تجاوز کشیش‌ها به ۱۷۵ نوجوان در مکزیک
۹۴۲۳۷۲
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۰
۲۳۵۷۳ 
تعدادی از اعضای بلند پایه یک انجمن مذهبی کاتولیک در مکزیک موسوم به «لژیونر‌های مسیح» طی سالهای ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۹ به دست کم ۱۷۵ فرد زیر سال قانونی تجاوز جنسی کرده‌اند.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ تعدادی از اعضای بلند پایه یک انجمن مذهبی کاتولیک در مکزیک موسوم به «لژیونر‌های مسیح» طی سالهای ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۹ به دست کم ۱۷۵ فرد زیر سال قانونی تجاوز جنسی کرده‌اند.

درگزارش داخلی این انجمن قدرت‌مند و پرنفوذ کاتولیک که روز دوشنبه منتشر شد ضمن افشای موارد متعدد تخلفات اخلاقی کشیش‌های کاتولیک در مکزیک تصریح شده است که عامل اصلی در شمار قابل توجهی از این تخلفات مارسیال ماسیل، بنیانگذار انجمن بوده است.

این گزارش که به بررسی فعالیت انجمن «لژیونرهای مسیح» از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۴۱ تا شانزدهم دسامبر ۲۰۱۹ اختصاص دارد پای دست کم ۳۳ کشیش و یا شَمّاس (از خادمان کلیسا که جایگاهی پایین‌تر از کشیش دارد) را به میان کشیده و تصریح می کند که دست کم شصت تن از قربانیان از سوی مارسیال ماسیل، بنیانگذار این انجمن مورد سوء استفاده و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

این گزارش توسط کمیسیون ویژه‌‌ای تهیه شده که ماه ژوئن از سوی مقامات عالی رتبه کلیسای کاتولیک در مکزیک منصوب شده بود. افشای سوءاستفاده‌های جنسی و تخلفات اخلاقی کشیش‌ها در مکزیک حکایت از آن دارد که کلیسای کاتولیک در این کشور حدود هشتاد سال بر این موارد سرپوش گذاشته است.

افشای موارد متعدد تخلف اخلاقی کشیش‌ها در مکزیک همزمان با تاکید اخیر رهبر کاتولیک‌های جهان به مبارزه جدی با این نوع تخلفات در کلیسا صورت می‌گیرد. پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین روز سه شنبه گذشته با صدور دو فرمان الزام به رازداری در کلیسا درباره پرونده‌های آزار جنسی را ملغی کرد.

واتیکان از سال‌ها پیش بواسطه افشاگری‌های متعدد در خصوص رسوایی جنسی برخی کشیش‌ها و آزاد کودکان طی ده‌های گذشته به شدت دچار بحران شده و انتقاد‌های زیادی را به سوی خود جلب کرده‌ است. این رسوایی‌ها پیش‌تر در بسیاری از مواقع در کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا،‌ شیلی و یا آلمان توسط رهبران کلیسا و مقامات بالادست کشیش‌های متخلف سرپوش گذاشته شده است.

بر اساس گزارشی که از سواستفاده‌های جنسی کشیش‌ها و مقامات عالی رتبه انجمن‌های مذهبی کاتولیک در مکزیک منتشر شده عمده قربانیان متخلفان در کلیسا را نوجوانان یازده تا شانزده سال تشکیل می‌دهند.

در این گزارش همچنین بر قربانی شدن چهارده تن از متجاوزان تاکید و از یک «زنجیره تجاوز» پرده‌برداری شده است؛ به این نحو که از ۳۳ فرد مرتکب تخلف ۱۸ تن عضو انجمن «لژیونرهای مسیح» بوده و و از این هجده تن ۱۴ نفر خود از سوی دیگر اعضا مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

گفتنی است که رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سفر اخیر خود به شیلی از رسوایی سوء استفاده جنسی در کلیسای کاتولیک به عنوان «درد و شرم» یاد کرده بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:06 - 1398/10/03
ملت نادان !=== عفو خیانتکار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
دقیقاً
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1398/10/03
ملت نادان=== تولد جنایتکار
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/10/03
اینا وقت دعا کردن هم داشتند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
بله در حین تجاوز
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/10/03
وای بالام جان خاک برسرشان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
غضنفر یکی از القاب حضرت علی علیه السلامه. کی می خواهید بفهمید؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
خب که چی؟ اسم اسمه دیگه
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/10/03
حد اقل پرده پوشی و حمایت قضائی در کار نیست , مثل بعضی جاهای دیگه!
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/10/03
یکی داده حالشو برده .یکی کرده حالشو برده ما چرا غصه بخوریم
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/10/03
خونواده نادان که بچه کوچکشون رو سپردن به این اشغالهای به اصطلاح خودشون پدر،خب هر روز از این دست اتفاقات تو کلیساهای کشورهای دیگه اوفتاده ولی باز مردم اون کشورها عبرت نمیگیرن و بچه و نوجوانش رو میسپارن به این کشیش های فاسد
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/10/03
از ۳۳ فرد مرتکب تخلف ۱۸ تن عضو انجمن (لژیونرهای مسیح) بوده و و از این هجده تن ۱۴ نفر خود از سوی دیگر اعضا مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.
لژیونرهای مسیح خخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج