کنترل تورم سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی است
۹۵۱۷۹۷
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
۳۰۵۲ 
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: بانک مرکزی، از این پس تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت. استفاده از ابزار‌های عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: رئیس کل بانک مرکزی نوشت: بانک مرکزی، از این پس تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت. استفاده از ابزارهای عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی خواهد بود.

عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

چند نکته درخصوص بانک مرکزی و برنامه تقویت اقتصاد:

1- تلاش‌های بی وقفه بانک مرکزی به‌همراه سایر بخش‌های کشور، نظام ارزی کشور را در شرایط بسیار سخت اقتصادی به سامان رسانده است. همانگونه که پیش تر اشاره کردم، بازار ارز محل تخلیه شوک‌های خارجی به اقتصاد است و نقش بانک مرکزی نیز جلوگیری از نوسانات بازار و حذف نقش مخرب سفته بازان در این بازاراست.

2- بانک مرکزی، از این پس تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت. استفاده از ابزارهای عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی خواهد بود. بدیهی است، در این مسیر، کلید موفقیت، افزایش تولید غیر نفتی داخلی است که بایستی با سیاست‌های مالی مناسب دولت همراهی شود.

3- همانگونه که رهبر معظم انقلاب تأکیدکردند، راه برون‌رفت از شرایط موجود و تقویت اقتصاد، کمک به رشد غیر نفتی اقتصاد ، و کاهش وابستگی بودجه دولت به نفت است. در این مسیر، بانک مرکزی، علاوه بر پیش بینی پذیرکردن مسیر متغیرهای کلان اقتصادی، سیاست‌هایش در جهت ایجاد فضایی مناسب برای کسب و کارهای مولد اشتغال، به کمک بهبود ترازنامه بانکها و ایجاد جریان اعتباری سالم برای بانک‌ها، خواهد بود.

4- قبلاً نیز به بانک‌ها متذکر شدم، آنها بایستی خود را آماده تطابق با شرایط جدید سیاست‌گذاری پولی کنند. بانک مرکزی عزم جدی برای کمک به افزایش قدرت نقدشوندگی ترازنامه بانک‌های کشور دربازار ثانویه دارد و با شروع اجرای عملیات بازار باز، این مهم را عملیاتی نموده است. درعین حال نظارت شدید بر عملکرد بانک‌ها و تلاش برای سالم سازی ترازنامه آنها، با قوت ادامه پیدا خواهد کرد .

5- مردم عزیز و فعالان اقتصادی به خوبی میدانندادامه افزایش رشداقتصاد مهمترین اقدام کشور برای شکست توطئه ها و تحریم‌های ظالمانه است.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/10/29
احسنت به بانک مرکزی ! دلار سال اینده چند ؟
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/10/29
چرت وپرت نگو پراید شصت تومان وخانه سرسام آور شده قیمتش وبقیه چیزها رو نگو ما فقیر ها هم فقیرتر
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/10/29
هروز یک برنامه داری اما دلار وطلا رو به بالا نمیتونی کنترل بکنی حرف اضافی چرا
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/10/29
آقای رئیس اطفال اول برنامه ریما که الان کردی درست کن بعد برده سراغ بقیه مردم سر کار نزارید
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/10/29
الان همین دروغی که گفتی فردا همه چیز گران میشه مخصوط ارز .بالا بالا بالاتر
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/10/29
آقای همتی هم خودشو زده به کوچه علی چپ ما که جز تورم و گرانی چیزی نمیبینیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج