرد تا آب ظرف مدت ۴۸ ساعت یا ۷۲ ساعت آینده کاملا از اهواز خارج شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/09/26
از کرامات شیخ ما چه عجب ؟؟
مشت را باز کرد ، گفت یه وجب!!
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1398/09/26
خوبه این اقا حداقل عذرخواهی کرد بقیه مسئولین اهواز که عین خیالشون هم نسیت !!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1398/09/27
چشم بسته غیب میگن ......خب معلومه دیگه تا 72ساعت دیگه
آبها کم کم فروکش میکنه
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1398/09/27
یا باید منتظر بمونیم باد بیاد، یا باید منتظر بمونیم زمین آب رو ببلعه، یا باید منتظر باشیم هوا گرم شه که مردم زلزله زده تو سرما نباشن، یا باید منتظر سرما باشیم تا مردم زلزله زده جنوب تو اون هوای داغ نباشن، مسئولین هم فقط جیبشون رو پر می‌کنند که مسئولیتشون رو انجام داده باشن، آخ مردم
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1398/09/27
تا ۷۲۰ روز دیگه هم رفع نمی شه شما الان یک ماهه میگین گوجه ارزون میشه اما خبری نشد
Iran, Islamic Republic of
03:22 - 1398/09/27
خحالت اوره کلانشهر ب این مزخرفی ندیدم .
ثروتمندترین شهر غرق در فاضلاب
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/09/27
خسته نباشید.خودش فروکش کنه پس
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/09/27
در کشورهای که درست فکر میکنند این است که چا های عمیق میکنند و آب را هدایت با چاههای عمیق می کنند هم به آبهای زیر زمینی کم کردن هم به جامعه ولی اینها فقط به فکر جیب خودشان هستند نه به فکر مردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج