واکنش هاشمی به رد صلاحیت‌ها در انتخابات
۹۵۱۶۸۰
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
۳۶۹۰ 
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به رد صلاحیت‌های مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بیطرفی در تایید صلاحیت‌ها و یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد.

ایسنا: رییس شورای شهر تهران با اشاره به رد صلاحیت‌های مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بیطرفی در تایید صلاحیت‌ها و یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد.

محسن هاشمی در ابتدای جلسه شورای شهر با اشاره به بارش برف در تهران گفت: جا دارد در ابتدا از زحمات همکاران حوزه خدمات شهری شهرداری تهران و مناطق که از بامداد در حال تلاش برای بازکردن معابر و تسهیل تردد شهروندان هستند، قدردانی کنم و امیداورم این زحمات نیز در کنار بزرگنمایی مشکلات، بیطرفانه از سوی رسانه ملی انعکاس پیدا کند.

وی با بیان در هفته‌های آینده، شاهد اوج گرفتن بحث انتخابات در کشور خواهیم بود و همانگونه که رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه اشاره کردند، کشور با تهدیدات و چالش‌های بزرگی که از سوی دولت آمریکا ایجاد شده، مواجه است و تنها مسیر پیش رو، تقویت قدرت ملی و توان کشور است، در این حوزه قطعا یکی از مهمترین معیارها، افزایش مشارکت عمومی در انتخابات و نشاط فضای سیاسی کشور در ماه آینده است گفت: سخنان صریح رهبرانقلاب نشان داد که برای نظام، همچنان مشارکت عمومی و پرشور شدن انتخابات، اولویت نخست است و همه دستگاه‌های مسئول موظف هستند بستر ایجاد مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند.

وی افزود: در این میان، وظیفه شورای نگهبان به عنوان نهاد ناظر و فیلتر حضور کاندیداها در رقابت‌های انتخاباتی و سازمان صداوسیما به عنوان رسانه ملی، حساسیت ویژه‌ای دارد و اگر بخشی از جامعه احساس کند که بیطرفی در تایید صلاحیتها و یا استفاده از تریبون‌های ملی، رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می یابد، همانگونه که با مهیا شدن زمینه انتخابات الکترونیک و تست آن در انتخابات شورایاریها، اعتماد نسبت به سلامت و دقت در شمارش آراء افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه باید عدالت و بیطرفی در فرایند بررسی صلاحیت‌ها و تخلفات انتخاباتی در هیات‌های نظارت و همچنین حضور جریانات و اشخاص در رسانه ملی، به مردم نشان داده شود تا زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم شود گفت: با توجه به تهدیدات بی سابقه و اقدامات تروریستی دولتهای آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه نظام، دلسرد کردن مردم، کم رونق کردن انتخابات و کاهش بستر مشارکت مردمی، دقیقا اقدامی است که ستون پنجم دشمن می خواهد در این شرایط حساس به جمهوری اسلامی وارد کند و همه باید مراقب باشیم که در پازل دشمن حرکت نکنیم.

هاشمی با بیان اینکه نکته دیگر اینکه براساس گزارش عملکرد ۹ ماهه شهرداری تهران، برای نخستین بار طی سالهای اخیر، شاهد افزایش چشمگیر شفافیت و بهبود شاخص‌های مالی هستیم گفت: براساس این گزارش در ۹ ماهه نخست جاری، با وجود همه مشکلات مانند رکود و تحریم و تورم در کشور و افزایش هزینه‌های جاری، میزان هزینه کرد شهرداری، ۹۲ درصد بودجه یعنی ۸ درصد کمتر از سقف تعیین شده بوده است و میزان تحقق درآمدها، ۹۹ درصد یعنی تقریبا به صورت کامل محقق شده که به معنای صفرشدن کسری بودجه و کاهش تعهدات قبلی است و بازپرداخت بدهی‌های ۷۰۰ درصد و بازپرداخت سود و تسهیلات حدود ۳۰۰ درصد نسبت به بودجه افزایش یافته که البته از نظر درصد قابل توجه اما از نظر رقم، کلان نیست و از مجموع منابع مدیریت شهری نیزشاهد حدود ۵۰ درصد درآمد پایدار بودهایم که روند روبه رشدی داشته اما باید بیشتر بهبود یابد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:53 - 1398/10/29
آقای هاشمی چرا همش دوست داری آدرس غلط به مردم بدید.حداقل مردم تهران میدونن که در دوره این شورا چه گندی به مدیریت شهری تهران زدید.وقتی شماها اینطور حرف مفت میزنید میدونید مردم چه آتشی می‌گیرند.شماها به شعور مردم توهین میکنید.از قدیم گفتن آنچه که اعیان است چه حاجت به بیان است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
خوب اگر مجلس اصلاح طلبها رو بریزه بیرون این آقا هم باید کاسه کوزش جمع کنه بره به خاطر همین دارن دست و پا میزنن مردم از ریخت اصلاح طلبها حالشون به هم میخوره
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
دمتگرم
نامی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
میشه چندتا از گندهاشونو بگی؟! بدون دلیل حرف زدن و متهم کردن معنیش چیز دیگه است ! پس چندتا از اون گندهایی که میگی مثال بزن . در ضمن عیان درسته نه اعیان !
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
آقا من یکشو میگم پول مفت میگیرن از بابت دفع زباله در صورتیکه تا حداقل 200 متری منزل ما یه سطل زباله هم نیست حتی جهت نظافت محله ما ماهی یکنفر بیاد یا نیاد برای نظافت میاد.
United Arab Emirates
11:19 - 1398/10/29
نمیخواد ادرس غلط بدهید,عملکرد دارودسته شماها برای مردم معلومه,ضمنا عملکرد ضعیف شهرداری در برف قبلی با چی نشون داده میشد??
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/10/29
شماهاتوکارشورای نگهبان دخالت نکنیدمردم خودشون بصیرت دارند
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
پس شمابروشورای نگهبان نظربده بسه دیگه ؟
سیدکاظم روهنده
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
احسنت
درود بر شورای نگهبان خار چشم بدخواهان و خایینین نظام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج