روشن و تاریک این روز‌های آرمان و غزاله
۹۴۶۱۵۲
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۲۴۷۷۴ 
سه‌روز از مهلت‌گرفتن آرمان می‌گذرد. جوانی که این روز‌ها ثانیه به ثانیه از زندگی‌اش در زندان رجایی‌شهر را با ترس و یأس می‌گذراند به جرم قتل دختر مورد علاقه‌اش، ٦‌سال را در زندان ماند و حالا به ایستگاه آخر رسیده است. یعنی اعدام؛ حکمی که سه‌روز پیش، درست هنگام اجرا، از سوی خانواده مقتول به تعویق افتاد.

روزنامه شهروند: سه‌روز از مهلت‌گرفتن آرمان می‌گذرد. جوانی که این روز‌ها ثانیه به ثانیه از زندگی‌اش در زندان رجایی‌شهر را با ترس و یأس می‌گذراند به جرم قتل دختر مورد علاقه‌اش، ٦‌سال را در زندان ماند و حالا به ایستگاه آخر رسیده است. یعنی اعدام؛ حکمی که سه‌روز پیش، درست هنگام اجرا، از سوی خانواده مقتول به تعویق افتاد.

پدر و مادر غزاله ١٩ساله، با وجود دل پردرد خودشان، به اشک و هق‌هق‌های آرمان پای چوبه دار رحم کردند و به او فرصت دادند. این فرصت، خانواده عبدالعالی را کمی امیدوار کرده است. با این حال آنان دست از تلاش برای جلب رضایت خانواده داغدیده برنداشته‌اند.

پدری که صبح چهارشنبه با پسرش خداحافظی کرد، اما پشت درِ زندان به او خبر خوبی دادند. حالا این پدر برای ادامه نفس‌کشیدن پسرش تلاش می‌کند.

روشن و تاریک این روز‌های دو خانواده آرمان و غزال

او با انتشار بیانیه‌ای، همدردی و درخواست بخشش از خانواده غزاله را مطرح کرد: «خانواده محترم و شریف غزاله عزیز محق بوده و حالیا جان آرمان در ید ایشان است. هیچگاه راضی نیستیم کوچک‌ترین خدشه‌ای در حقوق قانونی ایشان وارد شود. تنها خواسته ما آن‌هم عاجزانه و ملتمسانه طلب بخشش از ساحت شریف اولیای محترم و مهربان غزاله نازنین است. بسیاری از دوستان از جزئیات پرونده آگاهی ندارند، کمتر کسی از قلب مجروح و داغ دل ایشان بی‌خبر است؛ لذا تمنا دارم از قضاوت بپرهیزید. ما خواهان رضایت قلبی ایشان هستیم و بس؛ چراکه ما به رأفت قلب و بزرگی منش ایشان واقف هستیم. خانواده محترم غزاله نازنین خاضعانه، خاشعانه و ملتمسانه، ستم و نافهمی و ظلم آرمان را با بزرگی، رأفت و شخصیت اصیل‌تان پاسخ دهید، لطفا.»

پدر آرمان از برخی فضاسازی‌ها و اخبار رسانه‌ای هم گله‌مند است و در این بیانیه اعلام کرده: «موکدا و مصرا به اعتبار و صحت قوه معزز قضائیه اعتقاد داریم و معتقدیم که نادر معایب را نیز خود سیستم با شدت و حدت و سرعت مرتفع می‌کند؛ لذا هیچ رسانه و سیستم خارج از چارچوب نظام اسلامی به‌ویژه معاندین حق دخالت در این موضوع داخلی را نداشته و ایمان کامل داریم که با تکیه به ارکان منزه و محکم داخلی می‌توان به عدالت و مساوات رسید.»

کامیار عبدالعالی در ادامه صحبت‌هایش از مردم ایران هم عذرخواهی کرده است: «مردم شریف ایران اسلامی، شرمنده خاطرتان هستیم که مدتی است موضوع فرزندم آرمان و دختر نازنینم غزاله‌جان احساسات پاک شما را جریحه‌دار کرده. ماجرای قتل غزاله عزیز توسط آرمان. نکاتی در محضر شما یادآور می‌شویم: از همراهی تمام ملت شریف چه آنان که آرمان را لایق بخشش می‌دانند و چه آنان که اعدام و حتی تکه‌تکه‌کردنش را لازم می‌دانند، تشکر می‌کنیم. این نشانه توجه و دقت و دغدغه‌مداری شما مهربانان است.»

مادر غزاله هنوز هم دلش پر است. وقتی صحبت‌های مادر غزاله شنیده شد، مردم زیادی با او همدردی کردند. این همدردی‌ها کمی حال مادر داغدیده را بهتر کرده است: «بعد از مصاحبه‌ام خیلی‌ها در فضای مجازی از درددل من باخبر شدند و با من همدردی کردند. هیچ‌کس نمی‌دانست که در دل من و شوهرم چه می‌گذرد. چه داغی در دل ماست. حالا مردم می‌دانند و بهتر ما را درک می‌کنند.

روشن و تاریک این روز‌های دو خانواده آرمان و غزال

از هنرمندان وسلبریتی‌ها هم که با حسن‌نیتشان و بدون هیچ چشمداشتی پیگیر این پرونده بودند تشکر می‌کنم. پرویز پرستویی، احسان علیخانی، مجید مجیدی، رامبدجوان وحسن آقامیری از جمله هنرمندانی بودند که هم درددل مرا و خانواده عبدالعالی را شنیدند و سعی کردند هر کمکی از دستشان برمی‌آید انجام دهند.

ناهید شکوهی در ادامه از عزل شاملو هم خبر داد و به «شهروند» گفت: «محمدحسین شاملو یک هفته است که از سوی خانواده آرمان عزل شده و نامه عزلش در دست آقای شهریاری سرپرست دادسرای جنایی است.

کامیار عبدالعالی با انتشار بیانیه‌ای از مردم ایران عذرخواهی کرد: «مردم شریف ایران اسلامی، شرمنده خاطرتان هستیم که مدتی است موضوع فرزندم آرمان و دختر نازنینم غزاله‌جان احساسات پاک شما را جریحه‌دار کرده. ماجرای قتل غزاله عزیز توسط آرمان. نکاتی در محضر شما یادآور می‌شویم: از همراهی تمام ملت شریف چه آنان که آرمان را لایق بخشش می‌دانند و چه آنان که اعدام و حتی تکه‌تکه‌کردنش را لازم می‌دانند، تشکر می‌کنیم. این نشانه توجه و دقت و دغدغه‌مداری شما مهربانان است.»

انتشار یافته: 40
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/10/14
کاش بنویسید جریان چی بوده. علم غیب که نداریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
پسربیشرفی که اسمش آرمان هست توشبکه های مجازی بادختره دوست میشه ووعده ازدواج میگذارندولی دختره بخاطرشرایط پسرباکسی دیگه میخاسته ازدواج کنه که بادسیسه آرمان وباضربه ای که آرمان به سرمقتول میزنه اونومیکشه وبدنش وتکه تکه میکنه وتوسطل زباله بدن همچین دخترنازنینی رومیندازه وفرارمیکنه ازقضابدن این دخترنازنین اصلاپیدانمیشه ولی بدلیل اینکه بااثبات معلوم میشه دختربنام غزاله درروزقتل باقاتل بیشتربوده آرمان رامقصرصددرصدمیدانندو۶سال زندان وبالاخره بارای دادگاه به حکم قصاص ختم جلسه میشه
بدون نام
France
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
اگر اینطور که شما گفتی باشه پس این آقا یه آدم خطرناک هست و وجودش برای جامعه خطرآفرین چرا برای یه همچین کسی تقاضای بخشش میکنند. یکی توی دعوا یکی رو هل میده و اون طرف بمیره میشه بخشید ولی این وحشی رو اصلا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
واقعا یه قسمتهاییش رو با تخیل خودتون اضافه کردید؟؟؟؟ اولا که انتالیا با هم اشنا شدن. پسره به غزاله گفته بیا ازدواج کنیم. غزاله گفته من میخوام درس بخونم. و اینکه با جسد چیکار کرده رو هیچکی نمیدونه. شما علم غیب داری ظاهرا
سادات
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حتما خودش قاتله که میدونه بدن تکه تکه شده
سادات
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حتما خودش قاتله که میدونه بدن تکه تکه شده
سادات
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حتما خودش قاتله که میدونه بدن تکه تکه شده
سادات
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حتما خودش قاتله که میدونه بدن تکه تکه شده
سادات
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حتما خودش قاتله که میدونه بدن تکه تکه شده
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/10/14
خانواده غزاله زخم خوردند واقعا درد سختیه دوری از عزیزانت ولی خودشون درک کردند که دوری از بچت چقدر سخت و عذاب آوره پس میتوانند جلوی قتل ارمان رو بگیرند آرمان فقط ۱۸ سال داشته و در اوج جوانی این خطا رو انجام داده ـ نمیگم بخشش حقشه ولی اون هم در اوج نادانی این کارو انجام داده ـ فقط خود ارمان میدونه که غزاله چطوری مرده و این هم محاله که یک جسد بعد از ۶ سال پیدا نشه ـ به نظرم اگه آرمان رو آزاد کنید خیلی لطف کردید . آرمان در اوج جوانیه و زندگی حق اونه ـ درست همونطور که زندگی حق غزاله بود ولی نشد ـ این ماجرا رو بر عکس کنیم ـ اگه غزاله آرمان رو کشته بود و غزاله الان زنده بود چطور
اگه خانواده آرمان میخواستند غزاله درست عین آرمان اعدام بشه ـ عکس العمل غزاله و خانوادش چی بود ؟! یعنی انها هم التماس برای زنده موندن دخترشون نمیکردن ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
چرا باید دختر بیگناهشونو با یه قاتل مقایسه کنن؟؟همه ادما یجور تیستن
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/10/14
با خانواده غزاله احساس همدردی میکنم میتونم کامل درکشون کنم که در حسرت شنیدن صدای دخترشون هستن که فقط غزاله یک بار دیگه بگه مامان
که دخترشون رو برای یک بار دیگه ببینند
که فقط برای یک بار دیگه صدای دخترشون رو بشنوند اما نمیشه و ممکن نیست که مرده برگرده
ولی از شما تقاضا دارم در حق آرمان لطف کنید و دست از اعدامش بکشید شما دوست دارید که همین بلایی که سرتان امده سر یک خانواده دیگر هم بیاید ؟ که پدر و مادر ارمان هم حسرت صدای پسرشون رو بکنن ؟ که فقط برای یه بار دیگه ببیننش ؟ قطعا دوست ندارید پس بزرگی کنید و آرمان رو از قتل نجات دهید باور کنید غزاله هم با این کار شما خوشحال میشود و به قلب بزرگ مادرش احترام میگذارد ❤
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
چرا از بین اینهمه اعدامی این پسرو انتخاب کردن واسه بخشش؟؟؟
z
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
خیلی شرایط سختی هست خانواده آرمان خودشونو جای مادر غزاله بذارن فقط برای چند دقیقه. رضایت میدادن آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
nihaanbahari
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
✌✌✌✌
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/10/14
بیچاره خانواده ها درگیر نافهمی دو تا بچه شدن ولکنشون هم نیست
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/10/14
حداقل بگه با جسد چیکار کرده اون مادر زجر کشیده برای تسکین دلش یه قبر از بچه ش داشته باشه
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
آدم کشتی پفک که نخوردی در هر حالتی هم که بودی یه خورده شعور رو که داشتی دانشمند هم شده باشی. اعدام حقته این پادرمیانی ها چیست خودتان را در شرایط خانواده مقتول قرار دهید آیا می بخشید اینا همش حرفهای بیجاست.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
خودش میگه که گذاشته توی سطل آشغال توی میرداماد ولی هنوز جسد پیدا نشده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
قبری وجود نداره ک
دختررو تیکه تیکه کرده ریخنه تو چمدون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
من با حرفتون مخالفم آرمان شاید یه اشتباهی انجام داده از سر نادونیش نمیتونیم بهش این همه صفت بد بدیم و بگیم آدم نیس و مرد نیس و .. آرمان توی سن جوونیش و اوج نادونیش این کارو کرده
اگه واسه خانواده من پیش میومد شاید خیلی ازش کینه میگرفتم و هیچ وقت نمیبخشیدمش ولی دوس نداشتم اعدام بشه و حاضر بودم ببخشمش آرمان به اندازه ۶ سال تو زندان بوده و نتیجه کارشو دیده خب اگه اعدام هم نشه دیگه دست به چنین کاری نمیزنه چون اشتباهشو فهمیده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
از کجا میدونی که اگه غزاله هم تو اون وضعیت قرار میگرفت آرمان رو نمیکشت ؟ میتونی تضیمن کنی ؟ نمیشه هر کاری از هر آدمی بر میاد
بدون نام
United States
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
باید بمیره حرومزاده
زده جگرگوشه ی مردمو کشته حالا بیاد راحت زندگی کنه
من مادرم واقعا فکرکردنش هم دیونه کننده س
بدون نام
United States
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
مملکت دیگه شده خرتو خر اه
هر کی هر گوهی میخوره بعدشم ببخشش مسخرشو درآوردن
نمیدونم مادر این دختر چرا تعلل میکنه این آدم به همون شکل باید بمیره
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/10/14
نادان بوده؟ تکه تکه کردن جسد یک انسان نادانیه؟ اسمش توحش و قسی القلب بودنه نه نادانی
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/10/14
از نظر من امثال آرمان اسم مرد بودن رو یدک میکشن اعدامش باعث میشه یه آدم بی مصرف از جهان کم بشه پدر و مادرش از مرگ پسرشون عذاب میکشن ولی اگه درست تربیتش میکردین "شما به اصطلاح پدر و مادر" هیچ وقت به خودش اجازه نمی داد که حتی نوک انگشتش به یه دختر بخوره.
مادر غزاله و پدرش حق دارن که حکم اعدام رو قطعی کنن شما فکر کنین واسه خواهر خودتون واسه دختر خودتون همچین اتفاقی افتاده بعد تصور کن عکس العملت چیه!
بعدم انکار و دروغ گویی دیگه جواب نمیده. کاریه که شده و حتما باید گناهکار به سزای عملش برسه!
اینو باتمام وجود میگم حتی اگه برادر و پسرم هم این کارو کرده بود.خودم به عنوان دختر خواستار مجازات آدمایی ام که به خودشون اجازه میدن به ما ظلم کنن!
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/10/14
پسره دیونه بوده که بختطر اینکه باهاش ازدواج نمیکنه بکشتش
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1398/10/15
وقتی بخشش قاتل باب بشه میشه همین هر روز قتل وبخشش کاش هر کی به سزای عملش برسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
خیلی موافقم درستش همینه
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1398/10/15
کسی میدونه ماجراشون چی بود؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اکر قتل عمدبوده و واقعا جسدرو تکه تکه کرده صد در صد باید قصاص بشه. اصلا وجودش تو جامعه خطر ناکه.
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/10/15
پسره چقدر قیافش نچسبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
قیافش !!! تازه این حتما بهترین عکسشه
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/10/16
روانشناسان محترم مگه تاریخ و تجربه نشان نداده کسی که یکبار قتل انجام داده احتمال تکرارش زیاده ،اگه در شرایط دلخواهش باشه که حتما، چرا انتظار دارید قاتل قتلی با اون وضع فجیع ازادشه،منکه اگه بودم بعید بود ببخشم،حداقل همون طوریکه جوانی یک جوان را گرفت تمام جوانیشو باید دور از خانواده باشه
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1398/10/16
رامبد جوانم باید یه طور خرج و مخارج زایمان تو کانادارو در بیاره دیگه
هه هه بدون چشم داشت
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/10/17
در علم من نیست قضاوت کنم ولی اگه فردی آدمی را از عصبانیت هل دادی و طرف فوت کرد شاید بشه گفت فرد ی که مرتکب قتل شده شایسته بخشش هست ولی اینکه طرفو هل بدی بعد با میله به سرش بزنی و طرف کشته بشه واقعا جای کمی وحشت هست ولی باز همه چیز مربوط به خود خانواده غزاله میشه خدا صبرشون بده
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/10/17
جسدو سطل زباله انداخته دروغ می گه امکان نداره شهرداری متوجه نشده باشه اگر به فرض محال این اتفاق افتاده باشه حیوانات ذورش جمع میشن ساک یا هرچیزی رو پاره می کنن افرادی که بهش کمک کردند جسد رو به جایی انتقال بدن زیر18 سال نمی تونسته رانندگی کنه اگر می خواسته بگه خودش به تنهایی جسدو جای دیگه برده این که افرادی بهش کمک کردن لو می رفته معلوم نیست چی کار کردن می تونستن در یاچه قم انداخته باشن . این افراد می تونستن پدر ومادرش باشن.
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/10/18
مگه میشه بدون وجود جنازه کسی متهم به قتل بشه و حکم اعدام واسش ببرن؟ با اینکه خودش به قتل اعتراف کرده ولی تو اون سن و تو اون لحظه مطمئن مطمئن بوده که طرف مرده؟ چطور ماموران شهرداری متوجه آدم به اون گندگی نشدن ببخشین گربه نبوده ها. چمدونم باشه که حتما تو آشغلها بازش میکنن حداقل از رو کنجکاوی. اصلا مرده رو جای دیگه دفن کرده باشه درست تا پای چوبه دار رفته حتما میگفت کجاس. اصلا ایشون اعدام بشه بعد دختره پیداش شه چی؟
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/10/30
این قاتل روانی است تحصیل دلیلی برای تبرعه نیست اول قتل دوم مفقودکردن جسددرصورت ازادی دوباره مرتکب قتل خواهدشدگرگ دربندمثل گرگ ازادورهانیست
United Arab Emirates
08:50 - 1398/11/24
من حتی یه لحظه هم نمی تونم خودمو جای مادر غزاله بذارم
خدابهش صبربده خیلی خیلی سخته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج