دستگیری ۳ متهمِ جاسوسی برای اسرائیل در قبرس
۹۴۱۰۹۴
۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۵
۳۵۲۲
پلیس قبرس پنجشنبه سه نفر از کارکنان یک شرکت مرموز جاسوسی که مالکیت آن در اختیار یک مقام سابق رژیم صهیونیستی است را دستگیر کرد.

خبرگزاری فارس: پلیس قبرس سه نفر از کارکنان شرکتی مرموز در این کشور که گمان می‌رود در حال جاسوسی از شهروندان این کشور است را دستگیر کرد. مالک این شرکت فناوری که در زمینه تجهیزات شنود فعالیت می‌کند یک مقام اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی است.

این خبر در شرایطی گزارش شده که چند هفته پیش گزارش شد پلیس قبرس یک خودروی «ون» مجهز به تجهیزات پیشرفته جاسوسی متعلق به رژیم صهیونیستی را توقیف کرد.

قبرس ۳ متهم به جاسوسی برای اسرائیل را دستگیر کرد

رسانه‌ها گزارش داده‌اند پلیس بعد از توقیف این خودرو در حال تحقیق از شرکتی به نام «Wispear» است. این خودرو روز ۲۵ آبان‌ماه توقیف و مالک اسرائیلی آن بازداشت شد.

پلیس قبرس امروز پنجشنبه گفته در حال بازجویی از دو مرد و یک زن است که مظنون به نقض قوانین این کشور در زمینه حریم خصوصی هستند.

این سه نفر با ۱۳ اتهام از جمله دسیسه برای ارتکاب اقدامات مجرمانه و جعل سوابق روبرو هستند. هر سه متهم قرار است روز جمعه در دادگاه حاضر شوند.

رئیس پلیس قبرس گفت که مقامات این کشور در حال بررسی چگونگی ورود این ون و سایر تجهیزات جاسوسی به کشور هستند.

پیشتر مجله «فوربس» گزارش‌هایی را از یک افسر اسبق اطلاعاتی رژیم اسرائیل در قبرس و قابلیت‌های تجسسی این خودروی ۹ میلیون دلاری منتشر کرد و این مسئله منجر به ورود پلیس قبرس در این ماجرا شد.

در روزهای گذشته یک نشریه آمریکایی خبر داد که رژیم صهیونیستی عامل نصب دستگاه‌های جاسوسی نزدیک کاخ سفید است. 

شرکت پیام رسان «واتس‌آپ» نیز از یک شرکت سایبری اسرائیلی به اتهام کمک به هک حدود یکهزار و ۴۰۰ تلفن همراه در سراسر جهان شکایت کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج