موافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهار
۹۵۱۵۷۴
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
۱۱۰۰۹ 
مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن سرمایه‌گذاری حدود ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در بندر چابهار با کسب موافقت این کشور از آمریکا خبر داد.

ایسنا: مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن سرمایه‌گذاری حدود ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در بندر چابهار با کسب موافقت این کشور از آمریکا خبر داد.

هندی‌ها همواره یکی از مشتریان اصلی بندر چابهار برای سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و زیربخش‌های آن بودند اما پس از خروج یکطرفه و غیرمنطقی ترامپ از برجام کار برای سرمایه‌گذاری کشورهای دیگر در ایران سخت شد. البته گفته می‌شد که بندر چابهار در تحریم‌های اخیر و ظالمانه مقامات آمریکایی استثناء است و هندی‌ها این امتیاز را از آن‌ها گرفته‌اند اما با این وجود هند نیز برای سرمایه‌گذاری در چابهار با محدودیت‌های بسیاری مواجه شده بود که هم اکنون به نظر می‌رسد این موانع برطرف شده است.

موافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهار

محمد علی اصل سعیدی پور - مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی- در این باره گفت: بر اساس قراردادی که با هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار امضاء شده است، این طرف خارجی متعهد شده که حدود ۸۵ میلیون دلار در حوزه تجهیزات عملیات تخلیه و بارگیری سرمایه‌گذاری کند اما پیش از این برای خرید آن و انتقال پول با مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا مواجه شده بود.

وی افزود: در پی آخرین مذاکرات صورت گرفته هندی‌ها توانسته‌اند موافق آمریکایی‌ها برای این سرمایه‌گذاری را دریافت کرده و به زودی این اتفاق می‌افتد.

مدیرکل توافقنامه‌ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در این راستا هندی‌ها باید تجهیزات خود شامل جرثقیل‌های تخلیه و بارگیری کالا را از شرکتی چینی خریداری کرده و آن را به بندر چابهار برای اجرای قرارداد خود بیاورند که در این صورت اتفاق بزرگی در این بندر رخ خواهد داد.

سعیدی‌پور به ایسنا گفت: با انجام تعهدات هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در چابهار سرعت عملیات تخلیه و بارگیری به صورت مضاعف رشد خواهد کرد و این مسئله می‌تواند در بهبود عملکرد بهار تاثیر بسزایی داشته باشد. از سوی دیگر نیز با مصوبه مجلس شورای اسلامی بندر شهید بهشتی به منظقه آزاد چابهار می‌پیوندد و این مسئله نیز در رشد و پیشرفت منطقه بسیار موثر است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1398/10/29
انشاالله ، امیدواریم وسعت بیشتری به همکاری های فی مابین داده شود و رونق بندر با ارزش چابهار به طرف خارجی و مردم منطقه و کشور برادر افغانستان حلقه خیر سرشار برساند انشاالله .
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1398/10/29
یه راه دیگه واسه دزدی اموال این ملت بازشدذوق کنید
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1398/10/29
همه ایران و تحریم کرده جز چابهار
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1398/10/29
خدا راشکر که دروجود تحریم ها وگرانی ها ، هند اجازه سرمایه گزاری ازامریکا به چابهار گرفت یقین صدها بلکه هزارها مستقیم وغیرمستقیم بیکارمشغول کارو مبالغی سرمایه ازبانکها خارج ودرتوسعه بازرگانی وتجاری بکارمی رود بازهم خدا راشکر اگرچه حقوق ما معاولین شدید درمنزل باحداکثرماهیانه ۱۰۸ تومن بهزیستی حتی نون خشکی هم نمی توان خرید پاینده ایران
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1398/10/29
همه چیز باید با اجازه ه آمریکا بشود پس کو قدرت ما شاید همه درحد حرف توجیح باشد پان بخدا
Iran, Islamic Republic of
05:31 - 1398/10/29
اخه 85ملیون دلار شدسرمایه گذاری. وتازه اینقدر هم مهمه که ما با خوشحالی اعلام میکنیم...
ای وای مصیبتا بر ما
Iran, Islamic Republic of
06:22 - 1398/10/29
رقم این قرارداد۸۵میلیون دلاره نه۸۵میلیارد.
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1398/10/29
قابل توجه کسانی که گلوی خود را پاره میکنند که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1398/10/29
متاسفانه سران مملکت با آمریکای که حرف اول آخرمیزنه با سیاست باهاش رابطه برقرار نمی کند وضررشو مردم ضعیف جامعه میکشنددرحالی که خودشون ......
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1398/10/29
شما که می گین امریکا هیچ غلطی نمی کنه پس چی شد تا ارباب اجازه ندهد هیچ کشوری نمی تونه با ایران تجارت کند خخخخ
بله امریکا هیچ غلطی نمی کند این که غلط می کند شما حکومت و دولت هستین
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/10/29
موافقت ترامپ برای چابهار برای ایران یک ننگ‌است
اگر‌توانستیم بدون‌موافقت ترامپ کار خود را‌پیش ببرید
خخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/10/29
پس قبول کنید بدون‌مجوز آمریکا هیچ کاری نمی توانید انجام دهید
دم‌ترامپ گرم
پاسخ ها
شهادت یعنی شهامت
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
چون آمریکا موافقت کرده این قرارداد را فسخ نمایید
این گونه کاسبی حرام است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج