یک کوهنورد در ارتفاعات تفتان جان داد
۹۴۸۱۲۵
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
۳۲۹۱۱
رئیس جمعیت هلال احمر خاش گفت: دو کوهنورد زن و مرد از دو تیم کوهنوردی و صعود به قله تفتان در ارتفاعات این قله و کوهستان آتشفشانی کشته و مجروح شدند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمعیت هلال احمر خاش گفت: دو کوهنورد زن و مرد از دو تیم کوهنوردی و صعود به قله تفتان در ارتفاعات این قله و کوهستان آتشفشانی کشته و مجروح شدند.

جلال هاشم زهی افزود: سیاوش دوست مرادی کوهنورد 55 ساله کرمانشاهی در حادثه کوهستان جان داد و وخانم آزاده رفیعی کوهنورد تهرانی نیز به شدت مجروح گردید.

وی بیان کرد: این دو هم وطن عزیز ما متاسفانه جوانب صعود به تفتان را رعایت نکرده اند و بدون هماهنگی با امدادگران و بدون داشتن راهنمای بومی و عدم آشنائی با شرایط محیطی کوهستان تفتان قربانی طبیعت شده اند.
هاشم زهی ادامه داد: سه تیم امدادی از حوالی ساعت 18 روز گذشته تا حوالی ساعت 12 امروز عملیات جستجو و امداد و نجات در تفتان داشته اند.

وی گفت: در این فصل از سال شرایط برای صعود به قله تفتان مناسب نیست و برف و سرما و یخبندان شدید اجازه کوهنوردی و صعود به قله را نمی دهد.

هاشم زهی با اشاره به اینکه از امشب تا روزهای آینده نیز بارش برف در تفتان پیش بینی شده است افزود: از مردم عزیز و کوهنوردان و گردشگران خواهش می کنیم از شرایط جوی و وضعیت صعود به تفتان اطلاعات لازم را کسب کنند و سپس با هماهنگی و همراه داشتن امکانات و تجهیزات و راهنمای محلی برنامه صعود را داشته باشند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج