اعتراض وزارت ورزش به سهم ۷۰درصدی تلویزیون
۹۵۱۱۵۷
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
۶۴۹۵ 
معاون وزیر ورزش گفت: امیدوارم نمایندگان مردم در صحن علنی مجلس احقاق حق کنند و سهم درآمدی ورزش را از محل تبلیغات تلویزیونی به پنجاه درصد برگردانند.

ورزش سه: بعد از اینکه اعلام شد حق ورزش از محل درآمد پخش مسابقات ورزشی از صداوسیما ۳۰ درصد خواهد بود و صداوسیما ۷۰ درصد سهم می‌برد، وزارت ورزش شدیدا به این موضوع اعتراض خود را اعلام کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش به سایت این وزارتخانه گفت: تقسیم درآمد تلویزیونی بین صدا وسیما و وزارت ورزش و جوانان در ابتدا به نسبت پنجاه - پنجاه در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ بود که در کمیسیون تلفیق به نسبت سی به هفتاد رسید و امیدوارم با رای و نظر مردم در صحن مجلس دوباره به همان نسبت مساوی بازگردد چرا که درآمد بیشتری برای رشد و کمک به فدراسیون‌های ورزشی و توسعه ورزش کشور است.

ژاله فرامرزیان افزود: در صورت تقسیم مساوی درآمدهاث تبلیغاتی تلویزیون، پیش بینی ما از محل سهم ورزش از درآمد‌های تبلیغاتی صداو سیما حداقل سالیانه دویست میلیارد تومان است و تمامی درآمد تبلیغاتی صدا وسیما از زیرنویس تا سایر موارد قبل، حین و بعد از بازی‌ها و مسابقات شامل حق پخش می‌شود و بایستی مبالغ دریافتی آن به حساب دولت و خزانه واریز شود.

وی ادامه داد: حساب مشخصی را سازمان برنامه و بودجه معرفی می‌کند و صدا وسیما تمامی درآمد‌های حاصل از تبلیغات را به آن واریز میکند و سپس وزارتخانه بر اساس تفاهم نامه و روشن کردن مسیر هزینه کرد آن در ورزش مبالغ را از ردیف دولت و سازمان برنامه دریافت می‌کند.

فرامرزیان گفت: این درآمد‌ها برای کل ورزش است و تنها اختصاص به فوتبال ندارد و تمامی ورزش کشور از آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: با این کار شفافیت خوبی در درآمد‌های تبلیغی به عنوان سهم ورزش کشور ایجاد شده است و نهاد‌های نظارتی بر قرارداد‌ها و اعداد و درآمد‌ها کاملا نظارت دارند و مطابق قانون بودجه ۹۹ عمل خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه پیشنهاد تقسیم مساوی حق پخش که از سوی دولت در لایحه ارسال شد با کاهش قابل توجه و ناگواری به صحن آمده است که امیدواریم نمایندگان محترم با توجه به اهمیتی که برای سلامت و ورزش جامعه قایلند احقاق حق نمایند و سهم ورزش و فوتبال کشور به همان نسبت تساوی پنجاه - پنجاه بازگردد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج