مرگ 94 کوهنورد کشور در 10 ماه!
۹۴۳۶۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
۳۲۰۰
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور از برگزاری کلاس های تخصصی آموزش هیمالیا نوردی از سال آینده خبر داد.
ایسنا: رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور از برگزاری کلاس های تخصصی آموزش هیمالیا نوردی از سال آینده خبر داد.

رضا زارعی در حاشیه مسابقات سنگنوردی جام فجر در همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم ترین برنامه های فدراسیون برای سال آینده برگزاری کلاس های آموزشی هیمالیا نوردی است. در این مقوله قصد داریم برای اولین بار دوره های آموزشی برگزار کنیم تا نفرات هیمالیانورد را از ابتدا زیر نظر بگیریم.

وی با اشاره به دیگر برنامه های فدراسیون برای سال 93 تصریح کرد: قصد داریم لیگ برتر سنگنوردی را در سال آینده راه اندازی کنیم. مسابقات لیگ سبب می شود تا ورزشکاران در کوران مسابقات قرار بگیرند. همچنین در بازی های لیگ علاوه بر اینکه قهرمانان کشور آمادگی خود را حفظ می کنند، جوانان نیز می توانند ظهور کرده و خودی نشان بدهند.

زارعی اضافه کرد: حضور در بازی های جام های جهانی و آسیایی سنگنوردی و همچنین بازی های ساحلی آسیا که برای اولین بار برگزار خواهد شد از دیگر برنامه هایی است که برای سال آینده در نظر داریم.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی خاطرنشان کرد: سال آینده شاهد برگزاری جشنواره نوسنگ خواهیم بود. این جشنواره سبب می شود تا سنگنوردی پیشرفت کند. یکی از دلایل افت سنگنوردی کشور دور بودن از دل طبیعت بوده است چراکه طبیعت زادگاه سنگنوردی است.

وی ادامه داد: اوایل سال دو مربی فرانسوی به کشور می آیند که "دی ابر" یکی از این مربیان تیم های چین و نروژ را تحت پوشش دارد و برای ایمن سازی دیواره بیستون به کشورمان سفر خواهد کرد.

وی تاکید کرد: پنج یخ نورد کشورمان، مسعود زینالی از استان تهران، محمدرضا صفدریان از استان اصفهان و سعید محمودی، مجتبی ثقفی و زهره عبدالرحمانی از استان البرز امسال در جام جهانی یوفا به میزبانی روسیه شرکت می کنند.

زارعی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه مهم ترین موفقیت فدراسیون در سال 92 چه بود؟ تاکید کرد: بی تردید حضور در بازی های آسیایی سنگ نوردی در تهران و کسب سه مدال طلا و سه نقره مهم ترین موفقیتی بود که ورزشکاران ما در سال 92 کسب کردند. همچنین در بازی های یخ نوردی آسیایی در کره جنوبی نیز ورزشکاران ما یک نقره و یک برنز بدست آوردند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در همین باره اعلام کرد: رضا علیپور در بازی های سنگنوردی سرعت جام جهانی در شرایطی قهرمان جهان از روسیه را یکبار شکست داد که در قزوین با دیواره های غیر استاندارد تمرین می کرد!

زارعی با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در کوه های کشور یادآور شد: در فدراسیون کارگروهی تحت عنوان جست و جو و نجات وجود دارد که تعامل خوبی با ستاد بحران استان تهران و جمعیت هلال احمر کشور برقرار کرده است. در دهه فجر امسال همین ستاد 11 مصدوم را از کوه ها نجات دادند. در استان ها نیز دنبال تشکیل این کارگروه هستیم تا تیم های جست و جو در کوه های کشور حضور پیدا کنند.

وی گفت: سال گذشته تا دی ماه، 94 نفر در کوه های کشور جان خود را از دست دادند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به المپیک زمستانی سوچی افزود: دو یخ نورد از کشورمان به صورت نمادین در این المپیک شرکت کردند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات سنگنوری جام فجر در همدان اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد برگزاری جشنواره های مختلفی در همدان از جمله غارشناسی، صعود سراسری کوهنوردان به قله یخچال و سنگ نوردی جام فجر بوده ایم که این جشنواره ها نشان از ظرفیت بالای همدان در ورزش های زمستانی و کوهنوردی دارد. به شخصه همدان را به عنوان پایتخت کوهنوردی می شناسم. کوهنوردی در همدان قدمت بالایی دارد. از زنده یاد محمود اجل گرفته تا جلال چشمه قصابانی همه از بزرگان کوهنوردی بوده و هستند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: هفته آینده نیز به مدت دو روز مسابقات یخ نوردی کشور در همدان برگزار خواهد شد.

زارعی در پایان در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ایسنا که آیا بازی های سنگنوردی جام فجر حکم انتخابی تیم ملی را دارد یا خیر؟ اضافه کرد: برای جام فجر محدودیتی وجود ندارد و اجازه می دهیم کلیه شرکت کنندگان به بازی ها بیایند. در بازی های جام فجر این اجازه را می دهیم تا تیم های آزاد و شهرستان های توابع نیز تیمداری کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج