سفر به ۵ مقصد محبوب گردشگران دنیا، برای ایرانی‌ها چقدر خرج دارد؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۴۴۸۷۲
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
۴۹۹۶
سفر به پرطرفدارترین مقصد‌های توریستی دنیا، برای ما ایرانی‌ها ممکن است نفری ۷۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد. سازمان جهانی گردشگری در گزارشی، ۱۰ کشوری که بیشترین توریست را در طول سال به خود جذب می‌کنند معرفی کرده است. در صدر این فهرست نام فرانسه به چشم می‌خورد که سالانه میزبان ۸۹ میلیون توریست خارجی است.

روزنامه هفت صبح: سفر به پرطرفدارترین مقصد‌های توریستی دنیا، برای ما ایرانی‌ها ممکن است نفری ۷۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد. سازمان جهانی گردشگری در گزارشی، ۱۰ کشوری که بیشترین توریست را در طول سال به خود جذب می‌کنند معرفی کرده است. در صدر این فهرست نام فرانسه به چشم می‌خورد که سالانه میزبان ۸۹ میلیون توریست خارجی است.

اسپانیا با ۸۳ میلیون توریست، مقام دوم را دارد و کشور‌های آمریکا، چین، ایتالیا، ترکیه، مکزیک، آلمان، تایلند و انگلستان در مقام‌های سوم تا دهم جای می‌گیرند. از آنجایی که تور آمریکا به کلی برگزار نمی‌شود و تور‌های مکزیک، آلمان و انگلیس تقریباً نایاب هستند، در این گزارش هزینه تور‌های مسافرتی به مقصد شش کشور فرانسه، اسپانیا، چین، ترکیه و تایلند را بررسی کرده‌ایم و در هر مورد دنبال تور‌های ارزان قیمت اقتصادی، تور‌های عادی با هزینه معمول و تور‌های لوکس با هزینه‌های بالا رفته‌ایم تا ببینیم سفر به این پنج کشور در سه ماه آینده چقدر برای توریست‌های ایرانی خرج دارد.

هزینه تور‌های مسافرتی به مقصد فرانسه

سفر به نقطه اوج

فرانسه در صدر کشور‌های توریستی دنیا قرار دارد. سالانه رقمی حدود ۸۹ میلیون نفر توریست خارجی از فرانسه بازدید می‌کنند و این کشور را سال‌هاست که در صدر فهرست پرطرفدار‌ترین مقاصد توریستی نگه داشته‌اند. کسانی که بخواهند از ایران تور فرانسه بخرند و به پربازدیدترین کشور دنیا سفر کنند، باید دست‌کم پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و رقمی حدود ۷۳۰ یورو معادل ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کنار بگذارند.

با این حساب هزینه اقتصادی‌ترین تور پاریس با چهار شب اقامت رقمی حدود ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر خواهد بود. این هزینه برای تور‌های لوکس به ۳۱ میلیون تومان برای هفت شب اقامت می‌رسد. متوسط هزینه اقامت در هتل‌های پاریس برای هر شب رقمی حدود ۱۵۰ دلار بوده که به پول ما می‌شود حدود ۲ میلیون تومان. اگر بخواهید از تهران به پاریس بروید، باید یک توقف کوتاه در استانبول داشته باشید. این مورد باعث می‌شود قیمت بلیت هواپیما برای این مسیر دست کم ۳ میلیون تومان برایتان تمام شود.


هزینه تور‌های مسافرتی به مقصد اسپانیا

سفر به نقطه اوج

پیدا کردن تور اسپانیا برای ایرانی‌ها چندان کار ساده‌ای نیست و نهایت یک یا دو تور در سه ماه آینده به مقصد اسپانیا وجود دارد. این کشور دومین مقصد پرطرفدار تروریست‌ها است. هر سال حدود ۸۳ میلیون نفر به اسپانیا سفر می‌کنند. لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین تور اسپانیا برای نوروز ۹۹ مربوط به یک تور با هفت شب اقامت در بارسلونا و مادرید است. محل اقامت در این تور یک هتل چهار ستاره در نظر گرفته شده و نشان می‌دهد قیمت تور اسپانیا می‌تواند بیشتر هم باشد، اما در حال حاضر تور برای پنج ستاره وجود ندارد.

قیمت این تور با راهنما و گردشگر روزانه رقمی حدود ۱۸ میلیون تومان به اضافه ۳ هزار و ۴۰۰ یورو معادل ۵۰ میلیون تومان است. با این حساب خرید این تور لاکچری اسپانیا برای هر نفر حدود ۶۸ میلیون تومان آب می‌خورد. اقتصادی‌ترین گزینه برای سفر به اسپانیا تور هفت شب نوروز ۹۹ با قیمت ۹ میلیون تومان به اضافه یک هزار و ۷۰۰ یورو معادل ۲۵ میلیون تومان است که نشان می‌دهد سفر اسپانیا دست‌کم ۳۴ میلیون تومان خرج دارد.


هزینه تور‌های مسافرتی به مقصد چین

سفر به نقطه اوج

چین بعد از فرانسه، اسپانیا و آمریکا در رتبه چهارم پرطرفدارترین مقصد‌های توریستی در دنیا است. پکن و شانگ‌های مقصد اصلی تور‌های چین است. زمستان هم می‌توان روی تور‌های چین حساب باز کرد و حتماً لازم نیست منتظر تور‌های نوروز بمانید. لوکس‌ترین تور پکن و شانگ‌های با هشت شب اقامت که در فصل زمستان برگزار می‌شود، ۱۷ میلیون تومان قیمت دارد که شامل اقامت در هتل‌های چهار ستاره است.

ارزان‌ترین تور که گزینه اقتصادی به حساب می‌آید، ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد. باید توجه داشته باشید که هر شب اقامت در هتل‌های پکن حدود ۱۰۰ دلار معادل یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و هر شب اقامت در هتل‌های شانگ‌های حدود ۱۲۰ دلار معادل یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه دارد که نسبت به کشور‌های اروپایی، رقم چندان بالایی نیست. با توجه به اینکه پرواز مستقیم تهران پکن برقرار است، هزینه بلیت هواپیما حدود ۳ میلیون تومان است. این پرواز عموماً توسط ایرلاین‌های چینی انجام می‌شود.


هزینه تور‌های مسافرتی به مقصد ترکیه

سفر به نقطه اوج

ترکیه صرفاً برای توریست‌های ایرانی محبوب نیست و در دیگر کشور‌ها هم طرفدار‌های خاص خودش را دارد. طوری که سالانه حدود ۳۵ میلیون توریست خارجی به ترکیه سفر می‌کنند. این مورد باعث شده ترکیه در مقام ششم پرطرفدارترین مقصد توریستی دنیا قرار بگیرد. استانبول، آنتالیا، آنکارا و وان شهر‌های پرطرفدار برای ایرانی‌ها هستند که تور‌های مختلف به مقصد این چهار شهر وجود دارد.

ارزان‌ترین و اقتصادی‌ترین گزینه برای سفر به ترکیه، تور زمینی وان با سه شب اقامت در هتل سه ستاره است که کلاً ۹۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر هزینه دارد. تور‌های ترکیه حتی در لوکس‌ترین حالت خرج کمتری نسبت به کشور‌های اروپایی دارند. طوری که تور ترکیبی آنکارا و استانبول شامل هفت شب اقامت در هتل‌های پنج ستاره، حدود ۵ میلیون تومان قیمت دارد. ترکیه ارزان‌ترین هتل‌ها را در بین کشور‌های اروپایی در خود جای داده است. طوری‌که میانگین هزینه یک شب اقامت در هتل‌های استانبول حدود ۷۰ دلار معادل ۹۰۰ هزار تومان است. همچنین بلیت پرواز تهران استانبول دست‌کم ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.


هزینه تور‌های مسافرتی به مقصد تایلند

سفر به نقطه اوج

تایلند رتبه نهم جدول پرطرفدارترین مقصد توریستی در جهان را به خود اختصاص داده است. تور تایلند در آژانس‌های مسافرتی ایران، به مقصد پوکت پاتایا و سامویی برگزار می‌شود. ارزان‌ترین و اقتصادی‌ترین گزینه برای سفر به تایلند، انتخاب تور‌های پاتایا شامل هفت شب اقامت در هتل سه ستاره است که نفری ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد. قیمت تور‌های تایلند عموماً در محدوده ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.

یک تور عادی با هفت شب اقامت در هتل‌های چهار ستاره پوکت، حدود ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. گزینه‌های لوکس‌تر هم برای سفر به تایلند پیدا می‌شود. برای مثال یک تور هفت شبه با اقامت در هتل‌های پنج ستاره پوکت تایلند، ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد. سفر تایلند عموماً با یک توقف در شهر‌هایی مثل دبی یا مسقط عمان انجام می‌شود، چراکه پرواز مستقیم از ایران به تایلند وجود ندارد. این مورد باعث می‌شود حداقل هزینه پرواز پوکت به ۵ میلیون تومان برسد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/10/17
آرزوی یه سفر خارج از کشور به دلم مونده یه عمره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
موافق اين حرف شما نيستم. هزينه سفر به دوبي و استانبول معادل حقوق يك ماه يك كارمند ساده يا حتي حداقل حقوق مصوب قانون كار (دو ميليون) هست و هركسي ميتونه سالي دو سه ميليون . تومن پس انداز كنه حتي اگه تو اسنپ كار كنه.خودمون تنبليم به گردن آرزوها نندازيم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شما خودت که حرف از حقوق میزنی تا حالا چند تا سفر خارجی رفتی ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/10/18
گمشید بابا پول کجا بود همرو زدین موشک کردین یا خرج اتینا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
چه ربطی داره؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر