متن گزارش مجلس درباره مدرک «حسین فریدون»
۹۴۲۵۷۸
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
۶۵۰۳ 
گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در خصوص «موضوع پذیرش و نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری» منتشر شد.

خبرگزاری فارس: گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در خصوص «موضوع پذیرش و نحوه جذب آقای حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری» منتشر شد.

متن این گزارش به شرح زیر است:

بخش اول

طرح مسأله

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نظر به وظیفه ذاتی خود مذکور در بند 6 ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس و از باب نظارت و کسب اطلاع از کم و کیف امور کشور و نظر به وجود ابهاماتی در خصوص نحوه پذیرش آقای حسین فریدون (دستیار ویژه وقت رئیس جمهور) در مقطع دکتری، در تاریخ 1395/5/4 طی نامه‌ای به وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری، موارد دارای ابهام را استعلام می‌کند. این وزارتخانه در تاریخ 1395/5/30 مراحل ثبت‌نام نامبرده را به شرح ذیل گزارش می‌کند:

شرکت در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز در مجموعه علوم سیاسی در سال 1392

انتخاب 5 کد رشته محل در مرحله تکمیل ظرفیت

درخواست نامبرده از سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در آزمون اختصاصی پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی

اعلام سازمان سنجش آموزش کشور به پردیس دانشگاه شهید بهشتی مبنی بر دارا بودن حد نصاب معرفی دوره شبانه دانشگاه گیلان برای ایشان و امکان استفاده از نتایج آزمون نیمه‌متمرکز در صورت کسب حداقل شرایط و ضوابط دانشگاه شهید بهشتی و عبور از مرحله گزینش علمی با توجه به سهمیه ایثارگری و وضعیت علمی نامبرده

تأیید گروه و دانشکده علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی مبنی بر پذیرش نامبرده

ثبت‌نام در دانشگاه شهید بهشتی در رشته روابط بین‌الملل در مقطع دکتری

اخذ و قبولی 18 واحد مقطع دکتری

ابلاغ دانشگاه شهید بهشتی به نامبرده مبنی بر امکان شرکت نامبرده در آزمون جامع

همچنین این وزارتخانه در تاریخ 1395/6/10 تصویری از مدارک قبولی مشارالیه در امتحان جامع دانشگاه شهید بهشتی را به کمیسیون ارسال می‌کند.

11 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظر به ابقاء ابهامات در این خصوص، طی نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس در تاریخ 1395/9/21 درخواست اعمال ماده 234 آیین‌نامه داخلی در این خصوص را نمودند که این درخواست در تاریخ 1395/9/24 به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ارجاع شد.

بخش دوم

اقدامات کمیسیون در خصوص تهیه گزارش:

کمیسیون پس از ارجاع موضوع از سوی هیأت رئیسه به بررسی همه‌جانبه پرونده پرداخت و با انجام مکاتبات چند باره با دستگاه‌های ذیربط نظیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه شهید بهشتی و همچنین تشکیل جلسات متعدد با مسؤولان دانشگاهی و اجرایی مرتبط با پرونده (نظیر رئیس دانشگاه، رئیس دانشکده و معاونان پژوهشی و دانشجویی و مدیران و رؤسای سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط) موضوع را مورد بررسی قرار داد. نتایج حاصل از این بررسی به طور خلاصه به شرح ذیل است. (ضمناً مستندات به پیوست به مرجع ذیصلاح ارسال خواهد شد).

آقای حسین فریدون متولد 1336 داوطلب آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال تحصیلی 93-1392 به شماره داوطلبی 289952 در کدرشته امتحانی 2117 مجموعه «علوم سیاسی در کلیه گرایش‌ها» شرکت کرده است.

لازم به ذکر است، معدل کارشناسی اعلام شده از سوی سازمان با معدل واقعی تطابق ندارد و مطابق دانش‌نامه صادره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 1373/5/30 معدل ایشان با گذراندن تعداد 147 واحد درسی با میانگین کل 13/33 بوده است

 

نامبرده در مرحله تکمیل ظرفیت برای نوبت دوم (شبانه) دانشگاه گیلان در رشته روابط بین‌الملل (با در نظر گرفتن شرایط 30 درصد جانبازی و با سهمیه 2 ایثارگران) برای طی مراحل مصاحبه معرفی شده است.

علی‌رغم اعلام دانشگاه گیلان مبنی بر کان‌لم‌یکن تلقی شدن پذیرش و ثبت‌نام در صورت عدم مراجعه برای مصاحبه شفاهی، ایشان برای شرکت در مصاحبه، در دانشگاه گیلان حاضر نمی‌شوند.

نامبرده پس از عدم ثبت‌نام در دانشگاه گیلان، طی درخواستی از سازمان سنجش پذیرش کشور، خواستار معرفی به دانشگاه شهید بهشتی برای شرکت در آزمون اختصاصی پردیس خودگردان این دانشگاه و برای تحصیل در رشته روابط بین‌الملل در مقطع دکتری می‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ 1393/1/31 طی نامه‌ای به صورت محرمانه - مستقیم، خطاب به رئیس وقت دانشگاه شهید بهشتی آقای محمد مهدی طهرانچی، ضمن اشاره به درخواست آقای حسین فریدون برای ثبت‌نام در پردیس دانشگاه شهید بهشتی و اعلام معدل کارشناسی با نمره 17/38 و کارشناسی ارشد با معدل 17/75، اعلام می‌دارد که «استفاده از نمره آزمون دکتری سال 1392 برای پذیرش نامبرده با رعایت سایر ضوابط و شرایط آن دانشگاه شهید بهشتی اعلام می‌کند: لطفاً این نامه به صورت محرمانه به گروه فرستاده شده و در صورت مثبت بودن نامبرده جهت مصاحبه، به اطلاع جناب آقای دکتر فریدون جهت هماهنگی برسد». (منظور از دکتر فریدون در این یادداشت آقای عبدالحسین فریدون مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر وزارتی است).

لازم به ذکر است، معدل کارشناسی اعلام شده از سوی سازمان با معدل واقعی تطابق ندارد و مطابق دانش‌نامه صادره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 1373/5/30 معدل ایشان با گذراندن تعداد 147 واحد درسی با میانگین کل 13/33 بوده است. سازمان سنجش دلیل این امر را خوداظهاری آقای حسین فریدون هنگام اعلام معدل کارشناسی در سامانه سازمان اعلام کرده و وظیفه کنترل صحت اطلاعات پس از قبولی را مطابق دستورالعمل‌ها بر عهده دانشگاه شهید بهشتی می‌داند.

رئیس وقت دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه، آقای عباس عرب‌‌مازار طی پی‌ نوشتی در هامش‌نامه سازمان سنجش در تاریخ 1393/2/9، موضوع را «جهت اقدام لازم» به مدیر وقت گروه علوم سیاسی ارجاع می‌دهد.

در تاریخ 1393/2/9، موضوع را «جهت اقدام لازم» به مدیر وقت گروه علوم سیاسی ارجاع می‌دهد.

در تاریخ 1393/2/16 مدیر وقت گروه طی یادداشتی اعلام می‌دارد که «آزمون کتبی و شفاهی پردیس انجام شده و اسامی برگزیدگان نیز اعلام شده است و در این شرایط راه معقول و مقبولی برای این پذیرش، مقدور و متصور نیست. (ضمناً) شاید افراد زیادی باشند که شرایط ایشان را داشته باشند پس اولی است که سازمان چنین امکانی را برای همه فراهم نماید. همچنین در سطر آخر (نامه سازمان سنجش کشور) قید شده است: با رعایت سایر ضوابط و شرایط آن دانشگاه. بر اساس همین جمله چون شرایط دانشگاه، آزمون کتبی و شفاهی بوده، بنابراین درخواست مذکور با آن شرایط تطابق ندارد»ـ

در تاریخ 1393/2/22 رئیس وقت دانشکده در هامش‌نامه رئیس گروه از ایشان درخواست می‌کند که در صورت عدم تمایل به مصاحبه از طرف گروه صورتجلسه گروه برگزارکننده آزمون دکتری در این خصوص ضمیمه شود.

کمیته تحصیلات تکمیلی گروه علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ 1393/2/27 تشکیل جلسه داده و طی مصوبه خود که به امضای اعضای گروه رسیده است و در تاریخ 1393/2/31 به رئیس وقت دانشکده ارسال شده است. اعلام می‌دارد: «با توجه به آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی و علمی و اعلام نتایج نهایی نوبت دوم 93-1392 دکتری روابط بین‌الملل پردیس دانشگاهی، در این مرحله امکان هیچ‌گونه تجدیدنظر در نتایج اعلام شده ندارد و لذا پذیرش درخواست ایشان در این دوره امکانپذیر نمی‌باشد. بدیهی است ایشان می‌توانند در نوبت بعدی آزمون این رشته شرکت نماید».

در همین تاریخ یعنی 1393/2/31 معاون پژوهشی دانشکده مصوبه گروه را به همراه سایر مدارک به معاون وقت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ارسال می‌کند.

در تیر ماه 1393 معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تغییر می‌کند.

در تاریخ 1393/6/16 موضوع مجدداً از سوی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی جدید به رئیس دانشگاه ارجاع می‌شود.

در تاریخ 1393/6/22 مدیر وقت گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در یادداشتی خطاب به رئیس وقت دانشگاه اظهار می‌دارد که «پیرو پی‌نوشت معاون محترم آموزشی دانشگاه در خصوص وضعیت آقای حسین فریدون، چون از نظر ایشان شرایط احراز شده است و سازمان سنجش در این خصوص مجوز داده‌اند، طبعاً مانعی برای حضور آقای حسین فریدون در دوره دکتری روابط بین‌الملل پردیس دانشگاه شهید بهشتی نیست».

در همان تاریخ یعنی 1393/6/22 رئیس وقت دانشکده طی نامه‌ای خطاب به معاون وقت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اظهار می‌دارد: «پیرو پی‌نوشت جنابعالی برنامه مورخ 1393/2/31 دانشکده در خصوص آقای حسین فریدون و با توجه به نظر مدیر محترم گروه علوم سیاسی ثبت‌نام ایشان در دوره دکتری روابط بین‌الملل پردیس 2 از نظر دانشکده بلامانع است».

و در نهایت پس از طی مراتب اداری در تاریخ 1393/6/25 رئیس وقت دانشگاه شهید بهشتی در نامه‌ای خطاب به معاون وقت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام می‌کند:« با توجه به نظر رئیس محترم دانشکده و بلامانع بودن ثبت‌نام ایشان از نظر دانشکده در پردیس ثبت‌نام به عمل آید». این دستور و در این تاریخ به این معناست که داوطلب در آزمون تحصیلی 93-1392 شرکت کرده لکن پذیرش و ثبت‌نام او برای سال تحصیلی 94-1393 صورت گرفته است.

نامبرده پس از ثبت‌نام در دانشگاه با حضور در دفتر اسناد رسمی شماره 36 تهران متعهد می‌شود:«از اشتغال به هر گونه کار در دستگاه‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات و مراکز مختلف اعم از خصوصی، دولتی و عمومی خودداری نموده و صرفاً به امر تحصیل اشتغال داشته باشد».

بخش سوم

جمع‌بندی و اعلام نظر

کمیسیون آموزش و تحقیقات با بررسی تمام مستندات قابل دسترسی و استماع اظهارات مسؤولان ذیربط اعلام می‌دارد در موضوع ارجاعی در خصوص «پذیرش و نحوه جذب آقای حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری»، بروز تخلفات و رعایت شئونات قانونی در موارد ذیل واقع شده و کمیسیون در صورت رأی مثبت نمایندگان، خواستار ارسال پرونده به قوه قضائیه و مرجع ذیصلاح اداری است:

اظهار معدل غیرواقعی برای دوره کارشناسی حین ثبت‌نام توسط آقای حسین فریدون

2. تخلف از مفاد تعهد کتبی و محضری ثبت شده به شماره 192506 مورخ 1394/12/12 مبنی بر عدم اشتغال به هر گونه کار در دستگاه‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات و مراکز مختلف اعم از خصوصی، دولتی و عمومی توسط آقای حسین فریدون.

3. عدم رعایت دستورالعمل‌ها و ضوابط قانونی توسط «دانشگاه شهید بهشتی» در مطابقت اطلاعات اظهار شده توسط داوطلب با اسناد و مدارک مثبته.

4. عدم رعایت مراحل سنجش علمی به صورت کامل برای داوطلب توسط دانشگاه شهید بهشتی.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
17:30 - 1398/10/03
مشکلات مردمو حل کنید. واسه چی اینهمه حقوقو امتیازو پاداش میگیرید؟؟؟؟؟!!!!!
پاسخ ها
محمدعلی محمدی احمدمحمودی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
حکومت اسلامی بر پایه وعدل و عدالت باید همانند حکومت زمان حضرت علی و برادرش عقیل باشد، که نگذاشت برادرش از بیت المال استفاده شخصی کند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
اینقدر گزارش مبهم وپیچیده اید که خودتان هم نمی دانید چی نوشته اید برای اینکه به جوری که خواستید بتوانید تفسیر کنید اگر واقعا چیزی رامی خواهید ثابت کنید جوابش دو کلمه است مدرک اصالت دارد یا نه
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
این تازه یه نمونه شه.
والله باید سر پل صراط به همه اونایی که بخاطر هزینه از تحصیل تو دانشگاه (خصوصا ارشد به بالا)باز موندن جواب بدن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
"مطابق دانش‌نامه صادره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 1373/5/30 معدل ایشان با گذراندن تعداد 147 واحد درسی با میانگین کل 13/33 بوده است"
دانش آموخته دانشگاه آزاد با معدل 13.3 یعنی بیسواد مطلق، چگونه دستیار رییس جمهور و در مذاکرات با نخبه های اروپایی و امریکایی شرکت می کند؟ تنها امتیازش دانستن زبان سرخه ای بود؟ این کشور با حکومت این نابخردان به جایی نخواهد رسید. چگونه فریدون با این وضعیت تحصیلی به این مقامات رسیده است؟ چرا تحصیل را قربانی فساد و ناراستی می کنید؟
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/10/03
''' لطفا بعد از تحقیق و تفحص در باره'' مدرک'' حسین '' فریدون'''' آنگاه 'مدرک تحصیلی '' حسن ''آقا '' را بررسی کنید' تا ببینیم'' واقعا حسن آقا'' فریدون''دکتر میباشد!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Spain
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
نه بابا این لقب دکتر بهش دادن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
به Shanjani :
احسنت، دمت گرم دوست عزیز، لایک، لایک، لایک.
Netherlands
18:29 - 1398/10/03
چقدر کمبود و عقده واسه دکتر شدن خوب تو که پول داشتی می رفتی خارج یک مدرک الکی میگرفتی اینجا رو هم واسه بچه های ایران خالی میذاشتی خدا ازتون نگذره
Netherlands
18:34 - 1398/10/03
سهمیه و خریدن صندلی و ازدواج با جانباز واسه قبولی ، فروش سوالات و تقلب در کنکور و هزار تا دغل کاری دیگه ، به زور به دانشگاه میگن باید فلانی رو ثبت نام کنی !!! با معدل الکی و تقلبی ... خدا لعنتتون کنه ... بچه های زرنگ مردم پشت دیوار سهمیه و گزینش موندن ..... هم اختلاس پولی هم اختلاس علمی
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/10/03
من کاری ندارم ولی کاملا مشهود ه که دنبال بهانه برای کله پا کردن حسین فریدون هستید نتیجه گیریهای آخر خیلی خنده دار است؟
پاسخ ها
mostafa askari
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
خنده دار نیست. اگر متن رو کامل بخونید واضحه که تخلف شده. واقعا چرا باید تفاوت باشه. طرف تعهد داده رفته خلافش عمل کرده. بلافاصله وقتی مدیر آموزش عوض شده دوباره قضیه رو به جریان انداختن چون نفری مدیر آموزش شده که مدنظرشون بوده و ...؛ اینها همه تخلف آشکار قانون هست و اصلا هم خنده دار نیست.
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1398/10/03
اگر خودتون فهمیدید اقای دکترررررر چطوری دکتر شده ما هم فهمیدیم این گزارش ایقد گیچ کننده است که فکر کنم وزیر علوم هم متوجه نشود چی بر چی است
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/10/03
دیگه حالم داره به هم میخوره بااین دغل کاریها
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1398/10/03
مدارک دکترامیگیرن هیچ نمی فهمن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
همین ها هستن که گندزدن به این کشور اقایکلمه انگلیسی نمی فهمه دکترشده یا یکی دیگر مدرک سوم دبیرستان داره مشه
وزیرواستاددانشگاه وامسال رئس
دانشگاه بالغب من دراوردی دکترین خدا بفریاد این مملکت برسد
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1398/10/04
دروغ ودغل دروغ ودغل خدا از سرتون نگذره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج