کمک ۱۰میلیونی به خسارت‌دیدگان خوزستانی
۹۴۱۶۲۶
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
۴۰۷۷
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت 10 میلیون تومان کمک بلاعوض و با فوریت به خسارت دیدگان بارندگی اخیر در خوزستان خبرداد.

ایسنا: محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه نشست شورای برنامهریزی خوزستان که امروز 30 آذرماه در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای رسیدگی به مشکلات مردم استان و به دستور رییس جمهور به استان خوزستان سفر کردم.

وی با بیان اینکه حدود 2 هزار تا 2 هزار و 500 خانوار در خوزستان در اثر بارندگیهای اخیر دچار خسارت شده‌اند، افزود: در این زمینه 2 اقدام در جلسه شورای برنامهریزی استان تصمیمگیری شد. در این زمینه مقرر شد تا به خانوارهایی که لوازم خانگی آنها به زیر آب رفت و همچنین خانههای آنها، دچار آسیبهای جزیی شد، 10 میلیون تومان به صورت بلاعوض و با فوریت پرداخت شود.

 رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: هر اقدامی که برای جبران خسارتها و آسیبهای وارد به زیرساختهای شهری و مناطق محلی زندگی مردم نیاز باشد را انجام خواهیم داد. در این زمینه اکنون 25 میلیارد تومان به صورت نقدی برای تنخواه به استان ابلاغ شده است تا بتواند اقدامات لازم را جهت حل مشکلات مردم انجام دهد.

نوبخت با بیان اینکه چه باید کرد تا اتفاقات کنونی مجددا در استان ندهد، عنوان کرد: در مصوبه فروردین ماه 96، برای بحثهای آب و فاضلاب، برق، تسطیح اراضی و ریزگردها اعتبارات بسیار خوبی اختصاص داده شد. در این زمینه برای بخش آب و فاضلاب حدود 1400 کیلومتر قرارداد برای توسعه شبکه و احداث آن تنظیم شده است که تا کنون 422 کیلومتر از آن اجرایی شده است.

شهرداران خوزستان برای جمع‌آوری آبهای سطحی طرح آماده کنند

وی ادامه داد: مصوبه فرودین ماه سال 96، سه سال بود و اکنون به دنبال تمدید این مصوبه هستیم. همچنین نامهای با امضای رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر نیرو تهیه شده و به رییس جمهور داده شده است تا ایشان از مقام معظم رهبری اجازه بگیرند تا بتوانیم 100 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی به صورت بلاعوض دریافت کنیم و نسبت به حل مشکلات آب و فاضلاب استان اقدام کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: آنچه که مربوط به خزانه است و باید در اختیار طرح های مربوط به مصوبه فروردین ماه 96 قرار بگیرد تا پیش از پایان دی ماه پرداخت خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه مشکل استان خوزستان صرفا شبکه آب و فاضلاب شهری نیست، گفت: باید برای جمع‌آوری آب‌های سطحی طرح دیگری داشته باشیم. در این زمینه به شهردار اهواز و سایر شهرداران استان اعلام می‌کنم تا طرح خود را برای جمع‌آوری آب‌های سطحی آماده کنند. دولت حتما در کنار شهرداران خاوهد بود و به آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند نسبت به اجرای این طرح‌ها اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوال در خصوص کوتاهی دستگاه‌های اجرایی و معرفی مقصر مشکلات اخیر در اهواز اظهار کرد: برای این مساله یک مسئول ناظر در نظر گفته شده تا موضوع بررسی و سپس اعلام شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/10/01
بابا،یه،کم،عرضه،به،خرج،بدین،که،مردم،اینقدر،گرفتار،نشن،بیعرضگی،بی،لیاقتی،تاکی،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج