بازداشت سومین قاضی در پرونده اکبر طبری
۹۴۴۸۳۷
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
۱۳۵۰۸ 
سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت یک قاضی دیگر در پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت: بیشتر متهمان این پرونده بازداشت هستند.

خبرگزاری تسنیم: غلامحسین اسماعیلی در ادامه هفدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری درباره آبگرفتگی در استان اهواز اظهار کرد: قبلاً هم گفتم در حوزه‌هایی مانند عوارض ناشی از سیلاب‌‌ها دستور داده شده، همه مقصرین وضع موجود در ادوار مختلف بررسی و شناسایی شود و هرکس تقصیری داشته مورد بازخواست و اگر جرم کرده، مورد تعقیب قرار گیرد. به عنوان مثال در سیل شیراز تعدادی از شهرداران ادوار مختلف تحت تعقیب قرار گرفتند و در استان خوزستان نیز همین سیاست کیفری اعمال می‌شود و تعدادی از مقامات ذی‌ربط احضار و از آنها تحقیق شده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره تخلفات مالی گسترده در سازمان استاندارد و زد و بند با یک شرکت خصوصی در زمینه واردات خودرو گفت: هر کجا گزارشی از فساد به ما برسد و به هر طریقی که از وجود مفاسد مطلع شویم، حتماً نسبت به موضوع ورود می‌‌‌کنیم. بخشی از آن در قالب اقدامات نظارتی سازمان بازرسی کل کشور است که ممکن است جنبه کیفری نداشته باشد و جایی که وصف کیفری و مجرمانه داشته بشد، با مداخله دادستان حوزه قضایی مربوط، رسالت خود را انجام می‌دهیم. بارها هم تقاضا کردیم که این قبیل از گزارش‌ها، بهتر است به مراجع قضایی ارسال شود.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری درباره پرونده بازداشت‌شدگان حوادث آبان ماه افزود: اکثرا رسیدگی‌‌های دادسرایی انجام شده و بیشتر کسانی که بازداشت شده بودند، آزاد شدند و از تعداد قابل توجهی از آنها رفع اتهام شده است. نسبت به کسانی که دلایل کافی برای مجرمیت بوده، دادسراها کیفرخواست‌هایی را صادر کردند و در برخی از استان‌ها تعدادی از دادگاه‌ها برگزار شده و دادگاه‌های دیگری نیز بزودی برگزار می‌شود و نتیجه رسیدگی‌های قضایی را در ارتباط با عناصر اصلی و اغتشاشگرانی که عامل تخریب و منابع عمومی بودند و عناصر مرتبط با خارج را با تمام شدن فرایند رسیدگی، اطلاع رسانی می‌‌کنیم.

اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگری درباره بازداشت بازپرس دادسرای کارکنان دولت و ارتباط وی با اکبر طبری گفت: اخیرا یک نفر دیگر از قضات تهران در ارتباط با پرونده‌ای که اشاره شده، بازداشت شده است. تا امروز در این ارتباط سه قاضی بازداشتی داریم و افراد دیگری هم از حوزه‌های مختلف در این ارتباط دستگیر شدند و اکثر آنها بازداشت هستند و پرونده نیز مراحل پایانی تحقیقات خود را در دادسرا طی می‌کند

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:29 - 1398/10/10
باسلام تمام کالای قاچاق ازبندر کناوه داره با تی پاکس انجام میشه بررسی شود
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/10/10
چرا اسم قضات متخلف رو نمیگید،
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/10/10
قاضی اخر باز نشست میکنین فقط همین. ...
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/10/10
سلام از ریاست محترم قوه قضائیه توقعات زیاد هست بایستی قضات دادگستری و دادسرا خصوصا دادستان ها و ریس دادگستری ها چند سال در یک حوزه قضایی خدمت نکنند چون بعضی مراجع قضایی افتضاح است، هرمزگان و بو شهر و فارس خصوصا نورآباد و بندر لنگه و ۰۰۰ قضات از حدود ۱۴ نفر ده تا فامیل درجه ۱ و۲ و ۳ هستند نورآباد ممسنی
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1398/10/10
قانون فقط مال افراد پایین جامعه است ...صدها هزار بار هم ثابت شده است...والسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج